Binche-Chimay-Binche 2018. Danny van Poppel ze skutecznym finiszem

Danny van Poppel (LottoNL-Jumbo), po ataku w samej końcówce, wygrał 31. wyścig Binche-Chimay-Binche - Memoriał Franka Vandenbroucke'a.

Drugie miejsce po sprincie z małej grupki zajął Yves Lampaert (Quick-Step Floors), zaś trzecie miejsce Oliver Naesen (AG2R La Mondiale). 

Trasa belgijskiego klasyku nie była łatwa, kończyła się czterema rundami dookoła Binche. Na każdej znajdował się 4,6-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 2,1%, z czego część (Rue de la Pépinière) była brukowana i prowadziła do mety. 

W deszczowych warunkach po starcie w ucieczkę zabrali się Timothy Dupont (Wanty-Groupe Gobert), Dimitri Peyskens (WB Aqua Protect Veranclassic), Ide Schelling (SEG Racing Academy), Angelo Tulik (Direct Énergie), Dries De Bondt i Stijn Steels (obaj Vérandas Willems-Crélan). Szóstka zawodników została doścignięta 133 kilometry przed metą, po tym, jak nie udało im się uzyskać znaczącej przewagi. Na jednym z podjazdów skontrował Peyskens, do którego dołączyli Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Clément Orceau (Direct Énergie), Tom Devriendt (Wanty-Groupe Gobert), Lennert Teugels i Cedric Raymackers (Cibel-Cebon). Ta grupa odskoczyła na trzy minuty.

Mocny wiatr podzielił stawkę. 80 kilometrów przed końcem różnica wynosiła 90 sekund, zaś peleton był coraz mniej liczny. De Bondt zdołał doskoczyć do czołówki, która została jednak złapana 60 kilometrów przed końcem. Nastąpiła seria ataków, z czego chwilowym sukcesem zakończył się ruch Loica Vliegena (BMC Racing Team) i Timo Roosena (LottoNL-Jumbo). 

Sytuacja przez dłuższy czas była dynamiczna, w końcu odjechało 20 kolarzy. 25 kilometrów przed końcem przyspieszyli również Sander Armée (Lotto-Soudal), Stijn Vandenbergh (AG2R La Mondiale), Arnaud Démare (Groupama-FDJ), Maarten Wynants (LottoNL-Jumbo), Christophe Laporte (Cofidis), Benjamin Declercq (Sport Vlaanderen-Baloise), Yves Lampaert i Zdenek Stybar (obaj Quick-Step Floors), Ludwig De Winter i Julien Mortier (WB Aqua Protect Veranclassic).

Vandenbergh rozpoczął ostatnie okrążenie z małą przewagą, następnie skontrował Stybar, za którym pognał Dupont. Pościg został wchłonięty przez mocno okrojony peleton, na czele którego jechali kolarze LottoNL-Jumbo. Czech skapitulował kilometr przed metą, gdy zaatakował Danny Van Poppel. Holender pokonał ostatnie metry samotnie i rozprawił się z brukowaną drogą, pewnie sięgając po zwycięstwo. 

Polskich kolarzy zabrakło na starcie.

Wyniki Binche-Chimay-Binche / Memorial Frank Vandenbroucke 2018 (1.1), Binche – Binche (197 km):

  1 Danny van Poppel (Ned) Team Lotto Nl - Jumbo            4:33:02
  2 Yves Lampaert (Bel) Quick - Step Floors                   00:03
  3 Oliver Naesen (Bel) Ag2R La Mondiale
  4 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
  5 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  6 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bmc Racing Team
  7 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Cycling Club
  8 Timothy Dupont (Bel) Wanty - Groupe Gobert                00:07
  9 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 10 Cees Bol (Ned) Seg Racing Academy
 11 Mikkel Fr?lich Honoré (Den) Team Waoo
 12 Olivier Pardini (Bel) Team Differdange Losch
 13 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 14 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 15 Philippe Gilbert (Bel) Quick - Step Floors
 16 Jan Willem Van Schip (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 17 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 18 Jan Bakelants (Bel) Ag2R La Mondiale                      00:10
 19 Dennis Coenen (Bel) Cibel - Cebon
 20 Arnaud Demare (Fra) Groupama - Fdj                        00:14
 21 Jan Maas (Ned) Seg Racing Academy                         00:16
 22 Laurenz Rex (Bel) Ago - Aqua Service                      00:22
 23 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 24 Bram Welten (Ned) Team Fortuneo - Samsic                  00:30
 25 Julien Mortier (Bel) Wb Aqua Protect Veranclassic
 26 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama - Fdj
 27 Dylan Groenewegen (Ned) Team Lotto Nl - Jumbo             00:34
 28 Ludwig De Winter (Bel) Wb Aqua Protect Veranclassic
 29 Gordon De Winter (Bel) Ago - Aqua Service
 30 Jurgen Roelandts (Bel) Bmc Racing Team
 31 Zdenek Štybar (Cze) Quick - Step Floors                   00:48
 32 Jos Van Emden (Ned) Team Lotto Nl - Jumbo
 33 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise        00:52
 34 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 35 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       00:54
 36 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 37 Julien Duval (Fra) Ag2R La Mondiale                       01:01
 38 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2R La Mondiale                  01:08
 39 Nathan Van Hooydonck (Bel) Bmc Racing Team
 40 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           01:12
 41 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) Team Lotto Nl - Jumbo         01:19
 42 Maarten Wynants (Bel) Team Lotto Nl - Jumbo               01:25
 43 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                     01:29
 44 Timo Roosen (Ned) Team Lotto Nl - Jumbo
 45 Robbert De Greef (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij      01:46
 46 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                          01:52
 47 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                        01:56
 48 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 49 Fabio Jakobsen (Ned) Quick - Step Floors
 50 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 51 Pim Ligthart (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 52 Brecht Ruyters (Bel) Cibel - Cebon                        02:02
 53 Pierre Gouault (Fra) Roubaix Lille Metropole              02:11
 54 Polychronis Tzortzakis (Gre) Tarteletto - Isorex          03:22
 55 Tom Vermeer (Ned) Team Differdange Losch                  03:26
 56 Sergio Torres Jorro (Spa) Tarteletto - Isorex             04:08
 57 Lo?c Vliegen (Bel) Bmc Racing Team
 58 Lukas Spengler (Swi) Wb Aqua Protect Veranclassic
 59 Tom Bohli (Swi) Bmc Racing Team
 60 Gil D'heygere (Bel) Veranda's Willems - Crelan
 61 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 62 Luuc Bugter (Ned) Delta Cycling Rotterdam
 63 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama - Fdj                    04:13
 64 Olivier Le Gac (Fra) Groupama - Fdj                       04:16
 65 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling A     04:27
 66 Kevyn Ista (Bel) Wb Aqua Protect Veranclassic             04:30
 67 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits           04:33
 68 Jérémy Frehen (Bel) Ago - Aqua Service                    05:32
 69 Andreas Andersson (Swe) T.Palm - Pôle Continental Wallon
 70 Ross Lamb (GBr) T.Palm - Pôle Continental Wallon
 71 Cedric Raymackers (Bel) Cibel - Cebon
 72 Tom Van Vuchelen (Bel) Ago - Aqua Service
 73 Anthony Debuy (Bel) Ago - Aqua Service
 74 Laurent Evrard (Bel) Sovac - Natura4Ever
 75 Davide Rebellin (Ita) Sovac - Natura4Ever
 76 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 77 Julien Morice (Fra) Vital Concept Cycling Club
 78 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 79 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 80 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 81 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 82 Félix Dopchie (Bel) Ago - Aqua Service
 83 Adam Lewis (GBr) T.Palm - Pôle Continental Wallon
 84 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Samsic
 85 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 86 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 87 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club
 88 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
 89 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix Lille Metropole
 90 Omer Goldsteiin (Isr) Israel Cycling Academy
 91 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 92 Yorick Slagmulders (Bel) T.Palm - Pôle Continental Wallon
 93 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems - Crelan
 94 Maxime Vantomme (Bel) Wb Aqua Protect Veranclassic
 95 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 96 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 97 Lars Boom (Ned) Team Lotto Nl - Jumbo
 98 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 99 Dimitri Peyskens (Bel) Wb Aqua Protect Veranclassic
100 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems - Crelan
101 Niki Terpstra (Ned) Quick - Step Floors
102 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                             05:52
103 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                         06:00
104 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole
105 Miles Scotson (Aus) Bmc Racing Team                       06:02
106 Ide Schelling (Ned) Seg Racing Academy                    06:06
107 Lionel Taminiaux (Bel) Ago - Aqua Service                 06:08
108 Adrien Garel (Fra) Vital Concept Cycling Club             06:18
109 Dries Devenyns (Bel) Quick - Step Floors                  07:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: