Torowy Puchar Świata 2018/19 #1. Dwa medale Polaków na finał

Po srebro w madisonie oraz brąz w scratchu sięgnęli Polacy w ostatnim dniu pierwszej serii torowego Pucharu Świata.

W programie ostatniego dnia torowego Pucharu Świata we francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines rozdanych zostało pięć kompletów medali. O trzy z nich walczyły zawodniczki w konkurencjach scratch, omnium i keirin, a pozostałe dwa czekały na zawodników w sprincie indywidualnym i madisonie.

W kobiecym scratchu po brązowy medal sięgnęła Daria Pikulik, która na finiszu musiała uznać wyższość jedynie Australijki Ashlee Ankudinoff i Brytyjki Megan Barker. Z kolei w keirinie triumfowała Holenderka Laurine van Riessen przed Rosjanką Darią Shmelevą i Wai Sze Lee z Hongkongu. Tu 10. miejsce wywalczyła Urszula Łoś.

Polek zabrakło na starcie kobiecego omnium. W torowym wieloboju najlepsza okazała się Holenderka Kirsten Wild. Obok niej na podium stanęły Włoszka Letizia Paternoster i Brytyjka Neah Evans.

PEŁNE WYNIKI - scratch K
PEŁNE WYNIKI - keirin K
PEŁNE WYNIKI - omnium K

Bardzo bliski sięgnięcia po brązowy medal był dziś także Mateusz Rudyk, który rywalizował w męskim sprincie indywidualnym. Ostatecznie Polak przegrał walkę o podium z Holendrem Jeffrey'em Hooglandem. W starciu o złoto lepszy zaś okazał się Australijczyk Matthew Glaetzer, pokonując dwukrotnie Holendra Harrie'ego Lavreysena. Drugi z naszych reprezentantów, Rafał Sarnecki, skończył na 25. pozycji.

Po trzeci i zarazem ostatni medal dla biało-czerwonych sięgnął na francuskiej odsłonie Pucharu Świata nasz duet męskiego madisona. Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski wywalczyli srebro, a lepsi od nich okazali się tym razem jedynie Duńczycy Lasse Norman Hansen i Michael Morkov. Trzeci stopień podium zajęli Australijczycy Kelland O'Brien i Leigh Howard.

PEŁNE WYNIKI - madison M
PEŁNE WYNIKI - sprint M

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: