Julian Alaphilippe kończy sezon

Julian Alaphilippe w koszulce w grochy

Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) nie wystartuje w Il Lombardia (13 października). Francuz zakończył sezon po występie w mistrzostwach świata w Innsbrucku.

26-latek, który w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn zajął 8. miejsce, sezon 2018 rozpoczął w lutym i w siedem miesięcy zapisał 74 dni wyścigowe.

Czuję się bardzo zmęczony po mistrzostwach świata. Chciałbym wystartować we włoskich klasykach, szczególnie w Il Lombardia, gdzie byłem drugi przed rokiem, ale przyszedł czas by powiedzieć stop i zakończyć sezon

 - tłumaczył w komunikacie prasowym zespołu Francuz.

Alaphilippe w tym sezonie wygrał etap Tour de France i klasyfikację górską wyścigu, triumfował w Walońskiej Strzale i Clasica San Sebastian, najlepszy okazał się na dwóch odcinkach Itzulia Basque Country, wygrał po jednym etapie Criterium du Dauphine i Tour of Britain, a przed mistrzostwami świata dopisał do konta etap i klasyfikację generalną Okolo Slovenska. Dobre wyniki notował niemal w każdym starcie, na początu sezonu zajmując też 4. lokatę w Abu Dhabi Tour, a w kwietniu finiszując tuż za podium Liege-Bastogne-Liege.

To był długi sezon, dużo czasu minęło od lutego. W jego trakcie miałem sporo celów, których realizacja pochłonęła sporo fizycznej i psychicznej energii. Przeżyłem wiele świetnych momentów z zespołem i chciałem zakończyć sezon w dobrej dyspozycji. Nie czuję się jednak wystarczająco dobrze by trenować, nie ma sensu w tych okolicznościach jechać do Włoch. Teraz czas na odpoczynek, a potem planowanie i przygotowanie się do sezonu 2019

 - zapowiedział.

We włoskich klasykach - Mediolan-Turyn (10 października), Gran Piemonte (11 października) oraz Il Lombardia (13 paździenrika) - zespół Patricka Lefevere'a poprowadzą Hiszpan Enric Mas oraz Luksemburczyk Bob Jungels.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: