Conor Dunne i Jhonatan Restrepo w nowych zespołach

Conor Dunne

Kolarski wieżowiec, 204 cm wzrostu, Conor Dunne znalazł nową ekipę. W przyszłym sezonie mistrz Irlandii zacznie reprezentować Israel Cycling Academy.

Oprócz wzrostu 26-letniego zawodnika wyróżnia pęd do ucieczek. W ekipie Aqua Blue Sport brał chętnie w nich udział, co pomogło mu zdobyć koszulkę mistrza kraju, a teraz nowiutki kontrakt.

Myślę, że tymi ucieczkami wyrobiłem sobie reputację. Uwielbiam jechać z przodu, ścigać się agresywnie, to mój sposób na wyrażenie siebie. Jestem też niezawodnym graczem drużynowym, kocham brać czynny udział w zwycięstwach i dzielić się z kolegami wrażeniami. W Israel Cycling Academy chcę wszystko to potwierdzić, a moim osobistym celem będzie odniesienie zwycięstwa w koszulce mistrza Irlandii.

 - powiedział Dunne.

Zespół zmieni również Jhonatan Restrepo. 23-letni Kolumbijczyk po trzech pierwszych latach profesjonalnego ścigania w Katusha-Alpecin, zakończonych bez indywidualnego sukcesu, trafi do Manzana Postobon.

Chciałem znaleźć zespół występujący w Kolumbii i odzyskać jakąś część pewności siebie, którą utraciłem po trzech latach w Europie. Brakowało mi zwycięstw. Powrót do domu nie jest krokiem wstecz, czasem tak trzeba

 - wyjaśnił Restrepo, który sezon rozpocznie na trasie Tour Colombia (12-17 lutego).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: