Kacper Walkowiak w CCC Development Team

Kacper Walkowiak, tegoroczny torowy mistrz Europy juniorów w wyścigu drużynowym na 4 km, dołączy w sezonie 2019 do kontynentalnej grupy CCC Development Team.

Kacper Walkowiak to mistrz Polski juniorów młodszych i brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów w jeździe parami. W 2017 roku zwyciężył w klasyfikacji pierwszorocznych juniorów w polskiej imprezie 2.1, o Puchar Prezydenta Grudziądza, a w tym sezonie był m.in. 8. na etapie innej etapówki wpisanej do kalendarza UCI, Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt oraz 14. w ciężkiej belgijskiej jednodniówce, Record Bank E3 Harelbeke.

W swojej dotychczasowej przygodzie z kolarstwem kilkukrotnie otrzymywał powołania do reprezentacji Polski na Puchary Narodów, takie jak Gandawa-Wevelgem, Paryż-Roubaix, czy też Wyścig Pokoju.

Jego kontrakt obowiązuje na kolejne dwa lata.

Przejście do ekipy CCC Development Team jest dla mnie dużym krokiem w kontynuowaniu mojej kolarskiej kariery. Pozwoli mi to w pełni rozwijać się jako kolarz, a zarazem pogodzić sport i przygotowania do nadchodzącej matury. Dodatkową motywacją do ciężkiej pracy jest fakt, że nasz zespół jest bezpośrednim zapleczem grupy WorldTour. Dziękuję dyrekcji CCC Team za zaufanie i możliwość jazdy w ich barwach.

W sezonie 2019 stawiam na zebranie jak największego doświadczenia i pomoc chłopakom na trasie, byśmy jako zespół mogli osiągnąć wiele ciekawych wyników. Oczywiście, gdy za przyzwoleniem dyrektora sportowego pojawi się dla mnie jakaś szansa, postaram się ją wykorzystać w 100%.

Dobrze czuję się w jeździe drużynowej na czas, ale indywidualnie też potrafię osiągnąć niezły rezultat. Myślę, że dysponuję też niezłym finiszem. Do poprawy na pewno jest jazda po górach i włożę sporo pracy w to, by podczas ciężkich wyścigów móc wyprowadzać kolegów z zespołu na czołowe lokaty

 - powiedział Kacper Walkowiak

Kacper trenuje w akademii Michała Kwiatkowskiego w Toruniu pod okiem znakomitych ekspertów, m.in. trenera Tomasza Owsiana, ojca naszego kolarza Łukasz Owsiana, który podpisał kontrakt z grupą WorldTour. Możemy zatem być pewni, że był prowadzony z głową i jest dobrze przygotowany, by przejść do kategorii U23

– zauważył Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: