Daniel - odzież kolarska

CCC Development Team w sezonie 2019

CCC Development Team – tak będzie brzmiała nazwa kontynentalnej grupy, będącej bezpośrednim zapleczem drużyny WorldTour, CCC Team.

Trzon ekipy stanowić będą Polacy, choć w składzie znajdzie się też kilku wyróżniających się młodzieżowców z zagranicy.

Skład zespołu liczyć będzie 12 zawodników. Będą to młodzi kolarze, a dla części z nich sezon 2019 będzie pierwszym w kategorii U23. Dla wielu drugorocznych juniorów przejście do orlika to bardzo trudny moment, który decyduje o ich kolarskiej przyszłości. Chcemy dać szansę tym najbardziej zdolnym i ambitnym, by ten przeskok do dorosłego kolarstwa był jak najpłynniejszy i by pozwolił im w pełni rozwinąć skrzydła.

 – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy obecnej ekipy CCC Sprandi Polkowice.

Chcemy stworzyć im idealne warunki do rozwoju, by w przyszłości mogli zasilić ekipę worldtourową. W związku z tym będą mieć zapewniony najwyższej jakości sprzęt, ten sam, na którym trenować i ścigać się będą ich koledzy z pierwszej dywizji. Grupa będzie korzystać m.in. z tych samych rowerów marki Giant, czy też tej samej floty pojazdów. Wizualnie nie będzie zatem między drużynami żadnej różnicy.

Ekipa będzie brać udział w większości polskich imprez UCI, choć główną część kalendarza stanowić będą wyścigi zagraniczne. Przygotowania do sezonu będą miały miejsce w Hiszpanii i na wiosnę planowane są starty m.in. na Półwyspie Iberyjskim, czy też w Krajach Beneluksu.

CCC Development Team będzie prowadzony przez dyrektora sportowego, Tomasza Brożynę. O tym, którzy zawodnicy znajdą się w składzie na przyszły sezon zespół będzie stopniowo informował w najbliższym czasie.

Przypomnijmy, że od roku 2019 firma CCC będzie sponsorem tytularnym trzech drużyn – należącej do cyklu UCI World Tour, CCC Team, z mistrzem olimpijskim, Gregiem Van Avermaetem, ekipy kobiecej, w której główną liderką będzie Marianne Vos, a także ekipy kontynentalnej, CCC Development Team.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. drumandi

    9 października 2018, 07:37 o 07:37

    Tylko przyklasnąć

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: