Hernando Bohórquez w Astanie, Matteo Montaguti w Androni

Matteo Montaguti

Grupa Astana zdecydowała się sięgnąć po Kolumbijczyka Hernando Bohórqueza.

26-letni zawodnik w ostatnich latach reprezentował Manzana Postobon, zaliczając z tym zespołem Vuelta a Espana 2017. Na swoim koncie nie ma szczególnych wyników, ale przemawia za nim wspólna jazda w reprezentacji młodzieżowej z Miguelem Angelem Lopezem.

Uważamy, że może pomóc w górach naszemu liderowi. Znają się dobrze, razem trenują, dlatego sądzę, że będzie pożyteczny dla naszego zespołu podczas Wielkich Tourów

 - powiedział dyrektor generalny Astany Alexander Winokurow.

Androni Giocattoli Sidermec stawia na doświadczenie. Włoski zespół prokontynetalny, który ma już miejscówkę na Giro d’Italia, ściągnął Matteo Montagutiego.

Bez mała 35-letni zawodnik ostatnie osiem sezonów spędził w Ag2r La Mondiale. Posiada doświadczenie zebrane w 13 Wielkich Tourach, w tym 8 Giro. W 2017 roku wygrał etap Tour of the Alps.

To ważne zobowiązanie dla naszego zespołu. Matteo jest zawodnikiem, który przez lata udowadniał swoją wartość na poziomie WorldTouru. To profesjonalista, o cechach idealnie pasujących do ducha i mentalności naszego zespołu

 - stwierdził menadżer ekipy Gianni Savio.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: