Przełajowy Puchar Polski 2018/2019 #4. Adam Żuber wygrywa w Kotowicach

Adam Żuber sięgnął po zwycięstwo w czwartej odsłonie przełajowego Pucharu Polski, która rozgrywana była na Dolnym Śląsku.

Dzień przed mistrzostwami Europy w Kolarskie Przełajowym w Polsce odbyła się kolejna seria Pucharu Polski. Tym razem zawodnicy rywalizowali w pęcławskich Kotowicach.

Grono startujących w wyścigu mężczyzn open (elita + orlik + junior) było tym razem naprawdę skromne. Na lini startu ustawiło się zaledwie 25 zawodników, spośród których najlepszym okazał się Adam Żuber. O blisko minutę pokonał on weterana przełajowych wyścigów Mariusza Gila (Eurobike Kaczmarek Electric Team), a niespełna półtorej minuty stracił Patryk Kostecki (Domin Sport). Czwarty na kresce Wojciech Ceniuch (GKS Cartusia) wygrał w kategorii orlików, a wśród juniorów najlepiej wypadł co prawda Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), jednak stracił on jedno okrążenie do zwycięzcy.

Wśród kobiet - zaledwie sześciu - pierwsza metę przekroczyła Barbara Borowiecka. Ponad minutę wolniejsza od niej okazała się Magdalena Sadłecka (TKK Pacific Nestle Fitness). Miejsca na podium dopełniła Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), a tuż za "pudłem" sklasyfikowana została Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper).

PEŁNE WYNIKI 4. SERII PRZEŁAJOWEGO PUCHARU POLSKI 2018/2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Jacek

  4 listopada 2018, 07:11 o 07:11

  Niesamowity gość, facet bez profesjonalnej ekipy ogrywa zawodowców. Pamiętam jak kilka lat temu wystartował w elicie na szosowych mistrzostwach Polski i jechał samotnie w ucieczce dnia. W peletonie tuzy polskiej sceny kolarskiej, a komentatorzy nie wiedzieli co powiedzieć. Allez Ośka, allez Adam!!!!

 2. Karol Dziambor

  5 listopada 2018, 15:21 o 15:21

  A kto z polskich przełajowców jeździ w zawodowej ekipie i można go nazwać zawodowcem? Oprócz Konwy i Bogusławskiego (choć oni prezentują wyższy poziom od Adama).

  Adam Zuber to dobry kolarz i świetny człowiek ale umówmy się, w Polsce zwyczajnie nie ma elity.

  • marian

   8 listopada 2018, 11:58 o 11:58

   Jakaś tam elita jest ale tylko taka na polskie podwórko nie tylko Adam chodzi do pracy normalnie bo inny zawodnicy z elity również . Poziam naszej elity widac po tym jak prezentujemy się za granicą albo nie prezentujemy się oprócz Konwy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: