Giulio Ciccone przechodzi do Trek-Segafredo, Dion Smith w Mitchelton-Scott

Giulio Ciccone

Giulio Ciccone (Bardiani - CSF) w przyszłym roku spróbuje swoich siły na poziomie WorldTour w barwach Trek-Segafredo.

Włoch uchodzi za olbrzymi talent i posiada duży potencjał szczególnie w jeździe po górach. Ciccone w swoim debiucie w Giro d'Italia 2016 wygrał jeden z etapów. W kolejnym roku wygrał etap Tour of Utah i zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, na tym samym miejscu uplasował się również w Tour of Austria. 

W tym roku wygrał Giro dell'Appennino, zajął 2. miejsce w Adriatica Ionica Race i 9. w Tour of the Alpes. Na Giro d'Italia bezskutecznie próbował walczyć o koszulkę najlepszego górala. W Trek-Segafredo będzie początkowo pełnił rolę pomocnika, ale wraz z upływem czasu może wywalczyć sobie lepszą pozycję.

Po dwóch latach Dion Smith opuszcza Wanty - Groupe Gobert. W nowym roku Nowozelandczyk będzie reprezentował barwy Mitchelton-Scott. 25-latek to typ uciekiniera, który potrafi pracować na rzecz kolegów z ekipy. W tym roku wywalczył 2. miejsce w Paris-Chauny  i 3. w Tour of Belgium. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Wilinski

    22 września 2018, 11:53 o 11:53

    No i brawo.Bardzo fajny transfer TREKa 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: