Wyścig by Tomasz Marczyński – aktualizacja trasy

W związku z przedłużającymi się remontami na wcześniej zaprezentowanej trasie Wyścigu, musiała ulec aktualizacji. Bez większych zmian pozostają dystanse, podobnie jak przewyższenia. Nie ma też żadnych dodatkowych trudności na trasie, za to wjeżdżamy do Puszczy Niepołomickiej.

Na nowo wytyczonej pętli zyskujemy kilka rzeczy. Po pierwsze - będzie ona w pełni i całkowicie zamknięta dla ruchu, więc będzie bezpiecznie i w stu procentach rowerowo. Po drugie - wracamy do koncepcji, która mieliśmy na początku planowania Wyścigu. Zawsze chcieliśmy, a Tomek Marczyński szczególnie, żeby Wyścig miał miejsce na gładkich asfaltach Puszczy Niepołomickiej, pomiędzy rezerwatami przyrody. W końcu udało się to załatwić i będziemy się ścigać na takich rundach w Puszczy.

Na obydwa dystanse – po starcie honorowym spod Zamku - wyjeżdżają Drogą Królewską z Niepołomic w stronę Puszczy. Tam zlokalizowaliśmy 25 kilometrową rundę - na dystansie długim pokonacie ją 4 razy, na krótkim - raz.

Na dystansie 113 kilometrów rywalizować będziecie oczywiście na sławnych już segmentach. Każdy z nich ma inną charakterystykę, abyście mogli znaleźć coś dla siebie.
Segment Soudal to prawdziwy ogień - zlokalizowaliśmy go na ostatnich 2800 metrach trasy, więc nawet jeśli nie jedziecie w czubie Wyścigu, warto dać z siebie wszystko na finiszu, walcząc o najlepszy czas segmentu.

Segment Immortal to „creme de la crème” Wyścigu. Szutrowy odcinek jest szybki, ale i bardziej wymagający fizycznie. Ten segment także ma 2800 metrów i własny pomiar czasu - pokonacie go na długim dystansie aż 4 razy, za każdym razem czas będzie mierzony, a do klasyfikacji wliczymy najszybszy.

Aktualną trasę Wyścigu od startu ostrego wraz z rundą można znaleźć tu: https://ridewithgps.com/trips/28139858

Do zobaczenia 7 października!

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: