Bora-hansgrohe zamknęła skład na sezon 2019

Nogi kolarza w skarpetkach Bora-hansgrohe

27 zawodników będzie liczyła niemiecka grupa Bora-hansgrohe w sezonie 2019. W składzie nie zaszły znaczne zmiany.

Liderami ekipy pozostaną Peter Sagan i Rafał Majka, którzy przedłużyli kontrakty odpowiednio o trzy i dwa lata. Maciej Bodnar pozostanie w grupie do 2021 roku, a Paweł Poljański o rok krócej.

Dużym transferem jest Maximilian Schachmann, który potrafi zwyciężać w największych wyścigach, znacznie pomoże również na etapach jazdy drużynowej. Dwie pozostałe nowe twarze to Jempy Drucker i Oscar Gatto.

Zbudowaliśmy zrównoważony skład na 2019. Michael Kolar zakończył karierę w lecie, odejdą również Alex Saramotins i Matteo Pelucchi. Bardzo ważne było dla nas pozyskanie Schachmanna, ponieważ teraz mamy trzy kluczowe niemieckie talenty w grupie. Drucker i Gatto zwiększą naszą siłę w klasykach, wniosą również do ekipy swoje doświadczenie. Jestem przekonany, że w 2019 zanotujemy dalszy progres, zwłaszcza możemy poprawić nasze wyniki w Wielkich Tourach

 - powiedział menadżer niemieckiej formacji Ralph Denk.

Skład grupy Bora-hansgrohe w sezonie 2019:

Pascal Ackermann (Ger), Erik Baska (Svk), Cesare Benedetti (Ita), Sam Bennett (Irl), Maciej Bodnar (Pol), Emanuel Buchmann (Ger), Marcus Burghardt (Ger), Jempy Drucker (Lux), Davide Formolo (Ita), Oscar Gatto (Ita), Felix Großschartner (Aut), Peter Kennaugh (Gbr), Leopold König (Cze), Patrick Konrad (Aut), Rafał Majka (Pol), Jay McCarthy (Aus), Gregor Mühlberger (Aut), Daniel Oss (Ita), Christoph Pfingsten (Ger), Paweł Poljański (Pol), Lukas Pöstlberger (Aut), Juraj Sagan (Svk), Peter Sagan (Svk), Maximilian Schachmann (Ger), Andreas Schillinger (Ger), Michael Schwarzmann (Ger) i Rüdiger Selig (Ger).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Eder

  12 października 2018, 17:28 o 17:28

  Szkoda ze zamiast Gatto, Koniga i Jurka sagana nie powalczyli o Terpstre... Nie wiem ile latający Holender dostal u Francuzow ale gdyby zsumowac kontrakty tych 3 kolarzy to chyba starczyloby na przebicie? W dodatku Terpstra to takze wzmocnienie w jezdzie druzynowej na czas, ale w sumie juz tego nie bedzie na ms wiec nie wiem czemu przy Schachmannie o tym jest wiec i ja wspominam.

  • Xedron

   12 października 2018, 19:07 o 19:07

   Jazda drużynowa na czas to nie tylko ta odbywająca się na MŚ. Zespół Bory może i celował w podium tych zawodów, ale wiedzieli doskonale, że kilka ekip jest od nich po prostu silniejsza w tej konkurencji.
   Tutaj chodzi głównie o jazdę drużynową na czas odbywającą się na Giro, TdF bądź Vuelcie, a także pozostałych etapówkach World Touru. Drużyna Bory osiąga dobre wyniki w klasykach czy też na etapach wyścigów kilkudniowych, a w celu poprawy miejsc kolarzy w generalkach etapówek chcą poprawić się w tym elemencie.
   Zresztą Schachmann jest na tyle dobrym i uniwersalnym kolarzem, że nie powinien mieć problemu ze znalezieniem się w składzie na TdF.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: