Coppa Bernocchi 2018. Sonny Colbrelli jak błyskawica, włoski tryplet

Sonny Colbrelli na ściance odpowiada na pytania po zwycięstwie na 2. etapie Paryż-Nicea

Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) po sprinterskim finiszu w Legnano pod Mediolanem triumfował na mecie 100. edycji Coppa Bernocchi.

Za Włochem uplasowali się dwaj jego rodacy - jako drugi "kreskę" przeciął Manuel Belletti (Androni Giocattoli-Sidermec), zaś trzeci był Paolo Simion (Bardiani-CSF). 

Trasa włoskiej jednodniówki prowadziła po lombardzkich pagórkach - głównym utrudnieniem była 16,8-kilometrowa runda z podjazdem pod Piccolo Stelvio (1,4 km; 8%). Ostatnia wspinaczka znajdowała się 56 kilometrów przed metą, następnie zawodnicy ruszyli w kierunku Legnano, gdzie rywalizację zakończyły trzy 5,7-kilometrowe okrążenia po centrum miasta. 

Po starcie do boju ruszyło wielu zawodników, ale ucieczka zawiązała się dopiero po 40 minutach walki. Na czele znaleźli się Filippo Ganna (UAE Team Emirates), Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale), Alessandro Fedeli (Delko Marseille Provence KTM) oraz Amaro Antunes (CCC Sprandi Polkowice). Czwórka zawodników uzyskała pięciominutową przewagę nad peletonem, który przyspieszył nieco później, gdy rozpoczęła się główna runda dnia. Kontry z peletonu jeszcze bardziej zwiększyłī tempo - 41 kilometrów przed metą różnica wynosiła 30 sekund. Wtedy do czołówki dojechał Davide Ballerini (Androni Giocattoli-Sidermec). 

Główna grupa dogoniła śmiałków 35 kilometrów przed metą, aczkolwiek Cosnefroy się nie poddał i ponownie zaatakował. Za nim podążyli kolejni kolarze. Chwilę później na czele razem z Francuzem kręcili Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Gianni Moscon (Team Sky), Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli-Sidermec), Maxime Bouet (Fortuneo-Samsic), Patrick Schelling (Vorarlberg Santic), Marc Hirschi i Patrick Müller (Szwajcaria). Akcję skasowano na początku pierwszej z rund po ulicach Legnano. 

Aktywny Cosnefroy znów zaatakował, tym razem biorąc ze sobą Liliana Calmejane'a (Direct Énergie), Giovanniego Carboniego (Bardiani-CSF) i Davide Orrico (Vorarlberg Santic). W peletonie tymczasem na czele jechały ekipy sprinterów, stopniowo niwelując 10-sekundową stratę i łapiąc czwórkę 4 kilometry przed metą. Decydujący głos mieli zatem najszybsi kolarze w peletonie, a spośród nich najlepiej popisał się Sonny Colbrelli, który odniósł swoje trzecie indywidualne zwycięstwo w sezonie.

Wyniki Coppa Bernocchi 2018 (1.1), Legnano - Legnano (194,7 km):

1 Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida)
2 Manuel Belletti (Androni Giocattoli-Sidermec)
3 Paolo Simion (Bardiani-CSF)
4 Jual Josè Lobato (Nippo Fantini Euroa Ovini)
5 Leonardo Basso (Team Sky)
6 Marco Frapporti (Androni Sidermec)
7 Oliviero Troia (UAE Team Emirates)
8 Alexander Porsev (Gazprom Rusvelo)
9 Vincenzo Albanese (Bardiani - CSF)
10 Jonas Koch (CCC Sprandi Polkowice)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: