Gree-Tour of Guangxi 2018: etap 1. Dylan Groenwegen najszybszy

Dylan Groenwegen

Dylan Groenwegen (LottoNL-Jumbo) po finiszu z peletonu wygrał w Beihai pierwszy etap drugiej edycji chińskiego Tour of Guangxi.

Holender pokonał na kresce Maxa Walscheida (Team Sunweb) i Fabio Jakobsena (Quick-Step Floors).

Rozgrywany w położonym na południu Chin autonomicznym rejonie Kuangsi-Czuang wyścig rozpoczynał się krótkim odcinkiem dla sprinterów. Na 107-kilometrowej trasie wokół blisko 400-tysięcznego miasta Beihai wyrastały tylko dwa krótkie podjazdy. Wspinaczka na Haijing Avenue (1,3 km, 4,8%) pojawiała się na 41. i 95. kilometrze etapu, nie mając mieć większego wpływu na rywalizację.

W ucieczce dnia pokazali się Yousif Mirza (UAE Team Emirates), Silvan Dillier (AG2R La Mondiale) i Andrey Grivko (Astana). Przewaga trójki zawodników nigdy nie urosła znacznie, sięgając ledwo minuty. Pościg napędzały ekipy LottoNL-Jumbo i Groupama-FDJ.

Na drugim podjeździe akcja została skasowana, a kontrę uruchomili Gianni Moscon (Team Sky) i Peter Kennaugh (Bora-hansgrohe). Dwójka odskoczyła na 25 sekund, ale niespełna 10 kilometrów przed metą również została zneutralizowana. Finisz należał do Groenwegena, który odniósł 14 zwycięstwo w sezonie.

Wyniki 1. etapu Gree-Tour of Guangxi 2018 (2.WT), Beihai - Beihai (107,4 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                2:21:45
  2 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
  3 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
  4 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
  5 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
  6 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
  7 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
  8 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
  9 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 10 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 11 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 12 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 14 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 15 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 16 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 17 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 20 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 21 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 22 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 23 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac
 24 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 25 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 26 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 27 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 28 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 29 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 30 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 31 Owain Doull (GBr) Team Sky
 32 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 33 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 34 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 35 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 36 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 37 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 38 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 39 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 40 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
 41 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 42 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 43 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 44 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 45 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 46 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 47 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 48 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 49 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 50 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 51 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 52 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 53 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 54 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 55 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 56 Jose GonŤalves (Por) Katusha-Alpecin
 57 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 58 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 59 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 60 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 61 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 62 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 65 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 66 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 67 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 68 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 69 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 70 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 71 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
 72 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 73 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 74 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 75 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 77 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 78 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 79 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 80 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 81 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 82 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 83 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 84 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 85 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 86 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 87 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 88 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 89 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 90 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 91 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 92 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 93 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
 94 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 95 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 96 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 97 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 98 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
 99 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
100 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
101 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
102 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
103 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
104 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
105 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
106 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
107 Chad Haga (USA) Team Sunweb
108 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
109 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
110 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      00:16
111 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
112 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          00:22
113 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:26
114 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
115 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:29
116 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      00:38
117 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      00:41
118 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      00:42
119 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     01:13
120 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
121 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:34
122 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      01:41
123 Yousif Mirza (UAE) UAE Team Emirates
124 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         06:31

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                2:21:35
  2 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  00:02
  3 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 00:04
  4 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 00:06
  5 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
  6 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     00:07
  7 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       00:09
  8 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:10
  9 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 10 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 11 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 12 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 13 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 14 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 15 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 16 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 18 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 19 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 20 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 21 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 23 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 24 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 25 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 26 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 27 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac
 28 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 29 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 30 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 31 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 32 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 33 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 34 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 35 Owain Doull (GBr) Team Sky
 36 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 37 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 38 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 39 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 40 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 41 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 42 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
 43 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 44 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 45 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 46 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 47 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 48 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 49 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 50 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 51 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 52 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 53 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 54 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 55 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 56 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 57 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 58 Jose GonŤalves (Por) Katusha-Alpecin
 59 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 60 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 61 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 62 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 63 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 64 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 65 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 66 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 67 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 68 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 69 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 70 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 71 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 72 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 73 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
 74 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 75 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 76 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 77 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 79 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 80 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 81 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 82 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 83 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 84 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 85 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 86 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 87 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 88 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 89 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 90 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 91 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 92 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 93 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 94 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
 95 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 96 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 97 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 98 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
 99 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
100 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
101 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
102 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
103 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
104 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
105 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
106 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
107 Chad Haga (USA) Team Sunweb
108 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
109 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
110 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      00:26
111 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
112 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          00:32
113 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:36
114 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
115 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:39
116 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      00:48
117 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      00:51
118 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      00:52
119 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     01:23
120 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
121 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:44
122 Yousif Mirza (UAE) UAE Team Emirates                   01:49
123 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      01:51
124 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         06:41

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: