Torowy Puchar Świata 2018/19 #1. Krzysztof Maksel 3. w keirinie

Brązowy medal w keirinie wywalczył Krzysztof Maksel podczas trzeciego dnia rywalizacji na torze w Saint-Quentin-en-Yvelines, gdzie rozgrywana jest torowy Puchar Świata.

W sobotnie popołudnie na francuskim torze kontynuowana była walka o medale inauguracyjnej serii Pucharu Świata na sezon 2018/2019. Pierwszy, i póki co jedyny, medal dla polskiej kadry zdobył Krzysztof Maksel, który zajął 3. miejsce w keirinie. Lepsi od niego okazali się jedynie Japończyk Yuta Wakimoto oraz Nowozelandczyk Edward Dawkins.

W męskim scratchu po zwycięstwo sięgnął Austriak Stefan Matzner, pokonując Australijczyka Leigha Howarda i Francuza Adriena Garela. Tu 17. miejsce zajął Bartosz Rudyk, zaś w konkurencji omnium 5. był Szymon Sajnok. W torowym wieloboju złoto wywalczył zaś Hiszpan Albert Torres Barcelo, obok którego na podium stanęli Brytyjczyk Oliver Wood i Frnacuz Benjamin Thomas.

PEŁNE WYNIKI – keirin M
PEŁNE WYNIKI – scratch M
PEŁNE WYNIKI – omnium M

W sobotnim programie Pucharu Świata w Saint-Quentin-en-Yvelines toczyła się zacięta walka pań w sprincie indywidualnym. Tu najlepsza okazała się ostatecznie zawodniczka z Hongkongu, Wai Sze Lee, która w ścisłym finale dwukrotnie pokonała Australijkę Stephanie Morton. Po brąz sięgnęła natomiast Rosjanka Daria Shmeleva, która 2:1 pokonała Francuzkę Mathilde Gros. Na 16. miejscu zmagania zakończyła Urszula Łoś, a 29. była Marlena Karwacka.

Ostatni komplet medali czekał dziś na zawodniczki startujące w madisonie. Amalie Dideriksen i Julie Leth z Danii okazały się nie mieć sobie równych, sięgając po pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajęły Brytyjki Neah Evans i Emily Kay, a trzecie Australijki Georgia Baker i Macey Stewart. Polski, siostrzany duet – Daria i Wiktoria Pikulik – zajął ostatecznie 11. pozycję.