Wout van Aert wyląduje na bezrobociu?

Wout van Aert

Co za czasy. Wout van Aert jeśli zamierza powrócić na szosę w sezonie 2019, to będzie musiał za to słono zapłacić.

Problemem mistrza świata w przełajach jest wciąż obowiązujący go kontrakt ze Sniper Cycling, właścicielem licencji Vérandas Willems-Crelan. 24-letni Belg z niejasnych przyczyn zerwał związki z belgijskim zespołem po informacji o połączeniu w 2019 roku z ekipą Roompot. W sezonie przełajowym startuje jako kolarz niezależny, a od 1 marca 2019 chciałby przejść na szosę w koszulce zespołu LottoNL-Jumbo, z którym ma podpisany kontrakt na 2020 rok.

Nie będzie to jednak takie proste. Sniper Cycling nie zamierza uwolnić Van Aerta z wciąż obowiązujących zobowiązań bez finansowego odszkodowania, zwłaszcza że poniósł konkretne straty, odeszła firma Crean i dostawca rowerów Stevens.

Z powodu naruszenia umowy przez Van Aerta straciliśmy sponsorów. Jeżeli nie otrzymamy rekompensaty nie zgodzimy się na jego przejście do Team Jumbo

  - mówi w "HLN.be" Rudi Desmet, prawnik Sniper Cycling.

Prawnik Van Aerta zwrócił się o pomoc do Międzynarodowej Unii Kolarskiej w rozwiązaniu sprawy po myśli jego klienta.

Nie liczymy na zdobycie zgody od Sniper. Ważne powody, dla których Van Aert opuścił grupę przedstawiliśmy UCI. Jeżeli z tej strony pojawi się zielone światło, to nic nie stanie na przeszkodzie zmiany daty umowy z Jumbo na wcześniejszą. Oczekuję odpowiedzi w listopadzie

 - wyjaśnia Walter Van Steenbrugge.

Van Aert o pomoc zwrócił się również do sądu pracy. Kierunek ten jest jednak ślepą uliczką, gdyż termin rozprawy został wyznaczony na październik 2019. Prawdopodobnie nic mu innego nie pozostanie jak zasilić konto Sniper, a następnie walczyć w sądzie o swoje prawa i przelew zwrotny.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: