Mistrzostwa Świata w 2022 roku w Wollongong

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w 2022 roku odbędą się w australijskim Wollongong, poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). 

Będzie to druga edycja światowego czempionatu, która odbędzie się w "kraju kangurów" - wcześniej, w 2010 roku światową czołówkę gościły Melbourne i Geelong. 

Wollongong znajduje się około 100 kilometrów na południe od Sydney, w stanie Nowa Południowa Walia. Co prawda graniczy on z Oceanem Spokojnym, lecz na zachód znajduje się pasmo Illawarra, w okolicach którego mogą prowadzić trasy. W centrum rozpoczyna się m.in. podjazd pod Mount Keira (5,6 km; 6,3%). Możliwe jest również wykorzystanie krótszych wspinaczek. 

Tym samym znamy już miejsca, w których odbędą się najbliższe cztery edycje mistrzostw. W 2019 roku kolarzy ugości brytyjski region Yorkshire, w 2020 roku gospodarzem będą szwajcarskie kantony Vaud i Valais, zaś w 2021 peleton zawita do Flandrii. Ponadto w 2024 roku rywalizacja odbędzie się na drogach niemiecko-języcznej Szwajcarii, a w kolejnym sezonie po raz pierwszy walka o tęczową koszulka rozegra się w Afryce. 

W 2022, nasza czołowa impreza znów rozegra się poza Europą, po pięciu kolejnych edycjach na tym kontynencie. To cieszy i pokazuje, że mistrzostwa świata są na prawdę światowym wydarzeniem, nie tylko, jeżeli chodzi o udział, ale również w kontekście ich organizacji. Jestem przekonany, że Wollongong przygotuje niezapomnianą imprezę, w regionie, który jest znany jako prawdziwa kolarska kraina

– opowiedział prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej, David Lappartient. 

Gospodarza rywalizacji w 2023 roku poznamy podczas następnego spotkania Komitetu Wykonawczego Unii. Będą to pierwsze mistrzostwa łączące nie tylko starty na szosie, ale również inne kolarskie konkurencje. 

Międzynarodowa Unia Kolarska planuje organizację giga mistrzostw świata

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: