Alan Banaszek zawodnikiem Caja Rural-Seguros RGA

Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) w sezonie 2019 będzie reprezentował barwy Caja Rural-Seguros RGA.

W zespole Professional Continental z Hiszpanii 20-latek rozpocznie swój czwarty zawodowy sezon w międzynarodowym peletonie.

Banaszek to specjalista od szybkich końcówek. Ostatnie trzy sezony spędził w barwach CCC Sprandi Polkowice, gdzie wygrał przede wszystkim polskie wyścigi takie jak: Grand Prix Doliny Baryczy (2017), Memoriał Henryka Łasaka (2017) oraz etapy wyścigów CCC Tour Grody Piastowskie i Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2017).

Banaszek posiada duży talent i próbował to udowodnić w walce z najlepszymi sprinterami - był 2. na etapie Tour of Norway (2018), 5. na odcinku Tour of Britain (2017) i 6. w Sparkassen Münsterland Giro (2016). Meldował się także na podium na sprinterskich etapach "Wyścigu Przyszłości" - Tour de l'Avenir (2017 i 2018). W 2016 roku zajął także 10. miejsce na mistrzostwach świata wśród orlików, jednak jego największy sukces to złoty medal mistrzostw Europy w kategorii junior z 2015 roku.

20-latek świetnie czuje się również na torze, na którym podczas mistrzostw Europy w roku 2017 wywalczył złoto w wyścigu punktowym. Banaszek na welodromach występował regularnie w kadrze narodowej, łącząc je z programem szosowym.

W ekipie Caja Rural nie będzie pierwszym Polakiem - wcześniej przez jej szeregi przewinęli się Michał i Radosław Kwiatkowscy oraz Karol Domagalski. 

Caja Rural ma długą i prestiżową historię. Mój rodak - Michał Kwiatkowski - rozpoczynał tutaj swoją karierę i moim marzeniem jest pójście w jego ślady. Nie mogę się doczekać następnego sezonu. Caja Rural ma świetny kalendarz startów i strukturę zarządzania. Jestem pewien, że będzie to idealne miejsce do rozwoju. Moim celem jest praca na rzecz zespołu. Wiem, że w ekipie jest kilku doświadczonych sprinterów, chciałbym im pomóc, rozwijać się i uczyć się od  nich. Mam dopiero 20 lat, wierzę w siebie i chcę być w przyszłości jednym z najlepszych sprinterów

 - powiedział zadowolony Banaszek.

20-latek jest szóstym transferem hiszpańskiej ekipy drugiej dywizji w tym roku. Wcześniej ekipy ogłosiła, że do ekipy dołączą: Jon Aberasturi, Matteo Malucelli, Domingos Gonçalves, Xavi Cañellas i David González. 

W barwach Caja Rural Banaszek będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w takich wyścigach jak: Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco, Classica San Sebastian i Vuelta a Espana

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

8 Comments

 1. Chińczyk

  21 października 2018, 19:45 o 19:45

  Ciekawa i chyba dobra decyzja Alana.

 2. Wilinski

  21 października 2018, 20:04 o 20:04

  Ciekawe jest to, że do CCC Development Teamu nie trafia najlepszy młody zawodnik z CCC Sprandi.
  (Oczywiście poza Sajnokiem, ale on już będzie na poziomie WT jeździł.)

  • reko

   21 października 2018, 20:19 o 20:19

   bo CCC Develop. będzie drużyną kontynentalną więc spada półkę niżej co jest pewnie poniżej ambicji Alana, a CCC Team to WT więc za wcześnie dla niego. Dobrze robi.

   • Karol

    21 października 2018, 21:26 o 21:26

    Jasne, lepiej zatrudniać zagranicznych emerytów niż dać szansę młodemu Polakowi. Jakie za wcześnie? Przecież oni i tak nie mają żadnego sprintera, który może coś wygrać więc lepiej dać młodemu szanse.

    • reko

     21 października 2018, 22:35 o 22:35

     Z jakiś powodów nie znalazł się w teame WT. Może się nie dogadali, może on nie chciał, może Miłkowi już nie po drodze z klanem Banaszków. To nie kółko wzajemnej adoracji, ma jeździć bo młody Polak czy co? Najważniejsze, że dla samego Banaszka lepiej znaleźć się w Proconti i rozwijać się dalej w Caja niż w CCC Develop. Miłek kładzie kasę, zaufał Jimowi więc niech sobie za swoje buduje team jak chce...proste.

 3. Wlada

  21 października 2018, 21:17 o 21:17

  Zgadzam się, warto spróbować , bo jakoś w rozwój polskich zawodników w CCC nie chce mi się wierzyć. Czy ktoś zna jakiegoś polskiego zawodnika, który rozwinął się jeżdżąc w CCC? Bo ja prawdę mówiąc szczegółowo to śledzę to zaledwie od paru lat, może ktoś mnie oświeci

  • reko

   21 października 2018, 22:40 o 22:40

   nie będzie oświecenia...nie ma takiego. Co prawda "odkryli" De La Parte, Hirta, Tratnika, Antunesa, ale żeby wypromować, czy odkryć jakiegoś polskiego zawodnika to zapomnij.

   • Wlada

    22 października 2018, 10:03 o 10:03

    Wiem, pytanie było retoryczne ( są PCSy parę lat wstecz), ale dzięki.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: