Peter Sagan pozostanie w Bora-hansgrohe. Nowe cele Słowaka?

Peter Sagan

Bora-hansgrohe zatrzyma Petera Sagana. Niemiecka grupa przedłużyła kontrakt z ustępującym mistrzem świata do 2021 roku.

Słowakowi wygasała umowa po sezonie 2019, ale obie strony zgodziły się na szybsze jej przedłużenie. Maciej Bodnar, Juraj Sagan, Erik Baška, Daniel Oss i Marcus Burghardt również pozostaną w Bora-hansgrohe do końca sezonu 2021.

Muszę podziękować sponsorom za okazane zaufanie. Czuję się dobrze w tym zespole. Jestem tutaj szczęśliwy. Mamy dobrą grupę, więc dlaczego nie

 - powiedział Sagan na piątkowej konferencji prasowej w Innsbrucku.

Szef ekipy, Ralph Denk, zdradził ewentualne przyszłe cele zwycięzcy monumentów Ronde van Vlaanderen (2017) i Paryż-Roubaix (2018).

Peter nie jest tylko kolarzem klasycznym i być może w najbliższych latach pojedzie w Giro d'Italia. Karierę rozpoczął we Włoszech, więc mógłby tam wrócić. Wygrał kilka dużych wyścigów klasycznych, a wkrótce może zmierzyć się z innymi, takimi jak Liege-Bastogne-Liege czy nawet Il Lombardia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne trzy lata. Dziękujemy za zaufanie, Peter.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: