La Course 2019 wyścigiem na rundzie

Annemiek Van Vleuten, Elizabeth Deignan i ELisa Longo Borghini na podium La Course

La Course by le Tour de France w sezonie 2019 rozegrany zostanie w formacie wyścigu ze startu wspólnego, na rundzie wokół miejscowości Pau.

Peleton kobiet 19 lipca rywalizować ma na 27-kilometrowym okrążeniu, które tego samego dnia będzie trasą jazdy indywidualnej na czas podczas Tour de France.

Odcinek wokół położonego w południowej Francji, w departamencie Pireneje Atlantyckie, miasta to pofałdowana runda, na której najbardziej znaczącą przeszkodą ma być Cote d'Esquillot (1 km, 7%).

Trasa 13. etapu Tour de France, jazdy indywidualnej na czas, liczy 27 kilometrów. Wyścig kobiet, składający się z pięciu okrążeń, w tym układzie liczyłby 135 kilometrów, choć Amaury Sport Organisation (ASO) podało, że całość zamknie się w 120 kilometrach, co sugerować może skrócenie ostatniego okrążenia i zakończenie wyścigu na niewielkim podjeździe w połowie rundy.

Wyścig zaliczany będzie do kalendarza Women's WorldTour.

La Course to wyścig stanowiący namiastkę Tour de France kobiet i organizowany od roku 2014. Wobec braku "Wielkiej Pętli" dla peletonu kobiet, wyścig powstał jako jednodniowa impreza podczas lipcowego festynu kolarstwa, w latach 2014-16 na Polach Elizejskich w Paryżu. W sezonie 2017 organizatorzy rozbudowali wyścig do dwóch etapów - górskiego odcinka w Alpach i rozgrywanego dzień później wyścigu pościgowego dla najlepszych zawodniczek pierwszego etapu. Format ten został zarzucony w tym sezonie, a rywalizacja toczyła się na górskiej trasie do Le Grand-Bornand.

La Course by Le Tour de France 2018. Niezwykły triumf Annemiek van Vleuten

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: