Jasper Philipsen wybrał UAE Team Emirates

Jasper Philipsen po rewelacyjnym sezonie w barwach Hagnes Berman Axeon dołącza do składu ekipy UAE Team Emirates.

Młody Belg jest jednym z najbardziej utalentowanych kolarzy młodego pokolenia. 20-latek w tym sezonie wygrał etapy Tour of Utah (2.HC), i Giro d'Italia U23, klasyk Gylne Gutuer (1.2) oraz prestiżowa etapówkę dla orlików - Le Triptyque des Monts et Chateaux. 

Dodatkowo zapisał na koncie takie wyniki jak 3. miejsce w Driedaagse Brugge - De Panne (1.HC), 4. miejsce w Paryż-Roubaix U23, 6.  na etapie Tour of California (2.UWT), czy 4. pozycję w klasyku Tour de l'Eurométropole (1.HC) i to wszystko zaledwie w drugim sezonie w kategorii młodzieżowej.

To wielki zaszczyt dołączyć do UAE Team Emirates. Jestem pewien, że to dla mnie najlepsza droga rozwoju. Czuję, że zespół we mnie wierzy i mam nadzieje, że będę mógł wykorzystać swoje możliwości w następnych latach

 - skomentował Philipsen.

W poprzednich sezonach 20-latek zaliczał równie dobre wyniki - w roku 2017 wygrał Paryż-Tours U23, etap Tour Alsace (2.2), etap Giro d'Italia U23 oraz zajął 2. pozycję w Ronde van Vlaanderen U23. 

Belg jest kolarzem wszechstronnym, bardzo dobrze radzi sobie w sprintach, ale jak pokazują wyniki równie dobrze, jak na Belga przystało, wychodzą mu wyścigi klasyczne. Jazda na czas też nie jest mu obca. 

Dla UAE Team Emirates to już dziewiąty transfer w tym sezonie. Arabska drużyna mocno postawiła na młodzież ściągając m.in. Tadeja Pogacara, Cristiano Camilo Munoza, Toma Bohli, Fernando Gavirię czy braci Oliveira - Ivo oraz Rui. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: