Luke Rowe z nowym kontraktem

Luke Rowe przez najbliższe trzy lata będzie nadal zawodnikiem Team Sky.

Walijczyk jest związany z drużyną Davida Brailsforda od 2012 roku, czyli od samego początku swojej zawodowej przygody z kolarstwem. W tym okresie był pomocnikiem liderów podczas ich triumfów w Tour de France. W 2015 i 2016 roku pracował na sukces w "Wielkiej Pętli" Chrisa Froome'a. Podczas tegorocznej edycji Rowe był jednym z pomocników Gerainta Thomasa, który po raz pierwszy w karierze zgarnął "maillot jaune".

28-latek specjalizuje się w wyścigach klasycznych rozgrywanych na brukach. W 2016 roku Ronde van Vlaanderen ukończył na 5. miejscu, natomiast w Paryż-Roubaix finiszował 8. (2015) i 14. (2016).

Jeżdżę w Team Sky od początku mojej zawodowej kariery. Minęło siedem lat i nowa umowa sprawi, że będę częścią drużyny przez dziesięć lat, więc była to łatwa decyzja. To mój dom

– powiedział Rowe, cytowany na stronie internetowej drużyny Sky.

Rok temu kolarz był o krok od zakończenia kariery. Rowe, uczestnicząc w wyprawie raftingowej w ramach imprezy kawalerskiej swojego brata, złamał prawą nogę w 25 miejscach, a lekarze poinformowali Brytyjczyka, że będzie musiał pożegnać się z kolarstwem. Rowe po sześciu miesiącach od wypadku wrócił jednak do ścigania.

Zespół bardzo mi pomógł zmierzyć się z kontuzją i opiekował się na każdym kroku. Gdybym nie miał podpisanej umowy z drużyną wcześniej, byłbym w rozsypce. Miałem rok, aby ponownie udowodnić coś sobie i wrócić - pokazać, że wypadek nie wpłynął na mnie i że mogę osiągnąć poziom, w którym byłem przed kontuzją

dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: