Agnieszka Skalniak i Marta Lach w CCC Team

Agnieszka Skalniak i Marta Lach dołączają do kobiecego składu drużyny Marianne Vos, która od nowego sezonu działać będzie oficjalnie pod nazwą CCC Team.

Przypomnijmy, że na początku września pojawiła się informacja, że polkowicka firma Dariusza Miłka od nowego roku sponsorować będzie także kobiecą drużynę Waow Deals Cycling. Na chwilę obecną w składzie drużyna sezon 2019 obecne były, poza Marianne Vos, Dani Rowe oraz Ashleigh Moolman-Pasio. Dziś do tej trójki dołączyły dwie kolejne kolarki.

Najświeższymi transferami CCC Team są Agnieszka Skalniak oraz Marta Lach. Obie to obiecujące orliczki, które niejednokrotnie pokazywały, że na wiele je stać.

Skalniak na zawodową drogę wkroczyła przed rokiem, podpisując kontrakt z Astana Womens Team, a w obecnym sezonie ściga się w Experza-Footlogix. W trakcie mijających miesięcy sięgnęła m.in. po złoty medal mistrzostw Polski w jeździe na czas w kategorii młodzieżowej oraz triumfowała na jednym z etapów wymagającego Tour de Feminin. Ważniejszymi sukcesami na jej koncie są jednak dwa brązowe medale mistrzostw świata w wyścigu wpólnym juniorek (2014, 2015) oraz tytuł mistrzyni Europy w jeździe na czas juniorek z 2015 roku.

Osiągnięte w tym sezonie rezultaty upewniają mnie, że jestem na dobrej drodze. Po przejściu do CCC chcę się dalej rozwijać. Jest tam wszystko, czego mi trzeba. Dostałam szansę uczenia się od najlepszych zawodniczek, takich jak Ashleigh Moolman-Pasio, Marianne Vos czy Dani Rowe. Chcę podnosić swój poziom, szczególnie pod względem czasówek i jazdy w klaskach, które najbardziej mi odpowiadają

 - skomentowała swój transfer Agnieszka Skalniak.

Z kolei Lach od trzech sezonów szlifuje swoje kolarskie umiejętności pod bacznym okiem Pauli Brzeźnej-Bentkowskiej i jej męża Pawła Bentkowskiego. W zespole MAT Atom Deweloper systematycznie się rozwija, co czym świadczą coraz to lepsze wyniki. W poprzednim roku była 2. na jednym z etapów Thuringen Ladies Tour, 3. na etapie Gracii Orlovej oraz 4. na klasyku SwissEver GP Cham - Hagendorn. W tym sezonie sięgnęła zwycięstwo w belgijskim Puivelde Koerse. Wywalczyła też złoty i srebrny medal Akademickich Mistrzostw Świata w Portugalii, a na koniec sierpnia sięgnęła po złoto na Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w orliczkach.

Transfer do międzynarodowej drużyny z takim składem to dla mnie wielki krok do przodu. Mam nadzieję, że wiele się tam nauczę i będę mogła dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu całego zespołu. Ale przede wszystkim się się uczyć, rozwijać, nabywać nowych umiejętności, bo w pierwszej kolejności o to tu właśnie chodzi

 - powiedziała z kolei Marta Lach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Eder

    28 września 2018, 21:45 o 21:45

    Mogliby wziąć jeszcze Aurelię Nerlo iNicol Płosay

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: