MŚ Innsbruck 2018. Canyon-SRAM zdetronizował Team Sunweb

Zawodniczki ekipy Canyon-SRAM zdobyły w austriackim Innsbrucku tytuł mistrzyń świata w jeździe drużynowej na czas.

Niemiecka grupa w składzie Alena Amialiusik, Alice Barnes, Hannah Barnes, Elena Cecchini, Lisa Klein i Trixi Worrack na tyrolskiej trasie nie miały sobie równych i pewnie wywalczyły złoto w ostatniej odsłonie rywalizacji drużyn zawodowych w ramach mistrzostw świata.

Srebrny medal zdobyły zawodniczki holenderskiej grupy Boels Dolmans Chantal Blaak, Karol-Ann Canuel, Amalie Dideriksen, Christine Majerus, Amy Pieters i Anna van der Breggen.

Brąz odebrały broniące tytułu zawodniczki innej holenderskiej ekipy Sunweb - Ellen van Dijk, Lucinda Brand, Leah Kirchmann, Liane Lippert, Pernille Mathiesen i Coryn Rivera.

Trasa ostatniej edycji wyścigów drużynowych w jeździe na czas ekip zawodowych liczyła 54,5 kilometra i prowadziła z położonego na wysokości 710 metrów nad poziomem morza Ötztal do zlokalizowanego w dolinie Innsbrucku. Odcinek miał wyraźną tendencję spadkową, a choć wyrastało na nim kilka niewielkich hopek, nie miały one wpłynąć zasadniczo na przebieg rywalizacji.

12 zespołów rywalizowało w dobrych warunkach pogodowych. Na pierwszym punkcie pomiaru czasu, po 22,8 kilometra najlepszy czas notował zespół Wiggle Hig5, o 10 sekund dystansując Canyon-SRAM, o 18 Boels Dolmans, 27 sekund Mitchelton-Scott i niespodziewanie o 35 sekund Team Sunweb.

W drugiej części trasy brytyjska ekipa została już w czwórkę i nie nadrabiała nad rywalkami. Przyspieszyły za to zawodniczki Canyon-SRAM, na 15 kilometrów przed metą wychodząc na prowadzenie i na mecie meldując się z wynikiem o niemal minutę lepszym niż zespół Wiggle High5.

Po 35 kilometrach szóstą zawodniczkę straciła ekipa Boels Dolmans, nieco później w piątkę została też grupa Sunweb. Pierwszej sił wystarczyło by wywalczyć drugi rezultat, 21 sekund gorszy od czasu podopiecznych Ronny'ego Lauke'a, natomiast kończące zmagania ubiegłoroczne mistrzynie świata do mety dotarły z trzecim wynikiem, srebro przegrywając o 7 sekund.

Wyniki Mistrzostw świata w kolarstwie szosowym 2018 – jazda drużynowa czas elity kobiet (CM), Ötztal/Area 47 - Innsbruck (54,5 km):

1. Canyon-SRAM             1:01:46
2. Boels Dolmans             00:21
3. Team Sunweb              00:28
4. Wiggle High5              00:57
5. Mitchelton-Scott            01:29
6. Team Virtu Cycling           02:06
7. BTC City Ljubljana           03:08
8. Valcar PBM               03:35
9. Bepink                 03:36
10. Ale Cipollini             03:53
11. Cogeas-Mettler            03:56
12. Parkhotel Valkenburg         04:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: