Tour of Turkey 2018: etap 2. Sam Bennett przejmuje prowadzenie

Irlandczyk Sam Bennett (Bora-hansgrohe) zwyciężył po finiszu z peletonu na mecie drugiego etapu Wyścigu Dookoła Turcji i przejął koszulkę lidera.

Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors) zajął drugą pozycję, a trzecim miejscem zadowolił się Simone Consonni (UAE Team Emirates). Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) przyjechał pod koniec drugiej dziesiątki.

W drugim dniu azjatyckiej etapówki płaski odcinek (154 km) prowadził wzdłuż tureckiej riwiery do znanego ośrodka turystycznego Antalya.

W ucieczkę zabrali się Onur Balkan (Turcja), Thomas Sprengers (Sport Vlaanderen-Baloise), Fernando Orjuela Gutierrez (Manzana Postobon) i Josu Zabala Lopez (Caja Rural). Peleton, prowadzony przez Quick-Step Floors i Bora-hansgrohe, odpuścił czwórkę harcowników na 2 minuty.

10 kilometrów przed metą akcja dobiegła końca. Kolarze CCC Sprandi próbowali rozprowadzić Sajnoka, jednak nie wykonali dobrze tego zadania, ponieważ nasz sprinter zbyt wcześnie znalazł się na czele rozpędzonej grupy. Perfekcyjnie zachowali się natomiast pomocnicy Bennetta, który tylko wykończył ich robotę, wyraźnie na kresce wyprzedzając Hodega.

Wyniki 2. etapu Presidential Tour of Turkey 2018 (2.WT), Alanya - Antalya (154,1 km):

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                     3:24:37
  2 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
  3 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  4 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  5 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
  6 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
  7 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  8 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias
  9 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 10 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 11 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 12 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 13 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 14 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 15 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 16 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural
 17 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 18 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 19 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 20 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 21 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias
 22 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 23 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 24 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 25 Rafael Reis (Por) Caja Rural
 26 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team
 27 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 28 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural
 29 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 30 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 31 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 32 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 33 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 34 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 35 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 36 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 37 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 38 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 39 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 40 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 41 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 42 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 43 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 44 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 45 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
 46 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 47 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 48 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 49 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 50 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 51 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 52 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 53 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 54 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 55 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 56 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 57 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 58 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 59 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 60 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 61 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 62 José Mendes (Por) Burgos BH
 63 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Murias
 64 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 65 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 66 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 67 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 68 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 69 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 70 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 71 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 72 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team
 73 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 74 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin
 75 James Mitri (NZL) Burgos BH
 76 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 77 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 78 David Per (Slo) Bahrain-Merida
 79 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille
 80 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 81 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 82 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 83 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team
 84 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon
 85 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 86 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team
 87 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 88 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias
 89 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 90 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 91 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 92 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi-Murias
 93 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 94 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 95 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 96 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 97 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 98 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 99 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban
100 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
101 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
102 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
103 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
104 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
105 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
106 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
107 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
108 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
109 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
110 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
111 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
112 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
113 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
114 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team
115 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
116 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
117 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
118 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
119 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
120 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team
121 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team
122 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
123 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
124 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
125 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
126 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               00:37
127 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias
128 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              00:48
129 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille
130 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      01:01
131 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
132 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               01:04
133 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:11
134 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               01:20
135 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
136 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           01:36
137 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi-Murias            02:30

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                     6:53:35
  2 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            00:06
  3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              00:12
  4 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  5 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:13
  6 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  7 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural                     00:14
  8 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Murias         00:15
  9 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 10 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        00:16
 11 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias
 12 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 13 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 14 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 15 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 16 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 17 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 18 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 19 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 20 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 21 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias
 22 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 23 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 24 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 25 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural
 26 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 27 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 28 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 29 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 30 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 31 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 32 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team
 33 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 34 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 35 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 36 Rafael Reis (Por) Caja Rural
 37 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 38 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 39 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 40 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 41 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 42 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 43 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 44 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 45 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 46 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 47 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 48 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 49 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 50 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 51 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 52 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon
 53 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 54 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 55 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 56 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 57 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 58 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 59 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 60 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille
 61 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 62 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 63 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 64 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
 65 José Mendes (Por) Burgos BH
 66 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 67 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 68 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 69 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 70 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 71 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 72 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 73 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 74 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 75 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 76 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 77 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 78 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 79 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 80 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 81 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 82 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 83 James Mitri (NZL) Burgos BH
 84 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 85 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 86 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 87 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi-Murias
 88 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   00:20
 89 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural                   00:42
 90 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team
 91 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team
 92 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 93 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 94 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban
 95 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team
 96 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 97 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 98 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
 99 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
100 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
101 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
102 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     00:54
103 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         00:58
104 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:05
105 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
106 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team
107 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
108 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       01:18
109 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  01:22
110 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias
111 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
112 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:27
113 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin               01:32
114 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:36
115 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
116 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      01:46
117 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
118 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
119 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
120 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
121 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team
122 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
123 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
124 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team             01:50
125 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           02:18
126 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     02:21
127 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 02:34
128 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       02:47
129 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      02:56
130 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:58
131 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias
132 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               03:06
133 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              03:09
134 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi-Murias            03:12
135 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   03:21
136 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      03:22
137 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   04:00

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: