Tour of Turkey 2018: etap 3. Sam Bennett umacnia się na prowadzeniu

Sam Bennett

Irlandczyk Sam Bennett (Bora-hansgrohe) odniósł w Marmaris zwycięstwo na mecie trzeciego etapu Tour of Turkey.

Lider wyścigu na ulicach portowego miasta w południowo-zachodniej Turcji wyprzedził Maximiliana Richeze (Quick-Step Floors) i Johna Degenkolba (Trek-Segafredo). 9. miejsce wywalczył Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille).

Krótki, 137-kilometrowy odcinek prowadził wzdłuż nieregularnego wybrzeża Morza Śródziemnego i naznaczony był kilkoma krótkimi wspinaczkami. Ostatnia z nich, 3-kilometrowy podjazd o nachyleniu 6,8%, kończył się 11 kilometrów przed metą.

Ucieczkę zawiązali Mads Schmidt Wurtz (Katusha-Alpecin), Fabricio Ferrari (Caja Rural), Benat Txoperena (Euskadi-Murias), Aldemar Reyes Ortega (Manzana Postobon), Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen-Baloise), Muhammed Atalay i Feritcan Samli (obaj Turcja). Siódemka nie odjechała daleko, przewaga nie zbliżyła się nawet do 3 minut.

Sytuację kontrolowały ekipy Bahrain-Merida, UAE Team Emirates i Bora-hansgrohe. Leżące na ostatnich 27 kilometrach dwa podjazdy problemy sprawiły niewielu kolarzom. Harcownicy zostali wchłonięci, a na końcowe metry wpadł duży peleton. Po raz drugi w tym roku w Turcji zwyciężył Bennett, który wyprzedził Richeze o pół roweru.

Wyniki 3. etapu Presidential Tour of Turkey 2018 (2.WT), Fethiye - Marmaris (137,2 km):

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                     3:16:27
  2 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
  3 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  4 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
  5 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team
  6 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
  7 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
  8 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
  9 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille
 10 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi-Murias
 11 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 12 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 13 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural
 14 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 15 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias
 16 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 17 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 18 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 19 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 20 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 21 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 22 Rafael Reis (Por) Caja Rural
 23 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 24 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 25 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team
 26 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 27 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 28 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 29 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 30 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural
 31 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 32 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 33 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 34 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 35 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 36 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 37 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 38 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 39 José Mendes (Por) Burgos BH
 40 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 41 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 42 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 43 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 44 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
 45 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 46 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 47 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 48 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 49 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 50 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 51 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 52 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 53 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 54 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 55 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 56 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 57 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 58 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 59 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 60 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 61 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
 62 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 63 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 64 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 65 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
 66 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 67 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 68 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 69 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 70 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 71 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 72 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 73 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 74 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 75 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 76 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban
 77 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
 78 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 79 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           00:11
 80 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               00:31
 81 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team              01:18
 82 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
 83 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 84 James Mitri (NZL) Burgos BH
 85 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 86 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 87 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
 88 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 89 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 90 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 91 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
 92 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 93 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 94 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 95 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon
 96 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
 97 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 98 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi-Murias
 99 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               01:24
100 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:48
101 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
102 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
103 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
104 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:02
105 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team
106 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     02:13
107 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
108 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
109 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:35
110 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    02:45
111 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias                03:56
112 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      04:14
113 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille
114 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
115 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
116 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
117 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        06:39
118 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon            06:45
119 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              07:40
120 David Per (Slo) Bahrain-Merida
121 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
122 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
123 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
124 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin
125 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias
126 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
127 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
128 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team
129 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team
130 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Murias
131 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias
132 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
133 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
134 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
135 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
136 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
137 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team            09:29

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    10:09:52
  2 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            00:10
  3 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    00:22
  4 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  5 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:23
  6 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural                     00:24
  7 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon      00:25
  8 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       00:26
  9 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 10 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 11 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias
 12 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 13 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural
 14 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 15 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 16 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team
 17 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 18 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 19 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 20 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 21 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 22 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 23 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 24 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 25 Rafael Reis (Por) Caja Rural
 26 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 27 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 28 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 29 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille
 30 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 31 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 32 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 33 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 34 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 35 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 36 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 37 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 38 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 39 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 40 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 41 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 42 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 43 José Mendes (Por) Burgos BH
 44 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
 45 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 46 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 47 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi-Murias
 48 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 49 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 50 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 51 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 52 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 53 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 54 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 55 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 56 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 57 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 58 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 59 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 60 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 61 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 62 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 63 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 64 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 65 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural                   00:52
 66 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 67 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 68 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 69 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban
 70 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
 71 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 72 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 73 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  01:32
 74 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                01:40
 75 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        01:44
 76 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 77 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 78 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 79 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 80 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 81 James Mitri (NZL) Burgos BH
 82 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:46
 83 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   01:48
 84 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team                01:56
 85 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
 86 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team              02:10
 87 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
 88 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:14
 89 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 90 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 91 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     02:22
 92 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:28
 93 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 02:33
 94 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 95 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
 96 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           02:39
 97 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team              02:54
 98 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:55
 99 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
100 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               03:08
101 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    03:11
102 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               03:20
103 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      03:44
104 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               03:47
105 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     03:59
106 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         04:09
107 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   04:10
108 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       04:15
109 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias                04:22
110 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       04:40
111 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
112 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
113 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
114 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi-Murias
115 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     04:44
116 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 06:58
117 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon            07:09
118 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Murias         08:04
119 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              08:06
120 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
121 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        08:11
122 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team              08:32
123 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
124 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         08:48
125 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       09:08
126 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias           09:12
127 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin               09:22
128 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       09:36
129 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
130 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
131 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team             09:40
132 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team            10:44
133 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      10:46
134 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias         10:48
135 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates              10:59
136 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   11:11
137 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      11:12

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: