Chris Froome pojedzie w Colombia Oro y Paz

Chris Froome

Chris Froome rozpocznie sezon 2019 na amerykańskiej ziemi. Zespół Sky potwierdził start swojego lidera w wyścigu Colombia Oro y Paz (12-17 lutego).

Impreza po raz pierwszy została przeprowadzona w tym roku i padła łupem kolegi Brytyjczyka z drużyny Egana Bernala. Przyszłoroczna edycja, która zostanie przeprowadzona pod nazwą Tour Colombia, odbędzie się w departamencie Antioquia, położonym w północno-zachodniej części kraju i poprowadzi wzgórzami otaczającymi Medellin.

Froome udzielił wywiadu "La Gazzetto dello Sport", w którym zapewnił, że jeszcze nie wybrał pomiędzy startem w Giro d'Italia a Tour de France. Zaznaczył jednak przy tym, że jego celem pozostaje dołączenie do Merckxa, Anquetila, Hinaulta i Induraina, jako pięciokrotny zwycięzca "Wielkiej Pętli".

Urodzonemu w Nairobi kolarzowi czasu na to nie pozostało zbyt wiele. Jeżeli wygra w przyszłym roku będzie miał 34 lata i 69 dni, co dałoby mu czwarte miejsce na liście najstarszych zwycięzców TdF. Firmin Lambot liczył 36 lat i 130 dni, ale wyczynu tego dokonał w 1922 roku. W naszej epoce starszy od Froome'a był tylko Cadel Evans (34 lata i 160 dni) w 2011 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: