Remco Evenepoel ma plan startowy na pierwszą część sezonu 2019

Remco Evenepoel

Remco Evenepoel. Cudowne dziecko z matki i ojca, nowy Eddy Merckx i gwiazda juniorskiego kolarstwa z własną marką odzieżową. 18-latek zostanie pierwszym w historii zawodnikiem, który z wyścigów juniorskich od razu wskoczy na poziom WorldTour.

Kolarz z Schepdaal we Flandrii stanie przed nie lada wyzwaniem, ale nie mógł lepiej dla siebie wybrać na to zespołu. W Deceuninck Quick-Step wiedzą jak obchodzić się z młodym narybkiem, by rozwinąć nieopierzone talenty. Jose Hodeg i Fabio Jakobsen to tylko przykłady z tego roku.

Evenepoel profesjonalną karierę rozpocznie już w styczniu, na trasie argentyńskiego wyścigu Vuelta a San Juan (20-27 stycznia). Specjalizujący się w etapówkach podwójny mistrz świata juniorów w pierwszej części sezonu pozna realia zawodowego ścigania również w Volta ao Algarve (20-24 lutego), Volta a Catalunya (25-31 marca), Tour of Turkey (16-21 kwietnia), Hammer Series Limburg (7-9 czerwca) i mistrzostwach Belgii.

Każdego miesiąca wypadnie po jednym wyścigu, co pozwoli na odpoczynek i regenerację. Program jest idealny, da mi czas na poznanie czym jest profesjonalizm. Katalonia będzie już wyzwaniem WorldTour, a tacy zawodnicy jak Valverde i Quintana przyjadą w dobrej formie. To mnie motywuje. W głowie już pracuję nad tym co mnie czeka. Chcę być przygotowany na Argentynę

 - powiedział Evenepoel w "DH.be".

Program Remco na drugą część sezonu nie został na razie ustalony, ale w 2019 roku powinien zaliczyć około 50 dni wyścigowych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: