Rui i Ivo Oliveira w UAE Team Emirates

Portugalczycy Rui i Ivo Oliveira związali się dwuletnimi kontraktami z zespołem UAE Team Emirates.

Pochodzący z miejscowości Gaia bracia łączą ściganie na szosie z występami w wyścigach torowych. Rui póki co dał się poznać jako zawodnik dobrze odnajdujacy się na finiszach z mniejszych grupek, Ivo natomiast nastawia się bardziej na jazdę indywidualną na czas.

22-latkowie w ostatnich dwóch sezonach na szosie reprezentowali amerykański zespół Hagens Berman Axeon.

Rui na koncie zapisał póki co 7. lokatę w Handzame Classic (2018), mistrzostwo Portugalii orlików w wyścigu ze startu wspólnego i 9. lokatę w Primus Classic, a na przestrzeni sezonu finiszował w czołówkach etapów Tour de l'Avenir, Tour de Beauce (2.2), Tour de Bretagne (2.2) czy w Anro Wallaard Memorial (1.2) oraz ZLM Tour (1.Ncup). Na torze wywalczył brąz (2017) i srebro (2018) mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym.

Ivo w 2017 roku wygrał prolog młodzieżowego Wyścigu Pokoju, natomiast w tym sezonie na koncie zapisał etap Circuit des Ardennes i mistrzostwo Portugalii orlików w jeździe na czas. 22-latek realizuje się także na welodromach - w torowych konkurencjach zdobył srebra mistrzostw Europy w wyścigu indywidualnym na dochodzenie (2017 i 2018) oraz wicemistrzostwo świata w tejże konkurencji (2018).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: