Tour de Slovaquie 2018: etap 4. Fabio Jakobsen na zakończenie

Fabio Jakobsen

22-letni Holender Fabio Jakobsen wygrał końcowy finisz Wyścigu dookoła Słowacji.

Kolarz Quick-Step Floors pokonał Matteo Pelucchiego (Bora-hansgrohe) i Christophe'a Laporte'a (Cofidis).

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej dowiózł do mety Julian Alaphilippe (Quick-Stp Floors).

Na zakończenie słowackich zmagań kolarze mieli przed sobą nieskomplikowany etap, z brakiem jakichkolwiek podjazdów i prostą, płaską końcówką. Przebieg rywalizacji był zatem łatwy do przewidzenia – na początku oderwała się szóstka śmiałków. W szczytowym momencie, różnica między dwoma grupami wynosiła jedynie 2 minuty.

Uciekinierzy zostali skasowani na finałowych 10 kilometrach i o wszystkim zadecydował masowy sprint. O błysk szprychy wygrał  Fabio Jakobsen. Szymon Sajnok przyjechał na 15. miejscu, a w głównej grupie zameldował się Jan Tratnik. Słoweniec zapewnił sobie w ten sposób 2. miejsce w klasyfikacji końcowej, a „pomarańczowi” triumfowali w klasyfikacji drużynowej.

Jestem bardzo zadowolony z tego startu i mojej dyspozycji. Przed tym wyścigiem sporo ćwiczyłem na obozie treningowym, ale praktycznie się nie ścigałem. W związku z tym nie wiedziałem czego się spodziewać. Pierwszy, górski etap pokazał jednak, że forma jest wysoka i dokładnie taka jaką bym chciał.

Czułem się bardzo dobrze też na pozostałych trzech etapach i razem z kolegami z ekipy zdołaliśmy utrzymać drugie miejsce w generalce. Cały zespół pokazał swoją moc, co przełożyło się też na triumf w klasyfikacji drużynowej. Możemy zatem z optymizmem patrzeć w przyszłość, na nadchodzące mistrzostwa świata w jeździe drużynowej, a ja na indywidualną czasówkę

 - powiedział Tratnik.

Wyniki 4. etapu Tour de Slovaquie 2018 (2.1), Nitra - Galanta (161,8 km):

  1 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors               3:21:53
  2 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
  3 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
  4 Sebastian Lander (Den) Riwal Ceramicspeed
  5 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
  6 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
  7 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
  8 Ahmed Amine Galdoune (Mar) Kobanya Cycling Team
  9 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
 10 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 11 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 12 Matus Stocek (Svk) Slovakia
 13 Attila Valter (Hun) Pannon Cycling Team
 14 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 15 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 16 Jonas Rutsch (Ger) Germany
 17 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 18 Tobias S. Foss (Nor) Uno-x Norwegian
 19 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 20 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil
 21 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov - Author
 22 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom
 23 Adrian Babic (Svk) Slovakia
 24 Ben Hermans (Bel) Belgium
 25 Steff Cras (Bel) Belgium
 26 Samuele Oliveto (Ita) Kobanya Cycling Team
 27 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 28 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 29 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 30 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-x Norwegian
 31 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 32 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 33 Josef Cerny (Cze) Elkov - Author
 34 Oleksandr Prevar (Ukr) Team Novak
 35 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
 36 Maxim Van Gils (Bel) Belgium
 37 Márton Dina (Hun) Pannon Cycling Team
 38 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      00:06
 39 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 40 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica
 41 Juraj Karas (Svk) Slovakia
 42 Jan Hugger (Ger) Germany
 43 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 44 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
 45 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 46 András Szatmáry (Hun) Pannon Cycling Team
 47 Alberto Marengo (Ita) Kobanya Cycling Team
 48 Julian Mertens (Bel) Belgium
 49 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 50 Idar Andersen (Nor) Uno-x Norwegian
 51 Brent Van Moer (Bel) Belgium
 52 Andreas Leknessund (Nor) Uno-x Norwegian
 53 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil
 54 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom
 55 Jan Barta (Cze) Elkov - Author
 56 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 57 Botond Holló (Hun) Pannon Cycling Team
 58 Serge Pauwels (Bel) Belgium
 59 Juraj Michalicka (Svk) Slovakia
 60 Hans-Jörg Leopold (Aut) WSA Pushbikers
 61 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis
 62 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica
 63 Dániel Móricz (Hun) Kobanya Cycling Team
 64 Tobias M?rch Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed
 65 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 66 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
 67 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 68 Stefan Pöll (Aut) WSA Pushbikers
 69 Robert Malik (Svk) Slovakia
 70 Jonas Aaen (Den) Riwal Ceramicspeed
 71 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Christian Maximilian Koch (Ger) Germany
 73 Kamil Zieliński (Pol) Team Hurom
 74 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Apple Team
 75 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 76 Piotr Konwa (Pol) Elkov - Author
 77 Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak
 78 Kevin Inkelaar (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 79 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica
 80 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 81 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica
 82 Nicolae Tanovitchii (Mda) Team Novak
 83 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 84 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed
 85 Viktor Verschaeve (Bel) Belgium
 86 Johannes Schinnagel (Ger) Bora-Hansgrohe
 87 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 88 Torstein Tr?en (Nor) Uno-x Norwegian
 89 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 90 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom
 91 Philipp Walsleben (Ger) Germany
 92 Kristian Kulset (Nor) Uno-x Norwegian
 93 Oleg Zemlyakov (Kaz) Apple Team
 94 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
 95 Aljaz Jarc (Slo) Adria Mobil                           00:18
 96 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica
 97 Florian Stork (Ger) Germany                            00:20
 98 Anton Lavrentyev (Kaz) Apple Team
 99 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica
100 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:22
101 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  00:28
102 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
103 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Kobanya Cycling Team
104 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
105 Dániel Dina (Hun) Pannon Cycling Team
106 Martin Mortensen (Den) Riwal Ceramicspeed
107 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica
108 Matej Zahalka (Cze) Elkov - Author
109 Jakub Otruba (Cze) Elkov - Author                      00:33
110 Michael Kukrle (Cze) Elkov - Author
111 Andrii Bratashchuk (Ukr) Team Novak
112 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   00:39
113 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis                         00:40
114 Jodok Salzmann (Aut) WSA Pushbikers                    00:42
115 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:43
116 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
117 Paul Taebling (Ger) Germany                            00:47
118 Paul Rudys (Ger) Germany
119 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:26
120 Stefan Nota (Svk) Slovakia                             01:42
121 Jesper Morkov (Den) Riwal Ceramicspeed                 01:54
122 Juraj Lajcha (Svk) Slovakia                            02:43
123 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
124 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  03:03
125 Miklos Szabo (Svk) Pannon Cycling Team                 05:32
126 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors          16:33:08
  2 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                00:16
  3 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  00:22
  4 Ben Hermans (Bel) Belgium                              00:26
  5 Josef Cerny (Cze) Elkov - Author                       00:28
  6 Tobias S. Foss (Nor) Uno-x Norwegian                   00:31
  7 Steff Cras (Bel) Belgium
  8 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
  9 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     00:34
 10 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:36
 11 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   00:41
 12 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                      00:42
 13 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        00:45
 14 Attila Valter (Hun) Pannon Cycling Team                00:46
 15 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             00:52
 16 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    00:57
 17 Andreas Leknessund (Nor) Uno-x Norwegian               01:00
 18 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis                     01:08
 19 Hans-Jörg Leopold (Aut) WSA Pushbikers                 01:09
 20 Viktor Verschaeve (Bel) Belgium                        01:10
 21 Kevin Inkelaar (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       01:13
 22 Jan Barta (Cze) Elkov - Author
 23 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil                         01:15
 24 Márton Dina (Hun) Pannon Cycling Team                  01:19
 25 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 01:23
 26 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:25
 27 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-x Norwegian                 01:51
 28 Philipp Walsleben (Ger) Germany                        01:56
 29 Piotr Konwa (Pol) Elkov - Author                       02:06
 30 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil                          02:13
 31 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  02:19
 32 Jonas Rutsch (Ger) Germany                             02:21
 33 Johannes Schinnagel (Ger) Bora-Hansgrohe               02:49
 34 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   02:56
 35 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      02:58
 36 Matus Stocek (Svk) Slovakia                            03:08
 37 Serge Pauwels (Bel) Belgium                            03:33
 38 Michael Kukrle (Cze) Elkov - Author                    03:35
 39 Stefan Pöll (Aut) WSA Pushbikers                       04:56
 40 Maxim Van Gils (Bel) Belgium                           05:27
 41 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                     05:31
 42 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  05:44
 43 Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak                       05:49
 44 Aljaz Jarc (Slo) Adria Mobil                           05:54
 45 András Szatmáry (Hun) Pannon Cycling Team              05:57
 46 Kamil Zieliński (Pol) Team Hurom                       06:18
 47 Brent Van Moer (Bel) Belgium                           07:34
 48 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                      07:39
 49 Torstein Traen (Nor) Uno-x Norwegian                   07:40
 50 Kristian Kulset (Nor) Uno-x Norwegian                  07:42
 51 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom                       08:08
 52 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 08:16
 53 Nicolae Tanovitchii (Mda) Team Novak                   08:17
 54 Alberto Marengo (Ita) Kobanya Cycling Team             08:26
 55 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  08:45
 56 Florian Stork (Ger) Germany                            08:49
 57 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom                          09:00
 58 Jonas Aaen (Den) Riwal Ceramicspeed                    09:10
 59 Idar Andersen (Nor) Uno-x Norwegian                    09:11
 60 Jakub Otruba (Cze) Elkov - Author                      09:19
 61 Andrii Bratashchuk (Ukr) Team Novak                    10:44
 62 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       11:11
 63 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    11:17
 64 Oleksandr Prevar (Ukr) Team Novak                      11:25
 65 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      11:30
 66 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                11:47
 67 Christian Maximilian Koch (Ger) Germany                11:53
 68 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               12:23
 69 Jan Hugger (Ger) Germany                               12:25
 70 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      12:26
 71 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       12:49
 72 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     13:18
 73 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              13:20
 74 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed               13:37
 75 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       13:42
 76 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       13:52
 77 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom                      14:28
 78 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil                           15:43
 79 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF                   15:47
 80 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     15:48
 81 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   16:22
 82 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis                          16:41
 83 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis                         17:18
 84 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica              17:50
 85 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               18:01
 86 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov - Author                   18:13
 87 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica               18:15
 88 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica           18:18
 89 Julian Mertens (Bel) Belgium                           18:24
 90 Matej Zahalka (Cze) Elkov - Author                     18:35
 91 Sebastian Lander (Den) Riwal Ceramicspeed              19:48
 92 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       21:16
 93 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica               21:37
 94 Juraj Karas (Svk) Slovakia                             22:02
 95 Juraj Michalicka (Svk) Slovakia                        22:06
 96 Oleg Zemlyakov (Kaz) Apple Team                        22:28
 97 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil                        23:30
 98 Adrian Babic (Svk) Slovakia                            23:35
 99 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica              23:43
100 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Kobanya Cycling Team
101 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        24:07
102 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Apple Team                     24:46
103 Martin Mortensen (Den) Riwal Ceramicspeed              24:56
104 Jodok Salzmann (Aut) WSA Pushbikers                    25:07
105 Paul Taebling (Ger) Germany                            25:10
106 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   25:22
107 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice              25:38
108 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      25:43
109 Botond Holló (Hun) Pannon Cycling Team                 25:54
110 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 25:56
111 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica              26:25
112 Tobias March Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         26:31
113 Jesper Morkov (Den) Riwal Ceramicspeed                 28:30
114 Anton Lavrentyev (Kaz) Apple Team                      29:03
115 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    29:35
116 Robert Malik (Svk) Slovakia                            29:45
117 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica                29:50
118 Dániel Dina (Hun) Pannon Cycling Team                  30:21
119 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed               31:17
120 Stefan Nota (Svk) Slovakia                             31:23
121 Paul Rudys (Ger) Germany                               33:22
122 Juraj Lajcha (Svk) Slovakia                            33:41
123 Samuele Oliveto (Ita) Kobanya Cycling Team             33:54
124 Dániel Móricz (Hun) Kobanya Cycling Team               34:07
125 Miklos Szabo (Svk) Pannon Cycling Team                 36:34
126 Ahmed Amine Galdoune (Mar) Kobanya Cycling Team        41:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: