Jazda na czas drużyn mieszanych w programie ME 2019

Europejska Unia Kolarska (UEC) wprowadziła jazdę na czas drużyn mieszanych do programu mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym.

We wrześniu tego roku Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła, że podczas światowego czempionatu w Yorkshire (2019) wyścigi jazdy drużynowej na czas zastąpią wyścigi drużyn mieszanych.

Zmiana jest zasadnicza - rywalizowały będą sześcioosobowe zespoły narodowe, w skład których wejść mają trzej mężczyźni i trzy kobiety. Czasówkę rozpocznie trójka mężczyzn, a wyścig zakończą panie. W przypadku MŚ 2019 obie trójki zaliczą po jednej, 14-kilometrowej rundzie w Harrogate. Do klasyfikacji liczony będzie łączny czas przejazdu drugiego zawodnika i drugiej zawodniczki danego zespołu.

Z komunikatu opublikowanego przez UEC wynika, że podczas mistrzostw Europy (7-11 sierpnia 2019) wprowadzony zostanie ten format, jako swego rodzaju próba przed wrześniowymi mistrzostwami świata. Gospodarz całej imprezy nie jest jednak jeszcze znany.

Podczas spotkania przy okazji mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym, UEC zatwierdziła utworzenie komisji parakolarstwa, na czele której stanął Holender Simon Meijn. Unia w kolejnych miesiącach przyglądała się będzie także kilku projektom na lata 2019 - 2022. Na liście znajdują się m.in. organizacja Pucharu Europy w kolarstwie przełajowym, dodania do listy mistrzostw Starego Kontynentu zawodów BMX Freestyle i MTB w wydaniu e-Bike, czy położenia większego nacisku na równość reprezentacji kobiet i mężczyzn.

Przy okazji spotkania komitetu wykonawczego UEC przyznała organizację mistrzostw Europy w maratonie MTB portugalskiej Serra de Estrela (2020) oraz czeskiemu Jablonne v Podjestedi (2022). Torowe mistrzostwa kontynentu kategorii juniorskich i młodzieżowych w 2020 roku odbędą się w portugalskiej Anadii, a szwajcarski Altdorf ugości w tym samym roku mistrzostwa juniorów w wydaniu indoor.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20

Mitchelton-Scott już w WorldTourze

Australijska formacja Mitchelton-Scott została zarejestrowana jako ekipa WorldTour oraz Women's WorldTour, podała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

13 grudnia 2019, 07:20

Trasa Tirreno-Adriatico 2020

Przyszłoroczny wyścig Tirreno-Adriatico odkrył swe karty. 55. wydanie włoskiej tygodniówki ponownie poprowadzi z Lido di Camaiore do San Benedetto del…

12 grudnia 2019, 13:14

Tęczowa koszulka na Tour de France

Mistrz świata Mads Pedersen zadebiutuje w Tour de France, poinformował zespół Trek-Segrafedo. (więcej…)

12 grudnia 2019, 13:11

Sagan wraca na Omloop, Nibali rozpocznie w Algarve

Peter Sagan (Bora-hansgrohe), po dwuletniej przerwie, ponownie wystartuje w Omloop Het Nieuwsblad, informuje organizator wyścigu. (więcej…)

12 grudnia 2019, 11:25