Frølich Honoré w Deceuninck Quick-Step, Peak w SEG Racing Academy

koszulka Quick-Step

Dwóch utalentowanych kolarzy - Mikkel Frølich Honoré oraz Barnabas Peak - podpisało umowy na sezon 2019.

Frølich Honoré po roku spędzonym w Team Wahoo awansował na poziom WorldTour. Duńczyk w sezonie 2018 wygrał Circuit de Wallonie (1.2), był piąty w Gandawa-Wevelgem młodzieżowców oraz zajął 3. miejsce na etapie Istrian Spring Trophy. Z ekipą Deceuninck Quick-Step umowę podpisał na dwa sezony.

Barnabas Peak natomiast w tym sezonie miał okazję ścigania się w barwach drużyny Światowego Centrum Kolarstwa, organizacji wspierającej talenty z krajów rozwijających się fundowanej przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Węgier w swojej krótkiej karierze zanotował takie wyniki jak: wygranie Belgrad-Banjaluka (1.2), 2. miejsce na etapie Tour of Bihor (2.2) czy 2. miejsce w generalce Tour de Hongrie (2.2).

Od 1 sierpnia Peak był stażystą w ekipie Quick-Step Floors, w barwach której zajął świetnie 9. miejsce w Gran Piemonte (1.HC). Od nowego sezonu będzie zawodnikiem holenderskiej ekipy SEG Racing Academy, która w ostatnich latach wypuściła z pod swoich skrzydeł takie talenty jak Julius van der Berg, Fabio Jakobsen czy Edoardo Affini.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: