Bohli w w UAE Team Emirates, Pedersen i Hirschi w Team Sunweb, Astana sięga po Munoza

Bohli

Po trzech sezonach spędzonych w BMC Racing Team Tom Bohli zmienia barwy klubowe na UAE Team Emirates.

24-latek to typowy pomocnik, który najlepiej się czuję w płaskim i pagórkowatym terenie, potrafi też dobrze zaprezentować się w jeździe indywidualnej na czas. Jego największy sukces w karierze to wygrana etapowa na 3 Dni de Panne. W UAE będzie wspierał sprinterów na płaskich etapach

W ekipie z Emiratów Arabskich zakotwiczy także łączony z Astaną Cristian Camilo Munoz. 22-letni Kolumbijczyk wygrał w tym roku etap młodzieżowego Giro d'Italia oraz zajął 7. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Konsekwentną politykę realizuje Team Sunweb. Niemiecka drużyna powoli i stopniowo odmładza kadrę. Tym razem zdecydowała się zatrudnić Caspera Pedersena i Marca Hirschiego.

Pedersden spędził ubiegły rok w Aqua Blue Sport, gdzie zajął 5. miejsce w 4 Dni Dunikerki. Poza tym rok wcześniej wygrał jeden z etapów Tour of Danmark i zajął 3. miejsce na mistrzostwach Europy w wyścigu ze startu wspólnego rozgrywanych w Herning. Z kolei Hirschi zaliczył świetny sezon w młodzieżowej ekipie Sunwebu - wygrał: etap  Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy, Grand Prix Priessnitz spa, Tour de Alsace. Był także 4. w klasyfikacji generalnej Tour de l'Ain i 2. w Tour de Alsace, 3. w  Grand Prix Priessnitz spa oraz wywalczył 5. miejsce w młodzieżowych wyścigach  Eschborn-Frankfurt i Liege-Bastogne-Liege i 6. w młodzieżowym Ronde van Vlaanderen.

Lotto Soudal ściągnęło do siebie Briana Van Goethema. Holender ostatnie lata spędził w  Roompot-Nederlandse Loterij. W tym roku zajął 3. miejsce na jednym z etapów Tour of Belgium. W belgijskiej ekipie będzie szeregowym pomocnikiem.

Młody Włoch Andrea Garosio  dołączy do Bahrain-Merida. 24-latek w ubiegłym sezonie odbył staż w ekipie z Bahrajnu, ale na umowę musiał zaczekać rok. Ostatni sezon spędził w d'Amico - Utensilnord, gdzie zajął 7. miejsce w Giro della Regione Friuli Venezia Giulia.

Doświadczony Pierre-Luc Perichon zamieni Foruneo-Samisc na Cofidis. 31-latek wygrał w tym roku La Poly Normande i zajął 9. miejsce Tour du Doubs. Zapewne dołączy do pociągu sprinterskiego Christophe'a Laporte.

Pustkę po Perrichonie w Forune0-Samisc wypełni Robert Wagner. 35-letni Niemiec raczej już nie będzie wygrywał wyścigów, ale może nauczyć wiele młodych kolarzy, przed którymi kariera stoi otworem.  

1 Comment

  1. Wilinski

    18 września 2018, 18:15 o 18:15

    W sumie to artykułu płyną sprzeczne informacje o tym, gdzie będzie jeździł Munoz.
    Ze strony procyclingstats.com wynika, że jednak w UAE-Team Emirates.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: