Gree-Tour of Guangxi 2018: etap 2. Skuteczny Pascal Ackermann

Pascal Ackermann

Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) triumfował w Qinzhou na mecie drugiego odcinka chińskiego wyścigu Tour of Guangxi.

Mistrz Niemiec pokonał na finiszu z peletonu Fabio Jakobsena (Quick-Step Floors) i lidera wyścigu Dylana Groenewegena (LottoNL-Jumbo).

Akcję dnia zawiązała piątka zawodników Chun Kai Feng (Bahrain-Merida), Yousif Mirza (UAE Team Emirates), Rémi Cavagna (Quick-Step Floors), Alex Dowsett (Katusha-Alpecin) i Andrey Grivko (Astana). W deszczowych warunkach i na płaskiej trasie harcownicy zyskali 2:15, z czego 35 kilometrów przed metą pozostała 1:15.

Peleton prowadzony siłami LottoNL-Jumbo, Quick-Step Floors i Bora-hansgrohe wchłonął ostatniego z uciekinierów, Rémiego Cavagne, na ostatnich 5 kilometrach. Końcowego słowo należało do Pascala Ackermanna, który tym samym odniósł swoje dziewiąte zwycięstwo w sezonie.

Wyniki 2. etapu Gree-Tour of Guangxi 2018 (2.WT), Beihai - Qinzhou (145,2 km):

  1 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                3:18:58
  2 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
  3 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
  4 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
  5 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
  7 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
  8 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
  9 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 10 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 11 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 12 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 13 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 14 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 15 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 16 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 17 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 18 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 21 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 22 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 24 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 25 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 26 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 27 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 28 Owain Doull (GBr) Team Sky
 29 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
 30 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 31 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 32 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 33 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 34 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 35 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 36 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 37 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 38 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 39 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 40 Yousif Mirza (UAE) UAE Team Emirates
 41 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 42 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 43 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 44 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 45 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 46 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 47 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 48 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 49 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 50 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 51 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
 52 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 53 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 54 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 55 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 56 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
 57 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 58 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 59 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 60 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 61 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 62 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 63 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 64 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 65 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 66 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 67 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 68 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 69 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 70 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 71 Jose GonŤalves (Por) Katusha-Alpecin
 72 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 75 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
 76 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
 77 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 78 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 79 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 80 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 81 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 82 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 83 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 84 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 85 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 86 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 87 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 88 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 89 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 90 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 91 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 92 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 93 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 94 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 95 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 96 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 97 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 98 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 99 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
100 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
101 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
102 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
103 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
104 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
105 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
106 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
107 Winner Anacona (Col) Movistar Team
108 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
109 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
110 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
111 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
112 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
113 Chad Haga (USA) Team Sunweb
114 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        00:19
115 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:20
116 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
117 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac
118 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      00:26
119 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   00:28
120 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
121 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          00:36
122 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:43
DNF Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
DNF Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                5:40:29
  2 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:04
  3 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
  4 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  00:06
  5 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
  6 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
  7 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 00:08
  8 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
  9 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     00:11
 10 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       00:13
 11 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  00:14
 12 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 14 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 15 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 16 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 17 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 18 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 19 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 20 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 22 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 23 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 25 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 26 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 27 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 28 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 29 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 30 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 31 Owain Doull (GBr) Team Sky
 32 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 33 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 34 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 35 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 36 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
 37 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 38 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 39 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 40 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 41 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 42 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 43 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 44 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 45 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 46 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 47 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
 48 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 49 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 50 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 51 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 52 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 53 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 54 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 55 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 56 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 57 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 58 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 59 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 60 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 61 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 62 Jose GonŤalves (Por) Katusha-Alpecin
 63 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 64 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 65 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 66 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 68 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 69 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 70 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 71 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 72 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 73 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
 74 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 76 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 77 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 78 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 79 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 80 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 81 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 82 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 83 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 84 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 85 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 86 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 87 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 88 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 89 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 90 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 91 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 92 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 93 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 94 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 95 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 96 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
 97 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 98 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 99 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
100 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
101 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
102 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
103 Chad Haga (USA) Team Sunweb
104 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      00:30
105 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
106 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        00:33
107 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapa     00:34
108 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
109 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        00:40
110 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   00:42
111 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
112 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:43
113 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      00:55
114 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      00:56
115 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              01:00
116 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          01:12
117 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      01:18
118 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         01:27
119 Yousif Mirza (UAE) UAE Team Emirates                   01:53
120 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      01:55
121 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   03:31
122 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         06:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: