Paweł Bernas dołącza do CCC Team

Paweł Bernas

Paweł Bernas jest następnym zawodnikiem, który w sezonie 2019 trafi z CCC Sprandi Polkowice do CCC Team, informuje zespół Jimiego Ochowicza.

28-letni zawodnik ma na koncie kilka zwycięstw, ale w wyścigach najniższej, drugiej kategorii UCI. W zakończonym sezonie mógł się podobać na belgijskim klasyku Great War Remembrance Race (1.1), gdzie w dobrej obsadzie wywalczył 2. miejsce. Zajął też 6. lokatę w GP Stad Zottegem (1.1).

Bernas to ostatni transfer do naszego składu na klasyki, który wiosną będzie wspierał Grega van Avermaeta. Paweł posiada już doświadczenie z niektórych mniejszych wiosennych startów, a jego osiągnięcie w Great War Remembrance Race było znakiem tego na co go stać, dlatego cieszymy się, że możemy przywitać go w zespole. To wielka szansa dla Pawła, mam nadzieję, że pod naszym okiem zdobędzie więcej doświadczenia i zanotuje postęp nie tylko w klasykach, ale także w wyścigach etapowych

 - powiedział Jim Ochowicz.

Brązowy medalista mistrzostw Polski w 2015 roku naturalnie cieszy się z nowych wyzwań, jakie czekają go na poziomie WorldTour.

To zdecydowanie największy krok w mojej karierze, brak mi słów na opisanie tego jak bardzo jestem podekscytowany. Dołączenie do jednej z najlepszych drużyn na świecie zawsze było moim najważniejszym celem. Osiągnięcie to nie byłoby możliwe bez wsparcia rodziny i przyjaciół, trenera, dyrektorów sportowych, kolegów i personelu CCC Sprandi Polkowice, a także moich poprzednich drużyn, dlatego chciałbym im bardzo podziękować za pomoc w realizacji tego celu.

Zawsze twierdziłem, że klasyki są dla mnie, ale potrzebowałem jednego dobrego wyniku by to udowodnić, dlatego Great War Remembrance Race zdecydowanie dodał mi pewności siebie, której mi brakowało. W przyszłym sezonie chcę skupić się na wyścigach jednodniowych oraz stać się solidnym zawodnikiem w składzie, również w wyścigach etapowych. Moją ambicją jest rozwój, pokazanie potencjału oraz utrzymanie się na poziomie WorldTour. Niesamowicie byłoby pojechać mój pierwszy Wielki Tour i monument, co pokaże, że wszystko toczy się w dobrym kierunku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. reko

  22 października 2018, 12:46 o 12:46

  dobry ruch, Bernas pokazał się z dobrej strony więc może być przyzwoitym pomocnikiem. Ma poniżej 30 lat więc Karol będzie szczęśliwy...na innym portalu napisali,że to ostatni transfer z CCC co oznacza brak miejsca dla Cieślika. Liczę na wzmocnienie frakcji na GT.

 2. Wlada

  22 października 2018, 16:49 o 16:49

  Można więc podsumować, w 2018 mieliśmy 8 zawodników w WT i 15 w 2 dywizji. W 2019 będzie 11 w WT i na razie 2 w PCT. Czyli z powstaniem World Tourowej ekipy CCC raczej sumarycznie na minus

  • TomAsz

   22 października 2018, 19:23 o 19:23

   Głównym problemem jest jakość, nie ilość.

   • Wlada

    22 października 2018, 21:24 o 21:24

    To też, ale jednak liczba zawodników ma znaczenie . Jak jest większa grupa zawodników młodych, którzy regularnie startują z najlepszymi i są właściwie szkoleni to chociażby statystycznie któryś będzie dobrze jeździć.
    Oczywiście, sytuacja byłaby inna, gdyby pojawił się polski Sagan, ale obawiam się, że po paru latach w CCC i tak jego talent by szybko zgasł.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: