Daniel - odzież kolarska

Puccio, Doull i Hart nadal w Team Sky

Włoch Salvatore Puccio oraz Brytyjczycy Owain Doull i Tao Geoghegan Hart przedłużyli kontrakty z zespołem Sky.

29-letni Puccio w grupie Dave'a Brailsforda spędził już siedem sezonów i ścigał się w niej będzie przez kolejne trzy. Włoch jest absolutnie poświęcony zespołowi, przez lata pracował na sukcesy kolegów w wyścigach etapowych, w tym na zwycięstwa Chrisa Froome'a w Vuelta a Espana czy Giro d'Italia.

Wyrosłem w tym zespole. Cieszę się i szanuję rolę pomocnika, próbuję też pomagać młodszym zawodnikom. Jeśli zespół ma liderów ze światowej czołówki, potrzebuje też chłopaków do ciężkiej pracy w każdym terenie. Tu ważna jest powtarzalność. W tej robocie musisz jeździć równiej niż lider - liderzy się zmieniają z wyścigu na wyścig, ale pomocnicy muszą być silni od lutego do października

 - tłumaczył.

Doull, który w pierwszym sezonie z ekipą sezon klasyków opuścił przez zapalenie wyrostka robaczkowego, w roku 2018 pokazał się jako solidny pomocnik w wiosennych jednodniówkach. W tym roku finiszował 11. w Omloop Het Nieuwsblad oraz trzeci w mistrzostwach Wielkiej Brytanii.

Komunikat zespołu Sky sugeruje roczny kontrakt, a pochodzący z Walii zawodnik wyraził nadzieję, że uda mu się poprawić występy w wiosennych klasykach.

Złapałem równowagę. W pierwszym sezonie czułem, że nie jestem sobą. Czasem miałem wrażenie, że po prostu przyjeżdżam, żeby wyścig przetrwać i szybko odhaczyć. W tym roku mogłem dokładać swoją cegiełkę do przebiegu rywalizacji, fajnie było znów być na poziomie, na którym być powinienem

 - zaznaczył złoty medalista olimpijski z Rio de Janeiro (2016) w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Tao Geoghegan Hart pokazał się z dobrej strony w Tour of California i Criterium du Dauphine, w których wydatnie pomógł w odniesieniu zwycięstw Eganowi Bernalowi i Geraintowi Thomasowi. Na trasie Vuelta a Espana zaliczył swój debiut w Wielkim Tourze.

Zdobyłem kolejne doświadczenia w wyścigach WorldTour i zbliżyłem się do wartościowych wyników. Chciałbym zwłaszcza poprawić jazdę w Wielkich Tourach. W 2019 celuję w Giro d'Italia, a jeśli uda się ulepszyć pewne rzeczy stać mnie będzie wówczas na dobre indywidualne wyniki

 - zaznaczył 23-latek, który w Team Sky pozostanie na kolejne 2 lata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: