Esteban Chaves zapowiada swój powrót

Esteban Chavez

Esteban Chaves odlicza już dni do nowego sezonu. Kolumbijczyk, który nie poczuł smaku rywalizacji od zakończenia Giro d’Italia, ma nadzieję na powrót do najwyższej dyspozycji.

Zawodnik Mitchelton-Scott po rewelacyjnym sezonie 2016 (zwycięstwo w Il Lombardia i końcowe podia Giro d’Italia i Vuelta a Espana) oraz naznaczonym kontuzjami roku 2017, ostatni sezon rozpoczął obiecująco, gdyż wygrał Herald Sun Tour (2.1), a na „Corsa Rosa” wziął pierwszy górski etap na Etnie. Dalsza część wyścigu nie potoczyła się jednak po myśli 28-latka, jechał jak nie on, odpadając na niewielkich podjazdach.

Chaves zniknął po tym z peletonu. Przeszedł szereg badań i dopiero w sierpniu poinformował, że walczy z wirusem Epsteina-Barra, tym samym który tak prześladuje Beñata Intxaustiego i Marka Cavendisha. Daty swojego powrotu wówczas nie podał, dopiero teraz zdradzając konkretny plan.

Chciałbym przyjechać z Mitchelton-Scott lub wystąpić z reprezentacją narodową w Tour Colombia. Liczę, że uda mi się uwzględnić ten wyścig w moim harmonogramie

 - powiedział na stronie internetowej Kolumbijskiego Związku Kolarskiego.

Tour Colombia odbędzie się w dniach 12-17 lutego. Na starcie obok śmietanki kolumbijskiego kolarstwa zapowiadani się Chris Froome, Alejandro Valverde i Julian Alaphilippe.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: