Torowy Puchar Świata 2018/19 #2. Polacy póki co daleko

W piątek w nocy w kanadyjskim Milton rozegrane zostały pierwsze finały drugiej odsłony torowego Pucharu Świata.

Na drugą rundę torowego Pucharu Świata na sezon 2018/2019 nie trzeba było długo czekać. Po ledwie tygodniowej przerwie topowi torowcy globu przenieśli się z Francji do Kanady. Pierwsze komplety medali czekały na nich w scratchu.

Po zaciętej rywalizacji na torze w Milton triumfował Ukrainiec Vitaliy Hryniv, pokonując Brytyjczyka Olivera Wooda i Greka Christosa Volikakisa. Wśród kobiet najlepsza okazała się zaś Rosjanka Alexandra Goncharova, finiszująca przed Litwinką Oliviją Baleisyte i Amerykanką Jennifer Valente. Polacy zajęli w tej konkurencji dalsze miejsce – 15. była Justyna Kaczkowska, a 17. Adrian Tekliński.

PEŁNE WYNIKI – scratch K
PEŁNE WYNIKI – scratch M

Druga z rozegranych konkurencji był sprint drużynowy. Tu po złoto w męskiej rywalizacji sięgnęli Holendrzy, pokonujący w finale rodaków z zawodowej drużyny Beat Cycling Club. Brąz zdobyli Brytyjczycy, którzy okazali się w finale B szybsi od rywali z Nowej Zelandii. Polacy, jadący w składzie Maciej Bielecki, Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, zakończyli swój start na 7. miejscu.

Dokładnie taką samą lokatę wykręciły Marlena Karwacka i Urszula Łoś. W starciu żeńskich zespołów sprinterskich najmocniejsze okazały się tym razem Australijki, które pewnie pokonały w finale Niemki. Brązowy medal trafił zaś do Rosjanek z Gazprom-Rusvelo, którym w finale B uległy Holenderki.

PEŁNE WYNIKI – sprint drużynowy K
PEŁNE WYNIKI – sprint drużynowy M

Ostatnie finałowe rozgrywki w piątkowy wieczór dotyczyły drużynowych wyścigów na dochodzenie. Wśród panów najlepsi ponownie okazali się Duńczycy, który triumfowali także tydzień temu we Francji. Tym razem ich rywalami w finale byli Brytyjczycy z Huub Wattbike Test Team, którzy poprzednio nie zdołali wskoczyć na podium. Z kolei brązowy medal zdobyli tym razem ich rodacy z narodowej kadry Wielkiej Brytanii.

Brytyjczycy mieli spore powody do zadowolenia, bowiem po medal w drużynowym wyścigu na dochodzenie sięgnęły także panie. Wywalczyī one złoto, odbijając sobie za porażkę poniesioną we Francji. tu srebro zdobyły Włoszki, a brąz Nowozelandki.

Wyraźnie nie będąca w formie kadra Polski w rywalizacji męskiej zajęła 14. miejsce, a wśród kobiet 10.