Tour de l’Ardeche 2018: etap 7. Magnaldi na zakończenie, Niewiadoma triumfatorką wyścigu

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) wygrała 16. edycję francuskiego wyścigu etapowego Tour de l’Ardeche.

Ostatni odcinek, 91-kilometrową pętlę wokół miejscowości Chomerac, na koncie zapisała Erica Magnaldi (Bepink). Włoszka pokonała na kresce Belgijkę Sofię De Vuyst oraz Niemkę Kathrin Hammes.

Niewiadoma finiszowała na 12. pozycji, 33 sekundy przed najgroźniejszymi rywalkami w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Polka na końcowym podium stanęła obok dwóch reprezentantek Hiszpanii – Margarity Garcii oraz Eider Merino.

Ostatniego dnia rywalizacji na zawodniczki czekał 91-kilometrowy odcinek w regionie Owernia-Rodan-Alpy, na trasie które wyrastały cztery górskie premie. Ostatnia trudność dnia liczyła 3 kilometry przy średnim nachyleniu 5%, a z jej szczytu do mety prowadził 6-kilometrowy zjazd oraz kilometrowa wspinaczka do centrum miasteczka Privas.