Przełajowe Mistrzostwa Europy 2018. Pomarańczowo w gronie kobiet, Pidcock lepszy od Iserbyta

Annemarie Worst

Holenderka Annemarie Worst została w holenderskim Rosmalen mistrzynią Europy w kolarstwie przełajowym.

23-letnia zawodniczka pokonała swoje rodaczki Marianne Vos i Denise Betsema.

Kolarki rywalizowały na pokonywanej pięć razy szybkiej, mało technicznej rundzie. Początkowo ton wydarzeniom nadawała Belgijka Ellen van Loy, za którą trzymały się Worst i Vos, a próbowała nadążyć broniąca tytułu najlepszej Europejki Sanne Cant.

Na drugim okrążeniu nieco odjechały Worst z Vos, ale w połowie wyścigu czołówka urosła do sześciu kolarek, gdyż dojechały Belgijka Loes Sels i Betsema.

Ta ostatnia dała mocną zmianę, wysyłając sygnał do pomarańczowej ofensywy. Trzy Holenderki odskoczyły swoim sąsiadkom z Belgii. Najdłużej broniła się Cant, jednak i ona nie dała rady. Ostatnie słowo należało do Worst, która finiszowała 2 sekundy przed Vos i Betsema.

W wyścigu u23 kobiet Holenderki również zajęły całe podium. Złoty medal dla Ceylin Del Carmen Alvarado, srebro przypadło Inge van der Heijden, a brąz Fleur Nagengast.

Ciekawiej było u młodzieżowców. Tu pewnie zwyciężył 19-letni Brytyjczyk Thomas Pidcock. 30 sekund stracił Belg Eli Iserbyt, natomiast trzecie miejsce przypadło Francuzowi Antoinemu Benoistowi.

W kategorii junior triumfował Holender Pim Ronhaar, pokonując reprezentantów Belgii Witse Meeussena i 16-letniego Thibau Nysa, syna legendarnego Svena Nysa.

Jakub Musialik zajął 38. miejsce, Antoni Olszar – 48., Hubert Drobek – 51., Sebastian Żurek – 56., Karol Dziambor – 57., Szymon Pomian nie ukończył zawodów. Wystartowało 58 młodych „błotniaków”.

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym 2018 (CC), Rosmalen:

elita kobiet

  1 Annemarie Worst (Netherlands)                40:24
  2 Marianne Vos (Netherlands)                   00:02
  3 Denise Betsema (Netherlands)
  4 Sanne Cant (Belgium)                         00:10
  5 Ellen Van Loy (Belgium)                      00:31
  6 Loes Sels (Belgium)                          00:37
  7 Alice Maria Arzuffi (Italy)                  01:08
  8 Nikki Brammeier (Great Britain)              01:16
  9 Helen Wyman (Great Britain)                  01:21
 10 Laura Verdonschot (Belgium)                  01:26
 11 Kim Van De Steene (Belgium)                  01:28
 12 Pavla Havlíková (Czech Republic)             01:36
 13 Maud Kaptheijns (Netherlands)                02:13
 14 Karla Štěpánová (Czech Republic)             02:23
 15 Lizzy Witlox (Netherlands)                   02:37
 16 Christine Majerus (Luxembourg)               02:53
 17 Rebecca Gariboldi (Italy)                    02:58
 18 Zina Barhoumi (Switzerland)                  02:59
 19 Geerte Hoeke (Netherlands)                   03:29
 20 Bethany Crumpton (Great Britain)             03:52
 21 Stefanie Paul (Germany)                      03:53
 22 Nadja Heigl (Austria)                        04:04
 23 Ida Erngren (Sweden)                         04:05
 24 Viktoria Smidth Knudsen (Denmark)            04:55
DNF Kristina Thrane (Denmark)

U23 mężczyzn

  1 Thomas Pidcock (Great Britain)               50:22
  2 Eli Iserbyt (Belgium)                        00:30
  3 Antoine Benoist (France)                     00:45
  4 Ben Turner (Great Britain)                   01:02
  5 Thomas Mein (Great Britain)                  01:10
  6 Maxime Bonsergent (France)                   01:12
  7 Timo Kielich (Belgium)                       01:14
  8 Roel Van Der Stegen (Netherlands)            01:27
  9 Jens Dekker (Netherlands)                    01:32
 10 Loris Rouiller (Switzerland)                 01:33
 11 Mees Hendrikx (Netherlands)                  01:42
 12 Toon Vandebosch (Belgium)                    01:46
 13 Daniel Tulett (Great Britain)                01:57
 14 Jakob Dorigoni (Italy)
 15 Maik Van Der Heijden (Netherlands)           02:03
 16 Kevin Kuhn (Switzerland)                     02:08
 17 Ryan Kamp (Netherlands)
 18 Tobias Johannessen (Norway)                  02:25
 19 Sandy Dujardin (France)                      02:32
 20 Eddy Fine (France)                           02:35
 21 Thymen Arensman (Netherlands)                02:39
 22 Niels Vandeputte (Belgium)                   02:48
 23 Erwann Kerraud (France)
 24 Josef Jelínek (Czech Republic)
 25 Jarno Bellens (Belgium)                      02:52
 26 Kyle Agterberg (Netherlands)                 02:56
 27 Bart Artz (Netherlands)                      03:15
 28 Antonio Folcarelli (Italy)                   03:40
 29 Matej Ulik (Slovakia)                        03:44
 30 Tomas Kopecky (Czech Republic)               03:57
 31 Anders Halland Johannessen (Norway)          04:01
 32 Maximilian Möbis (Germany)                   04:27
 33 Emil Lindgren (Sweden)                       04:43
 34 Misch Leyder (Luxembourg)                    04:54
 35 Johan Jacobs (Switzerland)
 36 Christian Duus Storgaard (Denmark)           04:57
 37 Felix Stehli (Switzerland)                   05:21
 38 Lander Loockx (Belgium)                      05:28
 39 Daniel Mayer (Czech Republic)                06:16
 40 Simon Bak (Denmark)                          06:28
 41 Balázs Vas (Hungary)
 42 Andreas Lund Andresen (Denmark)
 43 Jakub Říman (Czech Republic)
 44 Rasmus Wulff Norholm Gotke (Denmark)
 45 Oliver Emil Errebo (Denmark)
DNF Pieter-Jan Vliegen (Belgium)

U23 kobiet

  1 Ceylin Del Carmen Alvarado (Netherlands)     40:31
  2 Inge Van Der Heijden (Netherlands)           00:22
  3 Fleur Nagengast (Netherlands)                00:49
  4 Jana Czeczinkarová (Czech Republic)          01:02
  5 Puck Pieterse (Netherlands)                  01:21
  6 Yara Kastelijn (Netherlands)                 01:28
  7 Sara Casasola (Italy)                        01:55
  8 Marion Norbert Riberolle (France)            02:08
  9 Aniek Van Alphen (Netherlands)               02:09
 10 Marthe Truyen (Belgium)                      02:12
 11 Manon Bakker (Netherlands)                   02:21
 12 Mari-Liis M?ttus (Estonia)                   02:26
 13 Francesca Baroni (Italy)                     02:27
 14 Anna Kay (Great Britain)                     02:28
 15 Shirin Van Anrooij (Netherlands)             02:38
 16 Ffion James (Great Britain)                  02:52
 17 Mie Saabye (Denmark)                         02:55
 18 Gaia Realini (Italy)                         02:56
 19 Anna Flynn (Great Britain)                   03:17
 20 Axelle Bellaert (Belgium)                    03:27
 21 Maddie Wadsworth (Great Britain)             03:47
 22 Clea Seidel (Germany)
 23 Elizabeth Ungermanová (Czech Republic)       03:54
 24 Noemi Rüegg (Switzerland)                    03:59
 25 Jinse Peeters (Belgium)                      04:05
 26 Silvia Persico (Italy)                       04:07
 27 Léa Curinier (France)                        04:11
 28 Nikola Bajgerová (Czech Republic)            04:17
 29 Josie Nelson (Great Britain)                 04:18
 30 Kätlin Kukk (Estonia)                        04:24
 31 Kamila Janů (Czech Republic)                 04:32
 32 Svenja Wüthrich (Switzerland)                04:45
 33 Magdalena Mišoňová (Czech Republic)          05:40
 34 Nina Küderle (Germany)

juniorzy

  1 Pim Ronhaar (Netherlands)                    44:53
  2 Witse Meeussen (Belgium)                     00:14
  3 Thibau Nys (Belgium)                         00:21
  4 Jelle Vermoote (Belgium)
  5 Jakub Ťoupalík (Czech Republic)              00:26
  6 Ward Huybs (Belgium)                         00:27
  7 Luke Verburg (Netherlands)                   00:32
  8 Tom Lindner (Germany)                        01:05
  9 Wout Vervoort (Belgium)                      01:12
 10 Ryan Cortjens (Belgium)                      01:14
 11 Noah Vreeswijk (Netherlands)                 01:27
 12 Hugo Kars (Netherlands)                      01:28
 13 Antoine Huby (France)                        01:30
 14 David Šulc (Czech Republic)                  01:31
 15 Twan Van Der Drift (Netherlands)             01:47
 16 Tomáš Ježek (Czech Republic)                 01:58
 17 Jan Zatloukal (Czech Republic)               02:05
 18 Florian Richard Andrade (France)             02:09
 19 Joshua Amos Gudnitz (Denmark)                02:11
 20 Mattéo Vercher (France)
 21 Salvador Alvarado (Netherlands)              02:17
 22 Davide Toneatti (Italy)                      02:29
 23 Lars Sommer (Switzerland)                    02:33
 24 Markus Kaad Heuer (Denmark)                  02:36
 25 Daniel Barnes (Great Britain)                02:37
 26 Dario Lillo (Switzerland)
 27 Tobias Lund Andresen (Denmark)               02:38
 28 Théo Thomas (France)                         02:40
 29 Jakub Kučera (Czech Republic)                02:45
 30 Emanuele Huez (Italy)                        02:47
 31 Simon Wyllie (Great Britain)                 02:49
 32 Théo Jarnet (France)                         02:51
 33 Jenson Young (Great Britain)                 02:57
 34 Pete Uptegrove (Netherlands)                 02:59
 35 Loic Bettendorff (Luxembourg)                03:08
 36 Marco Brenner (Germany)                      03:13
 37 Jakub Jenčuš (Slovakia)
 38 Jakub Musialik (Poland)                      03:33
 39 Ian Millennium (Denmark)                     03:41
 40 Maxan Tanguy (France)                        03:42
 41 Timo Müller (Switzerland)                    03:44
 42 Pavel Bittner (Czech Republic)               03:52
 43 Tobias Lillelund (Denmark)
 44 Eric Herlitz (Sweden)                        03:54
 45 Oscar Lind (Sweden)                          03:56
 46 Alessandro Verre (Italy)
 47 Jasper Levi Pahlke (Germany)                 04:17
 48 Antoni Olszar (Poland)                       04:26
 49 Alekss Krasts (Latvia)                       04:36
 50 Mik Esser (Luxembourg)                       04:56
 51 Hubert Drobek (Poland)                       05:06
 52 Henri Uhlig (Germany)
 53 Samuel Hollý (Slovakia)                      05:14
 54 Lars Boven (Netherlands)                     06:03
 55 Pablo Blatt (Luxembourg)                     06:41
 56 Sebastian Żurek (Poland)
 57 Karol Dziambor (Poland)
DNF Szymon Pomian (Poland)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: