Ranking UCI Europe Tour na koniec sezonu 2018

logo UCI Europe Tour

Belg Timothy Dupont zwyciężył w rankingu UCI Europe Tour, obejmującego wszystkie europejskie wyścigi z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej w 2018 roku.

30-letni kolarz z grupy Wanty-Groupe Gobert wyprzedził Francuza Hugo Hofstettera (Cofidis) i Niemca Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe).

Dupont w ostatnim sezonie zanotował zaledwie jedno zwycięstwo, w rozgrywanym pod koniec sierpnia Schaal Sels (1.1), ale równa jazda pozwoliła mu uzbierać aż 1066 punktów.

W czołowej setce zawodników zmieściło się dwóch biało-czerwonych, na 88. miejscu Michał Kwiatkowski (Team Sky), a na 96. pozycji Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R).

W zestawieniu zespołów po raz trzeci z rzędu najlepsza jest belgijska formacja Wanty-Groupe Gobert, przed francuskim Cofidisem i włoskim Androni Giocattoli-Sidermec.

CCC Sprandi Polkowice na pożegnanie z prokontynentalnym i kontynentalnym towarzystwem zapisał 6. miejsce, poprawiając się o cztery szczeble w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W gronie 147 ekip Wibatech Merx 7R wylądował na 36. pozycji, Voster ATS Team jest 72., natomiast Team Hurom - 74.

W rankingu narodów po roku przerwy na top powrócili Belgowie. Włosi utrzymali 2. miejsce, a Francja spadła na 3. Polska została sklasyfikowana jako 10. wśród 42 krajów.

Ranking UCI Europe Tour na koniec sezonu 2018:

     1 DUPONT Timothy                     WGG    1066 pkt
     2 HOFSTETTER Hugo                    COF    1028
     3 ACKERMANN Pascal                   BOH    1020
     4 VALVERDE Alejandro                 MOV     959
     5 WELLENS Tim                        LTS     831
     6 PASQUALON Andrea                   WGG     801
     7 COLBRELLI Sonny                    TBM     742
     8 PINOT Thibaut                      GFC     715
     9 DEHAES Kenny                       WVA     708
    10 JAKOBSEN Fabio                     QST     682
    11 SOSA CUERVO Ivan Ramiro            ANS     661
    12 GROENEWEGEN Dylan                  TLJ     639
    13 STUYVEN Jasper                     TFS     634
    14 VAN DER POEL Mathieu               COC     633
    15 PRADES REVERTER Eduard             EUS     629
    16 MOHORIC Matej                      TBM     623
    17 CALMEJANE Lilian                   TDE     619
    18 VAN POPPEL Danny                   TLJ     614
    19 TRATNIK Jan                        CCC     611
    20 BALLERINI Davide                   ANS     604
    21 CANOLA Marco                       NIP     599
    22 DEGENKOLB John                     TFS     584
    23 SENECHAL Florian                   QST     571
    24 LAPORTE Christophe                 COF     564
    25 MEURISSE Xandro                    WGG     561
    26 GAVAZZI Francesco                  ANS     553
    27 BARBERO Carlos                     MOV     546
    28 POGAČAR Tadej                      LJU     541
    29 MADOUAS Valentin                   GFC     538
    30 DEMARE Arnaud                      GFC     536
    31 MARTIN Guillaume                   WGG     531
    32 N?MMELA Aksel                      BRT     520
    33 VISCONTI Giovanni                  TBM     518
    34 BELLETTI Manuel                    ANS     515
    35 HIVERT Jonathan                    TDE     512
    36 MOSCON Gianni                      SKY     507
    37 SANCHEZ Luis León                  AST     501
    38 DE BIE Sean                        VWC     498
    39 LOPEZ MORENO Miguel Angel          AST     490
    40 PHILIPSEN Jasper                   HBA     487
    41 KRIEGER Alexander                  LPC     485
    42 BAUGNIES Jérôme                    WGG     478
    43 POZZOVIVO Domenico                 TBM     475
    44 GREIPEL André                      LTS     475
    45 BARDET Romain                      ALM     470
    46 MOLLEMA Bauke                      TFS     469
    47 VAN AERT Wout                              467
    48 VAN DER HOORN Taco                 RNL     463
    49 ALAPHILIPPE Julian                 QST     453
    50 JUNGELS Bob                        QST     452
    51 VIVIANI Elia                       QST     452
    52 HIRSCHI Marc                       DSU     450
    53 BOL Cees                           SEG     450
    54 HODEG CHAGUI Alvaro Jose           QST     449
    55 JULES Justin                       WVA     439
    56 ČERNÝ Josef                        ELA     439
    57 VERMELTFOORT Coen                  RNL     438
    58 TAARAMÄE Rein                      TDE     438
    59 GILBERT Philippe                   QST     437
    60 CHAVANEL Sylvain                   TDE     435
    61 CLAEYS Dimitri                     COF     426
    62 SKUJINS Toms                       TFS     425
    63 HERMANS Ben                        ICA     419
    64 STRAKHOV Dmitrii                   LOK     419
    65 ROGLIČ Primož                      TLJ     414
    66 PEDERSEN Mads                      TFS     410
    67 BOUDAT Thomas                      TDE     409
    68 PERNSTEINER Hermann                TBM     406
    69 DUIJN Huub                         VWC     402
    70 ZOIDL Riccardo                     RSW     402
    71 JANS Roy                           CIB     399
    72 DUMOULIN Samuel                    ALM     397
    73 TOTO Paolo                         SMV     393
    74 QUAADE Rasmus Christian            ABB     390
    75 TRENTIN Matteo                     MTS     385
    76 NEILANDS Krists                    ICA     381
    77 MANZIN Lorrenzo                    VCC     380
    78 JANSSENS Jimmy                     CIB     379
    79 CICCONE Giulio                     BRD     378
    80 SERRY Pieter                       QST     375
    81 KAMP Alexander                     TWA     375
    82 VAN SCHIP Jan Willem               RNL     373
    83 LOBATO DEL VALLE Juan Jose         NIP     370
    84 SCHELLING Patrick                  VOL     365
    85 BLYTHE Adam                        ABS     365
    86 RICKAERT Jonas                     SVB     364
    87 WIPPERT Wouter                     RNL     361
    88 KWIATKOWSKI Michał                 SKY     360
    89 BALKAN Onur                        TRK     354
    90 POELS Wout                         SKY     353
    91 NAESEN Oliver                      ALM     350
    92 WALSCHEID Maximilian Richard       SUN     347
    93 LIGTHART Pim                       RNL     345
    94 SBARAGLI Kristian                  ICA     345
    95 ALBASINI Michael                   MTS     344
    96 PATERSKI Maciej                    WIB     344
    97 DEBUSSCHERE Jens                   LTS     343
    98 LAMPAERT Yves                      QST     342
    99 VICHOT Arthur                      GFC     340
   100 KANTER Max                         DSU     337
...
   160 SAJNOK Szymon                      CCC     252
   188 STĘPNIAK Grzegorz                  WIB     226
   215 MAŁECKI Kamil                      CCC     202
   216 OWSIAN Łukasz                      CCC     202
   236 TACIAK Mateusz                     CCC     186
   240 GRADEK Kamil                       CCC     184
   278 MACIEJUK Filip                     LPC     164
   302 BERNAS Paweł                       CCC     151
   303 JANISZEWSKI Sylwester              WIB     151
   344 BODNAR Maciej                      BOH     132
   416 FRANCZAK Paweł                     CCC     112
   418 LATOŃ Eryk                         THU     111
   426 PLUCIŃSKI Leszek                   CCC     108
   432 RUTKIEWICZ Marek                   WIB     106
   501 GRABIS Mateusz                     VOS      90
   509 CIEŚLIK Paweł                      CCC      88
   530 GOŁAŚ Michał                       SKY      82
   541 BANASZEK Alan                      CCC      80
   618 MAJKA Rafał                        BOH      68
   619 DOMAGALSKI Karol                   ONE      68
   620 ZIELIŃSKI Kamil                    THU      68
   646 BANASZEK Adrian                    VOS      64
   647 STOSZ Patryk                       CCC      63
   692 REKITA Szymon                      LPC      58
   699 STACHOWIAK Adam                    VOS      58
   715 WIŚNIOWSKI Łukasz                  SKY      56
   787 PODLASKI Michał                    VOS      48
   819 KUREK Adrian                       CCC      43
   890 PAWLAK Tobiasz                              38
   910 KOMAR Mateusz                      VOS      36
   953 SYKALA Wojciech                    WIB      33
  1024 BIAŁOBŁOCKI Marcin                          30
  1038 PALUTA Michał                      CCC      28
  1085 KACZMAREK Jakub                    THU      25
  1129 WARCHOŁ Bartosz                    WIB      23
  1261 KONWA Piotr                        ELA      17
  1441 BARTKIEWICZ Andrzej                THU      10
  1609 MARYCZ Jarosław                    WIB       6
  1644 BROŻYNA Piotr                      CCC       5
  1651 NIEMIEC Przemysław                 UAD       5
  1704 WOJTANEK Bartłomiej                          5
  1733 BOGUSŁAWSKI Marceli                WIB       5
  1737 BANASZEK Norbert                   WIB       5
  1749 KRAWCZYK Szymon                    VOS       4
  1762 MARCZYŃSKI Tomasz                  LTS       3
  1860 POLJAŃSKI Paweł                    BOH       3
  1932 TEKLIŃSKI Adrian                             3
  1993 PĘKALA Piotr                                 3
  2010 HONKISZ Adrian                     WIB       2
  2021 MIGAS Dawid                                  1
  2022 TRACZ Szymon                       ONE       1
  2024 DETKO Artur                                  1
  2074 ZIÓŁKOWSKI Wojciech                          1
  2115 SŁAWEK Damian                                1

Klasyfikacja narodów:

  1 BELGIA                              5691 pkt.
  2 WŁOCHY                              5473
  3 FRANCJA                             5111
  4 HOLANDIA                            4553
  5 HISZPANIA                           4242
  6 NIEMCY                              4060
  7 SŁOWENIA                            2840
  8 DANIA                               2729
  9 SZWAJCARIA                          2343
 10 POLSKA                              2107
 11 ROSJA                               2069
 12 AUSTRIA                             2033
 13 NORWEGIA                            1952
 14 ESTONIA                             1933
 15 PORTUGALIA                          1878
 16 WIELKA BRYTANIA                     1864
 17 ŁOTWA                               1835
 18 CZECHY                              1691
 19 LUKSEMBURG                          1522
 20 BIAŁORUŚ                            1430
 21 UKRAINA                             1407
 22 RUMUNIA                             1173
 23 IRLANDIA                            1057
 24 TURCJA                               981
 25 LITWA                                939
 26 CHORWACJA                            858
 27 SZWECJA                              763
 28 SŁOWACJA                             754
 29 AZERBEJDŻAN                          678
 30 GRECJA                               637

Klasyfikacja drużynowa:

  1 WANTY - GROUPE GOBERT                WGG    4113 pkt.
  2 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS           COF    3434
  3 ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC        ANS    3012
  4 DIRECT ENERGIE                       TDE    2846
  5 ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ        RNL    2832
  6 CCC SPRANDI POLKOWICE                CCC    2304
  7 ISRAEL CYCLING ACADEMY               ICA    2266
  8 SPORT VLAANDEREN - BALOISE           SVB    2007
  9 NIPPO - VINI FANTINI - EUROPA OVINI  NIP    1956
 10 WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC         WVA    1875
 11 VITAL CONCEPT CYCLING CLUB           VCC    1719
 12 VERANDA'S WILLEMS - CRELAN           VWC    1683
 13 EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS      EUS    1585
 14 ELKOV - AUTHOR                       ELA    1406
 15 TEAM FORTUNEO - SAMSIC               FST    1355
 16 SEG RACING ACADEMY                   SEG    1318
 17 CIBEL - CEBON                        CIB    1297
 18 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM         DMP    1288
 19 HAGENS BERMAN AXEON                  HBA    1184
 20 AQUA BLUE SPORT                      ABS    1180
 21 ST MICHEL - AUBER 93                 AUB    1146
 22 LEOPARD PRO CYCLING                  LPC    1104
 23 GAZPROM - RUSVELO                    GAZ    1080
 24 TEAM VORARLBERG SANTIC               VOL    1057
 25 TORKU SEKERSPOR                      TRK    1037
 26 BARDIANI CSF                         BRD    1023
 27 DEVELOPMENT TEAM SUNWEB              DSU    1010
 28 MINSK CYCLING CLUB                   MCC     997
 29 BHS - ALMEBORG BORNHOLM              ABB     974
 30 TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS         RSW     963
...
 36 WIBATECH MERX 7R                     WIB     894
 72 VOSTER ATS TEAM                      VOS     300
 73 MY BIKE STEVENS                      MBS     287
 74 TEAM HUROM                           THU     280

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: