Michał Paluta w CCC Development Team

Michał Paluta

Michał Paluta spędzi swój piąty sezon w zawodowym kolarstwie w ekipie sponsorowanej przez firmę CCC. 23-latek podpisał roczny kontrakt z CCC Development Team.

Pochodzący ze Strzelec Krajeńskich Paluta to dwukrotny mistrz Polski orlików ze startu wspólnego (2015, 2016) oraz dwukrotny medalista w jeździe indywidualnej. W swoim kolarskim CV ma też wygraną etapową w Karpackim Wyścigu Kurierów i 2.miejsce w generalce tej imprezy. W międzynarodowym peletonie wywalczył m.in. 8. miejsce w mistrzostwach świata U23 (2017) oraz 5. miejsce na etapie worldtourowego Tour of Turkey (2017).

Całą dotychczasową karierę, czyli ostatnie 4 sezony (od 2015 roku) spędził w polkowickim zespole.

W zakończonym sezonie Michał nie zanotował indywidualnie wielu czołowych lokat, ale nie oznacza to, że był to zły rok w jego wykonaniu. Wręcz przeciwnie. W każdym wyścigu dawał on z siebie wszystko na rzecz lidera zespołu, jeździł mądrze i poświęcał się dla ekipy. Zaowocowało to m.in. powołaniem na Tour de Pologne, gdzie przez kilka dni wiózł koszulkę najlepszego górala. W CCC Development Team będzie mógł dalej się rozwijać i będzie miał więcej okazji, by jechać w roli lidera. Wierzymy, że wywiąże się z niej bardzo dobrze

– tłumaczy Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Z jednej strony przedłużyłem kontrakt z ekipą CCC, ale z drugiej będzie to nowe doświadczenie, bo od przyszłego roku zmienia się profil drużyny. Będąc w CCC Development Team, bezpośrednim zapleczu grupy worldtourowej, będziemy mieli rewelacyjne warunki do kontynuowania rozwoju oraz walczenia o angaż do CCC Team. Taki właśnie jest mój cel na przyszły rok

– mówi Michał Paluta

Będąc jednym z bardziej doświadczonych zawodników w zespole development będę chciał dzielić się wiedzą z młodszymi zawodnikami, ale również sam będę zbierał kolejne doświadczenia. Jeśli będę miał możliwość bycia jednym z liderów drużyny podczas wyścigów, będę chciał to wykorzystać i mam nadzieje, że uda mi się w przyszłym sezonie podnosić na mecie ręce do góry w geście zwycięstwa. Jestem bardzo zmotywowany, aby walczyć o najlepsze wyniki, lecz jeśli będzie trzeba pomóc kolegom z ekipy to dam z siebie jak zawsze 100%.

Cieszę się ze zostaję w rodzinie CCC i jestem bardzo wdzięczny naszemu sponsorowi, Panu Dariuszowi Miłkowi za możliwość reprezentowania CCC Development Team w sezonie 2019 mimo, że nie jestem już zawodnikiem U23. W 2019 „jedziemy po więcej"!

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: