Vuelta a Espana 2018: etap 21 - przekroje/mapki

Zapowiedź 21. etapu Vuelta a Espana. 16 września: Alcorcón – Madryt (100,9 km).

profil 21. etapu Vuelta a Espana 2018Tradycyjne pożegnanie z Vueltą na ulicach Madrytu, gdzie o etapowe zwycięstwo walczyć powinni sprinterzy. Simon Yates (Mitchelton-Scott) wydaje się być niemal pewny sukcesów w klasyfikacji generalnej oraz kombinowanej i tylko kataklizm może mu odebrać oba trykoty. Losy klasyfikacji górskiej są już rozstrzygnięte, gdyż na trasie nie ma ani jednego podjazdu. Na czele klasyfikacji punktowej również nie powinno dojść do żadnych zmian. Jeżeli Thomas de Gendt (Lotto-Soudal) i Alejandro Valverde (Movistar Team) dojadą na metę uzyskają również przepustkę na podium wyścigu. 

Start nastąpi na przedmieściach stolicy Hiszpanii, w Alcorcón, skąd na finałowe rundy poprowadzi 36-kilometrowy odcinek. W centrum największego miasta Półwyspu Iberyjskiego kolarze pokonają 11 okrążeń. Na zakończenie pierwszego z nich czekać będzie lotna premia. 

Runda wokół centrum Madrytu jest inna niż zwykle i nie będzie miała charakterystycznego kształtu litery "T". Po przekroczeniu linii mety zawodnicy miną pomnik Krzysztofa Kolumba i zaliczą nawrót nie tam, tylko nieco dalej, przed pomnikiem Emilio Castelara, byłego prezydenta republiki hiszpańskiej. Trzy kilometry później, po długim łuku czeka kolejny zakręt o 180 stopni, tym razem przed największym dworcem kolejowym w Hiszpanii - Atocha. Od tego momentu czeka kilometr prostej drogi do mety. 

O etapowe zwycięstwo walczyć powinni przede wszystkim Peter Sagan (Bora-hansgrohe) i Elia Viviani (Quick-Step Floors). Mistrz świata będzie szukał swojego ostatniego sukcesu w tęczowej koszulce i pierwszego na tegorocznej Vuelcie, zaś Viviani ma szansę aby walczyć o trzecie etapowe zwycięstwo na tegorocznym Wyścigu Dookoła Hiszpanii. 

mapka 21. etapu Vuelta a Espana 2018

Lotna premia: 41,9 km

Start do etapu o 17:15, planowany finisz: 19:50-20:07.

Początek transmisji w stacji Eurosport 1: 16:45.

końcówka 21. etapu Vuelta a Espana 2018

mapki: Unipublic

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: