Victor Campenaerts w kwietniu zaatakuje rekord świata

Victor Campenaerts

Belg Victor Campenaerts ma gotowy plan przygotowań do ataku na rekord świata w jeździe godzinnej, informuje "Het Nieuwsblad".

Mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas tuż po Nowym Roku wyleci na dwa miesiące do Afryki, konkretnie do leżącej na południu Czarnego Kontynentu Namibii. Tam, na wysokości 1800 metrów, będzie trenował w towarzystwie dwóch triatlonistów.

Kolarz grupy Lotto Soudal sezon rozpocznie na początku marca w Paryż-Nicea lub Tirreno-Adriatico, a następnie wyleci do Meksyku, gdzie pozostanie mu miesiąc na bezpośrednie przygotowania do ataku na welodromie w Aguascalientes.

Celem jest poprawa wyniku Bradleya Wigginsa z Londynu, od 2015 roku wynoszącego 54,526 km/godz.

Plan jest nakreślony, ale do kwietnia droga daleka. Chciałbym otrzymać do dyspozycji pięć dni na podjęcie próby. Jak tylko ciśnienie powietrza będzie najlepsze, ruszę. Podczas próby Wigginsa ciśnienie nie było dobre. Gdyby było inaczej, złamanie rekordu byłoby niemal niewykonalne

 - powiedział Campenaerts, który po mistrzostwach świata w Innsbrucku, podczas półgodzinnej próby na torze w Szwajcarii, wykręcił średnią 54,8 km/godz.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Ed

    30 października 2018, 16:22 o 16:22

    Niech Dennis spróbuje

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: