Fernando Gaviria i Enrico Mas mają opuścić Quick-Step Floors

Fernando Gaviria

Zespół Patricka Lefevere'a ma stracić po sezonie Fernando Gavirię i Enrico Masa, informuje "La Gazzetto dello Sport".

Quick-Step Floors w tym roku odniósł 69 zwycięstw, nie pomogło to jednak na kłopoty finansowe grupy. Obecny główny sponsor w 2019 zmniejszy swoje zaangażowanie, a na jego miejsce nie znaleziono nowego.

Kilkumilionowa dziura budżetowa zmusiła Patricka Lefevere do wyprzedaży swoich czołowych zawodników, by zbilansować wydatki i nie stracić licencji WorldTour. Według włoskiego dziennika rok przed zakończeniem kontraktu odejdzie Kolumbijczyk Fernando Gavira.

Zwycięzca dwóch etapów tegorocznego Tour de France trafi do UAE Team Emirates, gdzie odciąży Alexandra Kristoffa. Quick-Step zgodził się również na rozstanie z Hiszpanem Enrico Masem. Drugi kolarz Vuelta a Espana ma trafić do Astany.

Nie wiadomo czy Patrick Lefevere otrzyma rekompensaty finansowe za zgodę na przerwanie kontraktów. Wcześniej umowy z nowymi zespołami podpisali Nikki Terpstra (Direct Energie) i Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: