Gree-Tour of Guangxi 2018: etap 5. Błysk Matteo Trentina

Matteo Trentin

Mistrz Europy Matteo Trentin (Mitchelton-Scott) triumfował w piątym dniu wyścigu Tour of Guangxi.

Włoski kolarz w Guilin pokonał Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe) i Jaspera Stuyvena (Trek – Segafredo). Liderem pozostał Włoch Gianni Moscon (Team Sky).

Najdłuższy etap wyścigu (212 km) w drugiej części prowadził przez trzy podjazdy Anxi (155 km; 2,2 km; 4,9%), Huangsha (172 km; 3,3 km; 4,2%) i Gouchong (178 km; 4,6 km; 4,7%).

W deszczowych warunkach ucieczkę podjęli Silvan Dillier (AG2R La Mondiale), Pascal Eenkhoorn (LottoNL-Jumbo), Ryan Mullen (Trek-Segafredo) i Tony Martin (Katusha-Alpecin), zyskując blisko 5 minut przewagi.

Na Anxi różnica wynosiła 1:40, Mullen odpadł na przedostatniej wspinaczce, a pozostałych uciekinierów kilkunastoosobowa grupa wchłonęła po ostatnim.

20 kilometrów przed metą na czele jechał już około 60-osobowy peleton, co ważne pozbawiony niektórych sprinterów, jak Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors) czy Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo). To oraz duża kraksa na finiszu pomogły Matteo Trentiniem w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w koszulce mistrza Europy.

Wyniki 5. etapu Gree-Tour of Guangxi 2018 (2.WT), Liuzhou - Guilin (212,2 km):

  1 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                4:54:34
  2 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
  3 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
  4 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  5 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
  6 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
  8 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
  9 Jose GonŤalves (Por) Katusha-Alpecin
 10 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 11 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 12 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 13 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 14 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 15 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
 16 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 17 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 18 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 20 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 21 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 22 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 23 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 24 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
 25 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 26 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 27 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 28 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 29 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 30 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 31 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 33 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 35 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 36 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 37 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 38 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 39 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 40 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 41 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 43 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 44 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 45 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 46 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 47 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 48 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 49 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 50 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 51 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
 52 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 53 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 54 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 55 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               00:45
 56 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 57 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    01:50
 58 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 59 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      02:20
 60 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 61 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 62 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 63 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       05:20
 64 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 65 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 66 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
 67 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 68 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 69 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 70 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
 71 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
 72 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 73 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
 74 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 75 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 76 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 77 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
 78 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 79 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 80 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 81 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
 82 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 83 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 84 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 85 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 86 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 87 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 88 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 89 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 90 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 91 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 92 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 93 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 94 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 95 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 96 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 97 Owain Doull (GBr) Team Sky
 98 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 99 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
100 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
101 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
102 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
103 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       07:04
104 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      12:18
105 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
106 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
107 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac
108 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
109 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
110 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    15:21
111 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
112 Yousif Mirza (UAE) UAE Team Emirates
113 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
114 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
115 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
116 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
117 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
118 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
119 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          21:10
120 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
121 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
122 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal

Klasyfikacja generalna po 5. etapie

  1 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                        16:57:03
  2 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:09
  3 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                00:14
  4 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   00:17
  5 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   00:21
  6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
  7 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    00:25
  8 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
  9 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 00:27
 10 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   00:28
 11 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 12 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
 13 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 14 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 16 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    00:30
 17 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      00:38
 18 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 19 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  00:41
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 21 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 22 Jose GonŤalves (Por) Katusha-Alpecin                   00:43
 23 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 25 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                    00:45
 26 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    00:48
 27 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           00:56
 28 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               00:59
 30 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               01:07
 31 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 32 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 33 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 34 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 35 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 36 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          01:09
 37 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 38 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     01:13
 39 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     01:17
 40 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       01:20
 41 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               01:27
 42 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     01:29
 43 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:35
 44 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    02:19
 45 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 02:23
 46 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 47 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    03:21
 48 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        03:26
 49 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team                      04:03
 50 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      04:56
 51 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  04:57
 52 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb                        05:01
 53 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    05:21
 54 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  05:49
 55 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          05:55
 56 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 06:06
 57 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo                    06:08
 58 Owain Doull (GBr) Team Sky                             06:11
 59 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        06:19
 60 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    06:27
 61 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     06:29
 62 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      06:36
 63 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     06:38
 64 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          06:43
 65 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 66 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               06:44
 67 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               06:47
 68 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 69 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 70 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               06:56
 71 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida                     07:14
 72 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
 73 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       07:20
 74 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   07:22
 75 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             07:40
 76 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                07:43
 77 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 78 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
 79 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal                      07:51
 80 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      07:55
 81 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     08:14
 82 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    08:26
 83 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  08:46
 84 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 85 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      08:55
 86 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       09:30
 87 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   09:39
 88 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        09:47
 89 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       09:58
 90 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    10:17
 91 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  10:21
 92 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      11:12
 93 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 11:27
 94 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            11:28
 95 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         11:30
 96 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     11:31
 97 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 98 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  11:35
 99 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           11:49
100 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
101 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
102 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
103 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   12:17
104 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac          14:41
105 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       17:11
106 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     17:16
107 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapa     17:39
108 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    17:44
109 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
110 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 17:48
111 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      18:19
112 Yousif Mirza (UAE) UAE Team Emirates                   19:23
113 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     20:22
114 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        20:27
115 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     21:57
116 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        22:03
117 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      22:06
118 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        22:09
119 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              24:37
120 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        26:07
121 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
122 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         34:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: