Ściana płaczu, czyli wyniki polskich kolarek i kolarzy w wyścigach z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej w sezonie 2018.
Michał Kwiatkowski (Team Sky) – 9
2 etapy Volta ao Algarve (2.HC)
klasyfikacja końcowa Volta ao Algarve (2.HC)
klasyfikacja końcowa Tirreno-Adriatico (2.WT)
prolog Critérium du Dauphiné (2.WT)
mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego
2 etapy Tour de Pologne (2.WT)
klasyfikacja końcowa Tour de Pologne (2.WT)
Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) – 6
Visegrad 4 Bicycle Race – GP Slovakia (1.2)
Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski (1.2)
etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2.2)
Puchar Uzdrowisk Karpackich (1.2)
Minsk Cup (1.2)
Int. Raiffeisen GP Judendorf-Straßengel (1.2)
Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) – 4
prolog Dookoła Mazowsza (2.2)
2 etapy Dookoła Mazowsza (2.2)
klasyfikacja końcowa Dookoła Mazowsza (2.2)
Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R) – 3
2 etapy Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2)
klasyfikacja końcowa Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2)
Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) – 3
etap CCC Tour – Grody Piastowskie (2.2)
klasyfikacja końcowa CCC Tour – Grody Piastowskie (2.2)
GP Doliny Baryczy Żmigród (1.2)
Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) – 3
Trofeo Alfredo Binda (1.WWT)
etap Tour de l’Ardeche (2.1)
klasyfikacja końcowa Tour de l’Ardeche (2.1)
Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) – 3
2 etapy Bałtyk-Karkonosze Tour (2.2)
klasyfikacja końcowa Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1)
Małgorzata Jasińska (Movistar) – 2
mistrzyni Polski w wyścigu indywidualnym na czas
mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego
Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling) – 2
klasyfikacja generalna Karpackiego Wyścigu Kurierów (2.2U) – w reprezentacji Polski
etap Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1) – w reprezentacji Polski
Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) – 2
Trofeo Alfredo Binda (1.WWT)
etap Tour de l’Ardeche (2.1)
Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) – 1
mistrz Polski w wyścigu indywidualnym na czas
Mateusz Grabis (Voster Uniwheels Team) – 1
Memoriał Henryka Łasaka (1.2)
Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice) – 1
GP Doliny Baryczy Milicz (1.2)
Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) – 1
etap Tour du Jura Cycliste (2.2)
Agnieszka Skalniak (Experza-Footlogix) – 1
etap Tour de Feminin – O cenu Českého Švýcarska (2.2)
Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx 7R) – 1
klasyfikacja końcowa Tour of Estonia (2.1)
Kamil Zieliński (Team Hurom) – 1
etap Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1)
Klasyfikacja polskich kolarzy w 2018 r., prowadzona przez Andrzeja Dembe
CCC Sprandi Polkowice – 20
Ronde van Drenthe (1.HC) – Frantisek Sisr (Cze)
etap Settimana Internazionale Coppi e Bartali (2.1) – Jan Tratnik (Slo)
Volta Limburg Classic (1.1) – Jan Tratnik (Slo)
Visegrad 4 Kerekparverseny (1.2) – Frantisek Sisr (Cze)
etap CCC Tour – Grody Piastowskie (2.2) – Jan Tratnik (Slo)
etap CCC Tour – Grody Piastowskie (2.2) – Łukasz Owsian
klasyfikacja końcowa CCC Tour – Grody Piastowskie (2.2) – Łukasz Owsian
2 etapy Bałtyk-Karkonosze Tour (2.2) – Mateusz Taciak
klasyfikacja końcowa Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1) – Mateusz Taciak
etap Małopolskiego Wyscigu Górskiego (2.2) – Amaro Manuel Antunes (Por)
klasyfikacja kpńcowa Małopolskiego Wyscigu Górskiego (2.2) – Amaro Manuel Antunes (Por)
GP Doliny Baryczy Żmigród (1.2) – Łukasz Owsian
GP Doliny Baryczy Milicz (1.2) – Kamil Małecki
mistrz Słowenii w jeździe indywidualnej na czas – Jan Tratnik (Slo)
etap jazdy drużynowej na czas Sibiu Cycling Tour (2.1)
prolog Dookoła Mazowsza (2.2) – Szymon Sajnok
2 etapy Dookoła Mazowsza (2.2) – Szymon Sajnok
klasyfikacja końcowa Dookoła Mazowsza (2.2) – Szymon Sajnok
Wibatech Merx 7R – 10
Visegrad 4 Bicycle Race- GP Slovakia (1.2) – Maciej Paterski
Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski (1.2) – Maciej Paterski
klasyfikacja końcowa Tour of Estonia (2.1) – Grzegorz Stępniak
etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2.2) – Maciej Paterski
2 etapy Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2) – Sylwester Janiszewski
klasyfikacja końcowa Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2) – Sylwester Janiszewski
Puchar Uzdrowisk Karpackich (1.2) – Maciej Paterski
Minsk Cup (1.2) – Maciej Paterski
Int. Raiffeisen GP Judendorf-Straßengel (1.2) – Maciej Paterski
Team Hurom – 2
etap Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1) – Kamil Zieliński
etap Małopolskiego Wyscigu Górskiego (2.2) – Vitaliy Buts (Ukr)
Voster Uniwheels Team – 1
Memoriał Henryka Łasaka (1.2) – Mateusz Grabis
09.10-14.10 Tour of Turkey 2.WT Piotr Brożyna (CCC) 30 1:28 Paweł Cieślik (CCC) 44 3:15 Michał Paluta (CCC) 88 10:32 Szymon Sajnok (CCC) 92 11:42 Kamil Gradek (CCC) 94 12:19 Maciej Bodnar (BOH) 104 14:34 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 112 15:54 Paweł Bernas (CCC) 116 17:10 Przemysław Niemiec (UAD) 125 20:39 13.10 Il Lombardia 1.WT Rafał Majka (BOH) 7 0:43 11.10 Gran Piemonte 1.HC Michał Gołaś (SKY) 36 0:17 10.10 Mediolan-Turyn 1.HC Rafał Majka (BOH) 13 0:59 09.10 Tre Valli Varesine 1.HC Rafał Majka (BOH) 49 1:40 07.10 Gran Premio Bruno Beghelli 1.HC Michał Gołaś (SKY) 91 4:50 03.10 Sparkassen Münsterland Giro 1.HC Szymon Sajnok (CCC) 9 0:00 Michał Paluta (CCC) 26 0:52 Kamil Gradek (CCC) 28 1:17 Adrian Kurek (CCC) 42 3:03 Alan Banaszek (CCC) 46 3:03 Szymon Rekita (LPC) 53 3:03 30.09 Mistrzostwa Świata WC Rafał Majka (BOH) 35 4:00 - start wspólny Łukasz Owsian (CCC) 56 13:05 29.09-30.09 Tour of Almaty 2.1 Emanuel Piaskowy (THU) 45 22:17 Jakub Kaczmarek (THU) 46 23:25 Mateusz Malinowski (THU) 83 32:44 Stanisław Aniołkowski (THU) 98 38:09 29.09 Mistrzostwa Świata WC Małgorzata Jasińska (MOV) 5 6:13 - start wspólny Katarzyna Niewiadoma (CSR) 12 7:17 Anna Plichta (DLT) 65 16:05 27.09 Famenne Ardenne Classic 1.1 Szymon Rekita (LPC) 32 0:00 26.09 Mistrzostwa Świata WC Michał Kwiatkowski (SKY) 4 2:04 - jazda indywidualna Maciej Bodnar (BOH) 17 4:22 23.09 Trofeo Matteotti 1.1 Kamil Małecki (CCC) 8 0:00 19.09-23.09 Turul Romaniei 2.2 Mateusz Grabis (VOS) 3 0:20 Adam Stachowiak (VOS) 25 11:54 Szymon Krawczyk (VOS) 50 36:28 Mateusz Komar (VOS) 59 41:12 Krzysztof Parma (VOS) 71 54:26 22.09 Memorial Marco Pantani 1.1 Michał Gołaś (SKY) 44 3:51 19.09 Giro della Toscana 2.1 Przemysław Niemiec (UAD) 69 12:47 13.09-18.09 Tour de l’Ardeche 2.1 Katarzyna Niewiadoma (CSR) 1 - + 1ze + 1el 25.08-16.09 Vuelta a Espana GT Rafał Majka (BOH) 13 17:57 Michał Kwiatkowski (SKY) 43 1:43:49 + 3el 15.09-16.09 Madrid Challenge by la Vuelta 2.WWT Małgorzata Jasińska (MOV) 20 1:19 12.09-16.09 Okolo Slovenska 2.1 Łukasz Owsian (CCC) 10 0:36 Mateusz Taciak (CCC) 15 0:52 Adrian Kurek (CCC) 26 1:25 Piotr Konwa (ELA) 29 2:06 Kamil Zieliński (THU) 46 6:18 Jakub Kaczmarek (THU) 51 8:08 Kamil Gradek (CCC) 68 12:23 Emanuel Piaskowy (THU) 77 14:28 Paweł Bernas (CCC) 85 18:01 Szymon Sajnok (CCC) 107 25:38 16.09 Grote Prijs Jef Scherens 1.1 Szymon Rekita (LPC) 38 0:00 Filip Maciejuk (LPC) 61 1:32 16.09 Int. Raiffeisen GP Judendorf 1.2 Maciej Paterski (WIB) 1 - -Straßengel Adam Stachowiak (VOS) 38 9:51 Mateusz Grabis (VOS) 49 10:33 16.09 Coppa Bernocchi 1.1 Paweł Cieślik (CCC) 53 0:09 Michał Paluta (CCC) 67 0:21 Michał Gołaś (SKY) 77 0:27 Piotr Brożyna (CCC) 86 0:27 Kamil Małecki (CCC) 114 1:24 09.09 GP de Montréal 1.WT Michał Gołaś (SKY) 66 1:58 Paweł Poljański (BOH) 77 3:00 02.09-09.09 Tour of Britain 2.HC Łukasz Wiśniowski (SKY) 61 15:41 09.09 Tour du Doubs 1.1 Szymon Rekita (LPC) 23 1:16 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 54 5:31 09.09 Chrono Champenois Masculin 1.2 Filip Maciejuk (LPC) 8 2:27 05.09-09.09 Okolo Jižních Čech 2.2 Maciej Paterski (WIB) 2 0:33 Sylwester Janiszewski (WIB) 9 1:50 Jakub Kaczmarek (THU) 13 2:30 Bartosz Warchoł (WIB) 15 2:38 Emanuel Piaskowy (THU) 16 2:41 07.09-09.09 Giro Toscana Int. Femminile 2.2 Magdalena Sadłecka 31 5:32 Marta Lach 34 6:10 Katarzyna Wilkos 38 6:55 Karolina Sowa 53 10:41 Karolina Kumiega 54 10:57 Aurela Nerlo 70 14:24 07.09 GP de Québec 1.WT Paweł Poljański (BOH) 68 1:19 Michał Gołaś (SKY) 99 3:30 04.09-07.09 Lotto Belgium Tour 2.1 Małgorzata Jasińska (MOV) 8 1:04 Karolina Perekitko 85 17:02 02.09 GP de Fourmies 1.HC Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 132 5:20 02.09 Antwerp Port Epic 1.1 Kamil Gradek (CCC) 13 4:21 Paweł Bernas (CCC) 33 5:02 Michał Paluta (CCC) 43 14:54 01.09 Brussels Cycling Classic 1.HC Adrian Kurek (CCC) 24 0:01 Łukasz Owsian (CCC) 57 0:27 Michał Paluta (CCC) 59 0:27 Paweł Bernas (CCC) 66 0:27 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 115 4:35 Kamil Gradek (CCC) 129 5:30 26.08 Bretagne Classic - Ouest-France 1.WT Paweł Poljański (BOH) 60 2:11 23.08-26.08 Deutschland Tour 2.1 Szymon Rekita (LPC) 20 1:21 Michał Gołaś (SKY) 24 2:00 26.08 Schaal Sels 1.1 Paweł Franczak (CCC) 42 0:12 Kamil Gradek (CCC) 45 0:12 Michał Paluta (CCC) 50 0:40 Paweł Bernas (CCC) 52 1:38 23.08-26.08 Baltic Chain Tour 2.2 Jakub Kaczmarek (THU) 6 0:27 Adrian Banaszek (VOS) 16 0:49 Stanisław Aniołkowski (THU) 19 1:34 Eryk Latoń (THU) 22 2:03 Adam Stachowiak (VOS) 25 4:05 Michał Podlaski (VOS) 32 4:12 Kamil Zieliński (THU) 79 5:44 Krzysztof Parma (VOS) 92 6:28 Mateusz Grabis (VOS) 96 6:31 Mateusz Komar (VOS) 100 6:56 26.08 Croatia-Slovenia 1.2 Piotr Konwa (ELA) 29 0:14 25.08 GP de Plouay - 1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV) 7 0:00 Lorient Agglomération Katarzyna Niewiadoma (CSR) 10 0:00 24.08 Great War Remembrance Race 1.1 Paweł Bernas (CCC) 2 0:04 Kamil Gradek (CCC) 46 1:23 Michał Paluta (CCC) 47 1:23 22.08 Veenendaal-Veenendaal Classic 1.1 Kamil Gradek (CCC) 58 0:13 Paweł Bernas (CCC) 63 0:13 Paweł Franczak (CCC) 67 1:09 22.08 Veenendaal Veenendaal Classic 1.1 Małgorzata Jasińska (MOV) 2 0:00 Agnieszka Skalniak (EXP) 39 1:09 21.08 GP Stad Zottegem 1.1 Paweł Bernas (CCC) 6 0:55 Kamil Gradek (CCC) 11 1:26 Łukasz Owsian (CCC) 38 4:29 13.08-19.08 Binck Bank Tour 2.WT Maciej Bodnar (BOH) 17 1:17 19.08 EuroEyes Cyclassics Hamburg 1.WT Michał Gołaś (SKY) 17 0:00 Paweł Franczak (CCC) 31 0:19 Michał Paluta (CCC) 43 0:21 Łukasz Owsian (CCC) 49 0:21 Kamil Gradek (CCC) 119 6:35 Paweł Poljański (BOH) 123 6:42 17.08-19.08 Ladies Tour of Norway 2.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 5 0:39 Małgorzata Jasińska (MOV) 13 1:04 Anna Plichta (DLT) 88 28:16 16.08-19.08 Arctic Race of Norway 2.HC Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 89 31:51 14.08-19.08 Tour de Hongrie 2.1 Kamil Małecki (CCC) 2 0:27 Leszek Pluciński (CCC) 6 0:51 Adrian Kurek (CCC) 8 0:57 Patryk Stosz (CCC) 23 3:21 Mateusz Taciak (CCC) 28 5:35 Paweł Bernas (CCC) 29 6:12 Wojciech Pszczolarski (PAR) 92 26:40 19.08 Grand Prix Minsk 1.2 Marek Rutkiewicz (WIB) 2 0:02 Maciej Paterski (WIB) 8 0:12 Jarosław Marycz (WIB) 9 0:13 18.08 Minsk Cup 1.2 Maciej Paterski (WIB) 1 - Sylwester Janiszewski (WIB) 7 0:45 Grzegorz Stępniak (WIB) 10 0:45 Jarosław Marycz (WIB) 60 0:49 Wojciech Sykała (WIB) 66 0:50 Marek Rutkiewicz (WIB) 83 0:55 18.08 Flanders Ladies Classic 1.2 Karolina Perekitko 42 0:20 13.08 Postnord Vargarda 1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV) 15 0:02 12.08 Mistrzostwa Europy - start wspólny CC Michał Gołaś (SKY) 21 2:32 09.08-12.08 Czech Cycling Tour 2.1 Leszek Pluciński (CCC) 4 1:25 Patryk Stosz (CCC) 16 2:50 Bartosz Warchoł (WIB) 25 4:05 Piotr Konwa (ELA) 31 5:04 Wojciech Sykała (WIB) 32 5:08 Kamil Małecki (CCC) 34 5:31 Emanuel Piaskowy (THU) 38 6:23 Paweł Bernas (CCC) 41 8:08 Mateusz Taciak (CCC) 43 9:20 Jarosław Marycz (WIB) 51 11:40 Kacper Kistowski (WIB) 59 13:08 Adrian Kurek (CCC) 66 16:23 Marcel Bogusławski (WIB) 73 17:53 Adrian Honkisz (WIB) 88 22:50 Stanisław Aniołkowski (THU) 105 34:34 03.08-12.08 Tour de la Guadeloupe 2.2 Grzegorz Kwiatkowski 20 19:24 12.08 Puchar Uzdrowisk Karpackich 1.2 Maciej Paterski (WIB) 1 - Michał Podlaski (VOS) 2 0:16 Mateusz Grabis (VOS) 3 2:27 Bartłomiej Wojtanek 7 2:32 Piotr Pękała 9 2:37 Filip Maciejuk (LPC) 10 2:43 11.08 Memoriał Henryka Łasaka 1.2 Mateusz Grabis (VOS) 1 - Adrian Banaszek (VOS) 6 1:25 Norbert Banaszek (WIB) 7 1:25 Tobiasz Pawlak 10 1:25 04.08-10.08 Tour de Pologne 2.WT Michał Kwiatkowski (SKY) 1 - + 2ze + 3el Paweł Cieślik (CCC) 14 1:32 Łukasz Owsian (CCC) 57 18:49 Maciej Paterski (WIB) 69 26:39 Przemysław Niemiec (UAD) 74 28:58 Michał Podlaski (VOS) 77 30:47 Michał Paluta (CCC) 79 33:47 Jakub Kaczmarek (THU) 80 35:52 Michał Gołaś (SKY) 87 37:57 Kamil Zieliński (THU) 98 49:47 Łukasz Wiśniowski (SKY) 107 1:00:51 08.08 Mistrzostwa Europy - na czas CC Marcin Białobłocki 15 2:07 08.08 Mistrzostwa Europy - na czas CC Anna Plichta (DLT) 16 3:35 Katarzyna Pawłowska (TVC) 22 4:25 01.08-05.08 PostNord Danmark Rundt 2.HC Emanuel Piaskowy (THU) 71 14:17 Mariusz Gąsiorowski (THU) 77 17:04 Mateusz Manowski (THU) 100 1:05:13 01.08-05.08 Tour Alsace 2.2 Szymon Rekita (LPC) 10 3:01 Filip Maciejuk (LPC) 47 23:05 Jakub Murias 82 40:03 22.07-04.08 Tour of Qinghai Lake 2.HC Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 50 29:43 04.08 Erondegemse Pijl 1.2 Agnieszka Skalniak (EXP) 35 0:00 28.07-02.08 VOO-Tour de Wallonie 2.HC Przemysław Niemiec (UAD) 71 19:45 28.07-30.07 Kreiz Breizh Elites 2.2 Szymon Tracz (ONE) 45 18:06 07.07-29.07 Tour de France 2.WT Rafał Majka (BOH) 19 39:57 Michał Kwiatkowski (SKY) 49 2:05:29 Paweł Poljański (BOH) 94 3:07:14 Tomasz Marczyński (LTS) 103 3:19:10 Maciej Bodnar (BOH) 122 3:39:20 29.07 Prudential RideLondon 1.WT Łukasz Wiśniowski (SKY) 65 0:40 -Surrey Classic Paweł Cieślik (CCC) 88 11:33 28.07 Prudential RideLondon 1.WWT Katarzyna Pawłowska (TVC) 32 0:14 Classique Anna Plichta (DLT) 85 1:41 25.07-28.07 Dookoła Mazowsza 2.2 Szymon Sajnok (CCC) 1 - + 3ze + 3el Grzegorz Stępniak (WIB) 3 0:39 Adrian Banaszek (VOS) 4 0:44 Kamil Gradek (CCC) 5 0:45 Marcel Bogusławski (WIB) 7 0:46 Adrian Kurek (CCC) 8 0:47 26.07 Grand Prix Cerami 1.1 Szymon Rekita (LPC) 47 0:02 22.07 GP de la ville de Pérenchies 1.2 Szymon Rekita (LPC) 47 0:00 17.07 La Course by 1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 6 2:19 Le Tour de France Małgorzata Jasińska (MOV) 36 12:05 06.07-15.07 Giro Rosa 2.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 7 10:46 Małgorzata Jasińska (MOV) 46 44:11 Anna Plichta (DLT) 76 1:05:11 07.07-14.07 Int. Österreich-Rundfahrt 2.1 Paweł Cieślik (CCC) 15 4:06 Leszek Pluciński (CCC) 23 9:56 Patryk Stosz (CCC) 68 59:37 05.07-08.07 Sibiu Cycling Tour 2.1 Bartosz Warchoł (WIB) 43 10:13 Mateusz Taciak (CCC) 45 10:44 Adrian Honkisz (WIB) 57 13:31 Wojciech Sykala (WIB) 58 13:37 Paweł Franczak (CCC) 66 15:40 Adrian Kurek (CCC) 72 16:57 Kamil Gradek (CCC) 82 21:49 Kacper Kistowski (WIB) 83 21:52 Norbert Banaszek (WIB) 93 30:44 05.07-08.07 Tour de Feminin 2.2 Marta Lach 18 6:02 - O cenu Českého Švýcarska Monika Brzeźna 25 6:40 Katarzyna Wilkos 28 6:52 Karolina Sowa 44 15:06 Karolina Karasiewicz 72 33:49 Patrycja Lorkowska 79 39:40 Anna Sagan 87 53:14 Agnieszka Skalniak (EXP) - - + 1ze 04.07-07.07 Wyścig Solidarności 2.2 Sylwester Janiszewski (WIB) 1 - i Olimpijczyków + 2ze + 4el Maciej Paterski (WIB) 2 0:17 Kamil Zieliński (THU) 4 0:24 Adam Stachowiak (VOS) 5 0:29 Marek Rutkiewicz (WIB) 6 0:35 Jakub Kaczmarek (THU) 10 1:05 09.06-17.06 Tour de Suisse 2.WT Michał Gołaś (SKY) 77 1:02:08 Maciej Bodnar (BOH) 116 1:34:04 13.06-17.06 OVO Energy Women's Tour 2.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 20 0:50 13.06-27.06 Tour of Slovenia 2.1 Rafał Majka (BOH) 6 2:21 Paweł Poljański (BOH) 20 5:57 Przemysław Niemiec (UAD) 40 15:33 Michał Paluta (CCC) 57 20:43 Leszek Pluciński (CCC) 64 22:27 Adtian Kurek (CCC) 95 30:58 17.06 GP Doliny Baryczy Milicz 1.2 Kamil Małecki (CCC) 1 - Marek Rutkiewicz (WIB) 2 0:02 Adrian Banaszek (VOS) 3 0:13 Paweł Franczak (CCC) 4 0:13 Paweł Bernas (CCC) 7 0:13 Maciej Paterski (WIB) 8 0:13 Jakub Kaczmarek (THU) 9 0:13 16.06 GP Doliny Baryczy Żmigród 1.2 Łukasz Owsian (CCC) 1 - Mateusz Komar (VOS) 2 0:00 Marek Rutkiewicz (WIB) 3 0:07 Paweł Franczak (CCC) 4 0:27 Sylwester Janiszewski (WIB) 5 0:27 Adrian Banaszek (VOS) 7 0:27 Jarosław Marycz (WIB) 9 0:27 Patryk Stosz (CCC) 10 0:27 03.06-10.06 Critérium du Dauphiné 2.WT Michał Kwiatkowski (SKY) 49 50:49 + 1ze + 3el Tomasz Marczyński (LTS) 57 59:39 10.06 Rund um Köln 1.1 Szymon Sajnok (CCC) 3 0:00 Paweł Franczak (CCC) 25 0:00 Szymon Rekita (LPC) 56 0:09 Filip Maciejuk (LPC) 64 0:09 Michał Paluta (CCC) 68 0:09 Kamil Gradek (CCC) 77 0:28 Mateusz Taciak (CCC) 88 0:53 06.06-10.06 Ronde de l'Oise 2.2 Piotr Konwa (ELA) 61 3:44 Wojciech Pszczolarski (PAR) 72 8:14 08.06-10.06 Małopolski Wyscig Górski 2.2 Paweł Cieślik (CCC) 2 0:33 Karol Domagalski (ONE) 5 1:29 Bartosz Warchoł (WIB) 6 1:45 Jakub Kaczmarek (THU) 8 2:07 Marek Rutkiewicz (WIB) 9 2:25 Maciej Paterski (WIB) 24 5:58 + 1ze + 1el Adrain Honkisz (WIB) 26 7:46 + 1el 30.04-03.06 Tour de Luxembourg 2.HC Szymon Rekita (LPC) 21 1:42 Łukasz Owsian (CCC) 23 1:51 Paweł Cieślik (CCC) 39 5:26 Patryk Stosz (CCC) 55 9:45 01.06-03.06 Szlakiem Walk Majora Hubala 2.1 Mateusz Taciak (CCC) 1 - Filip Maciejuk (LPC) 2 0:03 + 1ze + 1el Kamil Gradek (CCC) 3 0:10 Szymon Sajnok (CCC) 7 0:40 Maciej Paterski (WIB) 9 1:02 Adam Stachowiak (VOS) 10 1:04 Kamil Zieliński (THU) 73 3:02 + 1ze + 1el 28.05-03.06 Thüringen Ladies Tour 2.1 Małgorzata Jasińska (MOV) 8 2:26 Katarzyna Wilkos 22 7:42 Aurela Nerlo 37 27:37 Monika Brzeźna 41 30:15 Marta Lach 49 36:23 02.06 Horizon Park Race Maidan 1.2 Wojciech Sykała (WIB) 2 2:13 Adrian Honkisz (WIB) 16 3:27 Norbert Banaszek (WIB) 39 9:16 01.06 Horizon Park Race for Peace 1.2 Norbert Banaszek (WIB) 22 3:53 Wojciech Sykała (WIB) 40 12:02 Adrian Honkisz (WIB) 53 12:02 27.05 Circuit de Wallonie 1.2 Szymon Rekita (LPC) 4 0:07 20.05-27.05 Rás Tailteann 2.2 Aureliusz Klus 33 20:05 27.05 Paryż-Roubaix Espoirs 1.2U Jakub Murias 19 5:45 27.05 SwissEver GP Cham 1.2 Nikol Płosaj 12 0:29 Wiktoria Pikulik 16 0:29 Daria Pikulik 38 2:43 Wiktoria Kierat 41 7:13 Kaja Rysz 42 7:13 25.05-26.05 Tour of Estonia 2.1 Grzegorz Stępniak (WIB) 1 - + 1el Maciej Paterski (WIB) 13 0:40 Adrian Honkisz (WIB) 46 7:57 26.05 Grand Prix de Plumelec Dames 1.1 Małgorzata Jasińska (MOV) 2 0:00 Agnieszka Skalniak (EXP) 48 0:00 24.05-26.05 Gemenc Grand Prix 2.2 Piotr Konwa (ELA) 23 1:04 22.05-24.05 Tour des Fjords 2.HC Paweł Bernas (CCC) 14 0:19 Michał Gołaś (SKY) 25 0:40 Michał Paluta (CCC) 26 0:42 19.05-22.05 Emakumeen XXXI. Bira 2.WWT Małgorzata Jasińska (MOV) 10 3:13 Katarzyna Pawłowska (TVC) 32 9:28 Anna Plichta (DLT) 65 21:23 16.05-20.05 Tour of Norway 2.HC Paweł Bernas (CCC) 53 8:31 16.05-20.05 Bałtyk-Karkonosze Tour 2.2 Mateusz Taciak (CCC) 2 1:05 + 2ze Paweł Cieślik (CCC) 3 2:27 Adam Stachowiak (VOS) 4 2:45 Patryk Stosz (CCC) 7 4:59 Leszek Pluciński (CCC) 8 7:05 11.05-19.05 Tour of California 2.WT Rafał Majka (BOH) 6 3:01 Paweł Poljański (BOH) 35 20:11 Maciej Bodnar (BOH) 91 56:41 17.05.19.05 Tour of California Women’s Race 2.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 3 01:07 18.05 Durango-Durango Emakumeen Saria 1.2 Małgorzata Jasińska (MOV) 16 1:47 Anna Plichta (DLT) 79 5:43 11.05-13.05 CCC Tour - Grody Piastowskie 2.2 Łukasz Owsian (CCC) 1 - + 1ze + 1el Piotr Konwa (ELA) 6 1:25 Mateusz Taciak (CCC) 8 2:22 Paweł Bernas (CCC) 9 2:13 12.05 Visegrad 4 Kerekparverseny 1.2 Patryk Stosz (CCC) 2 0:12 Michał Paluta (CCC) 5 0:12 Wojciech Sykała (WIB) 10 1:12 12.05 Rabobank 7-Dorpenomloop Aalburg 1.2 Katarzyna Wilkos 12 0:00 Aurela Nerlo 13 0:00 Marta Lach 24 0:10 Łucja Pietrzak 85 5:58 09.05-13.05 Fleche du Sud 2.2 Szymon Rekita (LPC) 34 1:29 03.05-06.05 Tour de Yorkshire 2.1 Karol Domagalski (ONE) 15 1:21 03.05-04.05 Tour de Yorkshire Womens 2.1 Anna Plichta (DLT) 34 2:44 28.04-03.05 Karpacki Wyścig Kurierów 2.2U Filip Maciejuk (LPC) 1 - Szymon Tracz (ONE) 8 2:18 02.05 Memoriał Romana Siemińskiego 1.2 Szymon Sajnok (CCC) 2 0:00 Alan Banaszek (CCC) 3 0:00 Eryk Latoń (THU) 4 0:00 Grzegorz Stępniak (WIB) 5 0:00 Sylwester Janiszewski (WIB) 8 0:00 Adrian Banaszek (VOS) 9 0:00 01.05 Eschborn-Frankfurt 1.WT Łukasz Owsian (CCC) 22 0:07 Paweł Poljański (BOH) 23 0:07 Patryk Stosz (CCC) 41 1:12 01.05 Mem. Andrzeja Trochanowskiego 1.2 Sylwester Janiszewski (WIB) 2 0:00 Paweł Franczak (CCC) 3 0:00 Tobiasz Pawlak 5 0:00 Andrzej Bartkiewicz (THU) 6 0:00 Adrian Tekliński 8 0:00 Mateusz Komar (VOS) 9 0:00 24.04-29.04 Tour de Romandie 2.WT Paweł Poljański (BOH) 55 19:06 27.04-29.04 Festival Elsy Jacobs 2.1 Agnieszka Skalniak (EXP) 18 0:22 Anna Plichta (DLT) 45 4:39 28.04-29.04 Belgrade Banjaluka 2.1 Eryk Latoń (THU) 4 0:16 Jakub Kaczmarek (THU) 52 0:47 Kamil Zieliński (THU) 69 0:59 Emanuel Piaskowy (THU) 70 0:59 Wojciech Pszczolarski (PAR) 88 2:49 Andrzej Bartkiewicz (THU) 91 3:12 26.04-29.04 Gracia Orlova 2.2 Aurela Neuro 21 6:21 Marta Lach 23 6:28 Nikol Płosaj 25 6:35 Monika Brzeźna 28 6:59 Marta Jaskulska 34 7:36 Karolina Perekitko 42 8:41 Katarzyna Wilkos 50 13:39 Nikola Rożyńska 54 15:17 Łucja Pietrzak 75 23:37 Karolina Karasiewicz 78 25:11 Wiktoria Kierat 84 29:53 Katarzyna Brewińska 93 40:39 22.04 Liege - Bastogne - Liege 1.WT Michał Kwiatkowski (SKY) 29 3:07 Rafał Majka (BOH) 57 3:49 Tomasz Marczyński (LTS) 72 10:11 22.04 Liege-Bastogne-Liege Femmes 1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 14 1:29 Małgorzata Jasińska (MOV) 21 2:34 Katarzyna Pawłowska (TVC) 36 2:38 17.04-22.04 Tour of Croatia 2.HC Łukasz Owsian (CCC) 21 13:56 Adrian Kurek (CCC) 59 48:29 Paweł Bernas (CCC) 60 48:32 Kamil Gradek (CCC) 72 55:31 Paweł Franczak (CCC) 95 1:09:22 22.04 Giro dell'Appennino 1.1 Leszek Pluciński (CCC) 45 4:38 Mateusz Taciak (CCC) 46 4:38 Patryk Stosz (CCC) 63 10:57 21.04-22.04 Tour du Jura Cycliste 2.2 Szymon Rekita (LPC) 9 0:12 + 1ze + 1el Filip Maciejuk (LPC) 28 5:16 22.04 Rutland - Melton Cicle Classic 1.2 Karol Domagalski (ONE) 2 0:01 22.04 Visegrad 4 Bicycle Race 1.2 Maciej Paterski (WIB) 1 - - Grand Prix Polski Eryk Latoń (THU) 3 0:00 Tobiasz Pawlak 4 0:00 Sylwester Janiszewski (WIB) 6 0:00 Alan Banaszek (CCC) 10 0:00 21.04 Visegrad 4 Bicycle Race 1.2 Maciej Paterski (WIB) 2 0:00 - GP Czech Republic Michał Podlaski (VOS) 5 0:06 Piotr Konwa (ELA) 10 0:06 16.04-20.04 Tour of the Alps 2.HC Leszek Pluciński (CCC) 81 1:09:32 19.04 La Fleche Wallonne 1.WT Michał Kwiatkowski (SKY) 57 7:37 Rafał Majka (BOH) 90 10:21 Tomasz Marczyński (LTS) 91 10:21 19.04 Fleche Wallonne Feminine 1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 21 0:42 Małgorzata Jasińska (MOV) 35 1:24 Katarzyna Pawłowska (TVC) 57 6:03 Anna Plichta (DLT) 75 8:50 Agnieszka Skalniak (EXP) 88 9:36 15.04 Amstel Gold Race 1.WT Michał Kwiatkowski (SKY) 31 2:07 Michał Gołaś (SKY) 80 3:26 Tomasz Marczyński (LTS) 82 3:26 15.04 Amstel Gold Race Ladies 1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV) 17 1:30 Katarzyna Pawłowska (TVC) 20 1:30 Katarzyna Niewiadoma (CSR) 29 1:30 11.04 De Brabantse Pijl 1.HC Łukasz Owsian (CCC) 33 0:47 Tomasz Marczyński (LTS) 52 1:18 Paweł Bernas (CCC) 79 4:35 Michał Paluta (CCC) 88 7:57 11.04 Brabantse Pijl 1.1 Agnieszka Skalniak (EXP) 38 5:38 06.04-08.04 Circuit des Ardennes 2.2 Karol Domagalski (ONE) 5 0:06 Szymon Rekita (LPC) 44 0:21 04.04 Scheldeprijs 1.HC Łukasz Wiśniowski (SKY) 33 0:16 31.03-02.04 Le Triptyque des Monts et Chateaux 2.2U Filip Maciejuk (LPC) 6 0:38 02.04 Grand Prix de Dottignies 1.2 Agnieszka Skalniak (EXP) 44 0:00 Małgorzata Jasińska (MOV) 70 0:00 Karolina Perekitko 93 7:31 01.04 Ronde van Vlaanderen 1.WT Michał Kwiatkowski (SKY) 28 3:16 Michał Gołaś (SKY) 73 9:14 01.04 Ronde van Vlaanderen 1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV) 6 1:08 Katarzyna Niewiadoma (CSR) 9 1:08 01.04 La Roue...Centre Val de Loire 1.1 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 100 2:15 01.04 GP Adria Mobil 1.2 Piotr Konwa (ELA) 50 10:28 31.03 Volta Limburg Classic 1.1 Michał Paluta (CCC) 24 0:53 Patryk Stosz (CCC) 80 3:45 31.03 Visegrad 4 Bicycle Race 1.2 Maciej Paterski (WIB) 1 - - GP Slovakia Alan Banaszek (CCC) 2 0:00 Paweł Franczak (CCC) 5 0:01 Kamil Gradek (CCC) 6 0:03 Piotr Brożyna (CCC) 7 0:04 Marek Rutkiewicz (WIB) 9 0:23 28.03 Dwars door Vlaanderen 1.WT Łukasz Wiśniowski (SKY) 61 6:47 28.03 Dwars door Vlaanderen 1.1 Małgorzata Jasińska (MOV) 7 0:55 Katarzyna Niewiadoma (CSR) 8 0:55 Katarzyna Pawłowska (TVC) 86 3:52 Daria Pikulik 87 3:52 19.03-25.03 Volta a Catalunya 2.WT Paweł Poljański (BOH) 59 22:14 25.03 Gandawa-Wevelgem 1.WT Michał Gołaś (SKY) 80 5:34 Maciej Bodnar (BOH) 142 11:47 25.03 Gandawa-Wevelgem 1.WWT Katarzyna Pawłowska (TVC) 19 0:00 Małgorzata Jasińska (MOV) 41 1:48 18.03-25.03 Tour de Langkawi 2.HC Łukasz Owsian (CCC) 2 0:27 Piotr Brożyna (CCC) 11 1:20 Szymon Sajnok (CCC) 77 57:50 22.03-25.03 Settimana Coppi e Bartali 2.1 Karol Domagalski (ONE) 80 18:49 Michał Paluta (CCC) 87 19:50 Patryk Stosz (CCC) 89 20:18 Kamil Gradek (CCC) 93 20:30 Mateusz Taciak (CCC) 132 36:02 25.03 Cholet - Pays de la Loire 1.1 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 28 0:00 19.03-25.03 Tour de Normandie 2.2 Szymon Rekita (LPC) 40 4:45 23.03 E3 Harelbeke 1.WT Michał Gołaś (SKY) 45 8:09 Łukasz Wiśniowski (SKY) 84 14:05 22.03 Driedaagse Brugge - De Panne 1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV) 30 0:00 Katarzyna Pawłowska (TVC) 52 0:13 21.03 Driedaagse Brugge - De Panne 1.HC Paweł Franczak (CCC) 17 0:00 Kamil Małecki (CCC) 102 3:48 Leszek Pluciński (CCC) 128 10:34 18.03 Trofeo Alfredo Binda 1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 1 - Małgorzata Jasińska (MOV) 43 0:59 18.03 Grand Prix de Denain 1.HC Paweł Franczak (CCC) 53 3:49 Michał Paluta (CCC) 63 3:49 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 74 3:49 17.03 Mediolan-San Remo 1.WT Michał Kwiatkowski (SKY) 11 0:00 Maciej Bodnar (BOH) 110 7:53 16.03 Handzame Classic 1.HC Patryk Stosz (CCC) 28 0:00 Paweł Franczak (CCC) 37 0:00 Michał Gołaś (SKY) 87 0:17 Kamil Gradek (CCC) 108 0:50 Adrian Kurek (CCC) 128 5:49 Paweł Bernas (CCC) 129 5:49 14.03 Danilith Nokere Koerse 1.HC Kamil Gradek (CCC) 10 0:00 Paweł Bernas (CCC) 52 1:18 Michał Gołaś (SKY) 75 2:54 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 113 7:01 07.03-13.03 Tirreno-Adriatico 2.WT Michał Kwiatkowski (SKY) 1 - + 2el Rafał Majka (BOH) 37 15:39 Tomasz Marczyński (LTS) 75 34:22 Maciej Bodnar (BOH) 126 1:00:42 04.03-11.03 Paryż-Nicea 2.WT Paweł Poljański (BOH) 29 29:13 11.03 Ronde van Drenthe 1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV) 18 0:01 Katarzyna Pawłowska (TVC) 53 3:18 11.03 Ronde van Drenthe 1.HC Alan Banaszek (CCC) 38 0:19 Kamil Gradek (CCC) 44 0:19 Kamil Małecki (CCC) 84 7:24 08.03-11.03 Istarsko Proljece - 2.2 Karol Domagalski (ONE) 15 0:37 Istrian Spring Trophy Piotr Konwa (ELA) 58 3:37 11.03 Paryż-Troyes 1.2 Szymon Rekita (LPC) 34 0:00 Filip Maciejuk (LPC) 43 0:00 09.03 Drentse Acht van Westerveld 1.2 Katarzyna Pawłowska (TVC) 20 0:03 Małgorzata Jasińska (MOV) 22 0:05 Anna Plichta (DLT) 84 1:49 04.03 GP Industria & Artigianato 2.HC Łukasz Owsian (CCC) 16 0:11 Rafał Majka (BOH) 20 0:11 Piotr Brożyna (CCC) 90 10:32 Leszek Pluciński (CCC) 93 10:32 Kamil Małecki (CCC) 100 11:16 Michał Paluta (CCC) 108 11:16 04.03 Dwars door West-Vlaanderen 1.1 Kamil Gradek (CCC) 14 0:59 Paweł Bernas (CCC) 31 0:59 03.03 Strade Bianche 1.WT Michał Kwiatkowski (SKY) 30 10:57 03.03 Strade Bianche Donne 1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 2 0:49 Małgorzata Jasińska (MOV) 52 13:51 03.03 Trofej Porec - Porec Trophy 1.2 Karol Domagalski (ONE) 28 0:00 Piotr Konwa (ELA) 34 0:00 Szymon Tracz (ONE) 119 2:35 28.02 Trofej Umag - Umag Trophy 1.2 Szymon Tracz (ONE) 46 1:15 27.02 Le Samyn des Dames 1.2 Karolina Perekitko 37 5:59 21.02-25.02 Abu Dhabi Tour 2.WT Rafał Majka (BOH) 5 0:45 Paweł Poljański (BOH) 40 6:12 25.02 Kuurne-Bruksela-Kuurne 2.HC Łukasz Wiśniowski (SKY) 8 0:00 Michał Gołaś (SKY) 66 0:17 25.02 Spar - Omloop van het Hageland 1.1 Anna Plichta (DLT) 59 2:13 22.02-25.02 Setmana Ciclista Valenciana 2.2 Katarzyna Niewiadoma (CSR) 7 0:34 22.02-25.02 Tour of Antalya 2.2 Szymon Rekita (LPC) 9 1:40 Paweł Bernas (CCC) 11 1:52 Leszek Pluciński (CCC) 43 14:23 Piotr Brożyna (CCC) 48 16:21 Adrian Kurek (CCC) 107 26:55 Paweł Franczak (CCC) 110 28:08 25.02 GP Izola 1.2 Piotr Konwa (ELA) 52 0:12 Karol Domagalski (ONE) 71 0:12 24.02 Omloop Het Nieuwsblad 1.WT Łukasz Wiśniowski (SKY) 2 0:12 24.02 Omloop Het Nieuwsblad kobiet 1.1 Anna Plichta (DLT) 53 5:07 14.02-18.02 Volta ao Algarve 2.HC Michał Kwiatkowski (SKY) 1 - + 2ze Michał Gołaś (SKY) 67 13:38 Łukasz Wiśniowski (SKY) 80 16:26 14.02-18.02 Vuelta a Andalucia 2.HC Łukasz Owsian (CCC) 39 7:32 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 91 33:55 Kamil Gradek (CCC) 98 35:55 Patryk Stosz (CCC) 118 43:10 13.02-18.02 Tour of Oman 2.HC Przemysław Niemiec (UAD) 35 9:41 18.02 Grand Prix Alanya 1.2 Paweł Franczak (CCC) 5 1:20 Paweł Bernas (CCC) 12 1:22 Leszek Pluciński (CCC) 28 5:53 Piotr Brożyna (CCC) 29 5:53 Adrian Kurek (CCC) 43 9:39 Michał Paluta (CCC) 97 9:39 Mateusz Taciak (CCC) 104 9:39 11.02 Clasica de Almeria 1.HC Kamil Gradek (CCC) 20 0:00 Łukasz Owsian (CCC) 53 0:46 11.02 Trofeo Laigueglia 1.HC Kamil Małecki (CCC) 36 4:40 06.02-11.02 Colombia Oro y Paz 2.1 Michał Paluta (CCC) 62 16:49 Leszek Pluciński (CCC) 70 19:02 Paweł Bernas (CCC) 76 21:47 Adrian Kurek (CCC) 97 36:45 Paweł Franczak (CCC) 118 46:39 Mateusz Taciak (CCC) 134 1:04:44 10.02 Vuelta a Murcia 1.1 Łukasz Owsian (CCC) 22 10:02 Kamil Gradek (CCC) 34 15:55 31.01-04.02 Volta a Valenciana 2.1 Łukasz Owsian (CCC) 47 7:02 Michał Kwiatkowski (SKY) 70 15:02 Kamil Gradek (CCC) 117 26:54 31.01-04.02 Etoile de Besseges 2.1 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 98 16:21 02.02-04.02 Tour of Eftalia Hotels & Velo 2.2 Karolina Perekitko 11 6:51 30.01-31.01 Womens Herald Sun Tour 2.2 Katarzyna Pawłowska (TVC) 17 1:14 28.01 Cadel Evans Great Ocean 1.WT Łukasz Wiśniowski (SKY) 67 10:18 21.01-28.01 Vuelta a San Juan 2.1 Rafał Majka (BOH) 5 1:58 Paweł Poljański (BOH) 18 6:11 28.01 Trofeo Palma 1.1 Michał Gołaś (SKY) 19 0:00 27.01 Trofeo Lloseta - Andratx 1.1 Michał Gołaś (SKY) 16 1:13 27.01 Cadel Evans Great Ocean 1.1 Katarzyna Pawłowska (TVC) 5 0:00 26.01 Trofeo Serra de Tramuntana 1.1 Michał Gołaś (SKY) 18 6:37 Tomasz Marczyński (LTS) 21 8:01 25.01 Trofeo Campos 1.1 Michał Gołaś (SKY) 45 0:08 16.01-21.01 Tour Down Under 2.WT Łukasz Wiśniowski (SKY) 100 33:55 Maciej Bodnar (BOH) 112 39:51 15.01-21.01 Tropicale Amissa Bongo 2.1 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 15 8:16 11.01-14.01 Santos Women's Tour 2.1 Katarzyna Pawłowska (TVC) 15 3:11
ze – zwycięstwo etapowe
el – lider wyścigu
BOH : BORA – HANSGROHE
CCC : CCC SPRANDI POLKOWICE
DMP : DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
ELA : ELKOV – AUTHOR
LTS : LOTTO SOUDAL
ONE : ONE PRO CYCLING
LPC : LEOPARD PRO CYCLING
PAR : PARDUS – TUFO PROSTEJOV
SKY : TEAM SKY
THU : TEAM HUROM
VOS : VOSTER UNIWHEELS TEAM
UAD : UAE TEAM EMIRATES
WIB : WIBATECH MERX 7R
CSR : CANYON // SRAM RACING
DLT : BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM
EXP : EXPERZA – FOOTLOGIX
MOV : MOVISTAR TEAM WOMEN
TVC : TEAM VIRTU CYCLING
Zasady punktacji do rankingów Międzynarodowej Unii Kolarskiej.