Giro d'Italia 2019. Chris Froome nie wyklucza obrony tytułu

Chris Froome na podium z pucharem zwycięzców Giro d'Italia

Chris Froome (Team Sky) był obecny podczas oficjalnej prezentacji trasy Giro d'Italia w Mediolanie. Brytyjczyk nie podjął jeszcze decyzji na temat startu w przyszłorocznej edycji.

"Corsa Rosa" 2019 zapowiada się interesująco. Organizatorzy zaplanowali ponad 58-kilometrów jazdy indywidualnej na czas oraz pięć etapów z metą na podjeździe. Na odcinku numer 16. kolarze pokonają dwie słynne przełęcze - Gavię i Mortirolo - i rywalizację zakończą w Ponte di Legno.

Trenowałem trochę w tej okolicy. Mortirolo to naprawdę trudny podjazd. Ten etap oddzieli mężczyzn od chłopców. Na takiej trasie to głowa i nogi robią różnice

 - powiedział Froome.

W ubiegłym roku 33-latek pokonał na Giro d'Italia Toma Dumoulina, wygrywając swój trzeci Wielki Tour z rzędu. Następnie przystąpił do walki w Tour de France, ale sił starczyło mu "tylko" na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wydaję się, że w przyszłym roku Froome odpuści start w Giro, aby powalczyć o piąte zwycięstwo w "Wielkiej Pętli". Duży apetyt na obronę tytułu we Francji ma również jego klubowy kolega - Geraint Thomas.

W grudniu mamy obóz szkoleniowy i tam ustalimy program na przyszły rok. Jeśli nie pojadę na Giro, to na pewno jeden z moich kolegów pojedzie do Włoch i powalczy tam o zwycięstwo

 - dodał Brytyjczyk.

W takiej sytuacji kapitanem Team Sky na Giro powinien być młody Egan Bernal. Jednak Kolumbijczyk wolałby ponownie wystartować w Tour de France. Przy takim obrocie spraw szansę może zyskać Michał Kwiatkowski, dla którego byłby to drugi start we włoskim tourze.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: