Daniel - odzież kolarska

Przełajowy Puchar Polski 2018/2019 #4. Adam Żuber wygrywa w Kotowicach

Adam Żuber sięgnął po zwycięstwo w czwartej odsłonie przełajowego Pucharu Polski, która rozgrywana była na Dolnym Śląsku.

Dzień przed mistrzostwami Europy w Kolarskie Przełajowym w Polsce odbyła się kolejna seria Pucharu Polski. Tym razem zawodnicy rywalizowali w pęcławskich Kotowicach.

Grono startujących w wyścigu mężczyzn open (elita + orlik + junior) było tym razem naprawdę skromne. Na lini startu ustawiło się zaledwie 25 zawodników, spośród których najlepszym okazał się Adam Żuber. O blisko minutę pokonał on weterana przełajowych wyścigów Mariusza Gila (Eurobike Kaczmarek Electric Team), a niespełna półtorej minuty stracił Patryk Kostecki (Domin Sport). Czwarty na kresce Wojciech Ceniuch (GKS Cartusia) wygrał w kategorii orlików, a wśród juniorów najlepiej wypadł co prawda Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), jednak stracił on jedno okrążenie do zwycięzcy.

Wśród kobiet - zaledwie sześciu - pierwsza metę przekroczyła Barbara Borowiecka. Ponad minutę wolniejsza od niej okazała się Magdalena Sadłecka (TKK Pacific Nestle Fitness). Miejsca na podium dopełniła Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), a tuż za "pudłem" sklasyfikowana została Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper).

PEŁNE WYNIKI 4. SERII PRZEŁAJOWEGO PUCHARU POLSKI 2018/2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Jacek

  4 listopada 2018, 07:11 o 07:11

  Niesamowity gość, facet bez profesjonalnej ekipy ogrywa zawodowców. Pamiętam jak kilka lat temu wystartował w elicie na szosowych mistrzostwach Polski i jechał samotnie w ucieczce dnia. W peletonie tuzy polskiej sceny kolarskiej, a komentatorzy nie wiedzieli co powiedzieć. Allez Ośka, allez Adam!!!!

 2. Karol Dziambor

  5 listopada 2018, 15:21 o 15:21

  A kto z polskich przełajowców jeździ w zawodowej ekipie i można go nazwać zawodowcem? Oprócz Konwy i Bogusławskiego (choć oni prezentują wyższy poziom od Adama).

  Adam Zuber to dobry kolarz i świetny człowiek ale umówmy się, w Polsce zwyczajnie nie ma elity.

  • marian

   8 listopada 2018, 11:58 o 11:58

   Jakaś tam elita jest ale tylko taka na polskie podwórko nie tylko Adam chodzi do pracy normalnie bo inny zawodnicy z elity również . Poziam naszej elity widac po tym jak prezentujemy się za granicą albo nie prezentujemy się oprócz Konwy

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: