Primus Classic 2018. Van der Hoorn najlepszy z ucieczki

Taco van der Hoorn (Rompoot-Nederlandse Loterij) zwyciężył po skutecznym ataku na trasie belgijskiego wyścigu Primus Classic.

Holender w końcówce okazał się lepszy od Huuba Duijna (Vérandas Willems-Crelan) oraz Frederika Frisona (Lotto-Soudal). Peleton przyprowadził Timothy Dupont (Wanty - Groupe Gobert).

Wyścig mający na celu upamiętnienie zmarłego w 2010 roku Raymonda Impanisa, a także Petera van Petegema, został rozegrany na 192-kilometrowej, pagórkowatej trasie pomiędzy belgijskimi miastami Brakel i Haacht. Główne trudności znajdowały się w drugiej połowie wyścigu - 54 kilometry przed metą wyrósł brukowany podjazd pod Chemin du Relais (600m; 3%, 138,5 km), a trochę dalej czekała ścianka Chausée d'Ottemberg. Ostatnia wspinaczka, Hulstbergstraat, znajdowała się niespełna 20 kilometrów przed finiszem.

Kilkanaście kilometrów po starcie odskoczyło trzech zawodników - Olav Hjemsaeter (Team Coop), Ludovic Robeet (WB Aqua Protect Veranclassic) i Maksym Vasilyev (Lviv Cycling Team). Maksymalna przewaga ucieczki wyniosła niemal 8 minut, aczkolwiek peleton jednak pewnie kontrolował sytuację i nie dał śmiałkom szans na walkę. 

Tempo stopniowo wzrastało, przez co 50 kilometrów przed metą, gdy strata peletonu wynosiła minutę. Zaatakowali wówczas Frederik Frison (Lotto-Soudal), Taco van der Hoorn (Roompot-Nederlandse Loterij) i Ruben Guerreiro (Trek-Segafredo). Dwie grupki połączyły się 45 kilometrów przed metą, aczkolwiek nie utrzymali się na prowadzeniu zbyt długo. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ruszały kolejne kontrataki. 

Na dojeździe do Haacht jako pierwsza kręciła ucieczka -  Frison, van der Hoorn, Guerreiro, Huub Duijn (Vérandas Willems-Crelan) i Aimé de Gendt (Sport Vlaanderen - Baloise), za którą, opóźniony o kilka sekund, podążał peleton, nie będący w stanie doścignąć śmiałków. Piątka zawodników utrzymała się na czele aż do samego końca, a 200 metrów przed metą sprint rozpoczął van der Hoorn. Zwycięzca trzeciego etapu tegorocznego BinckBank Tour nie dał się ograć i pewnie sięgnął po zwycięstwo. Polacy nie startowali. 

Wyniki Primus Classic 2018 (1.HC), Brakel - Haacht (192 km):

  1 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot                     4:27:24
  2 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
  3 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
  4 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  5 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   00:03
  6 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               00:06
  7 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
  8 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman Axeon
  9 Rui Oliveira (Por) Hagens Berman Axeon
 10 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 11 Jan Willem Van Schip (Ned) Roompot
 12 Martijn Budding (Ned) Roompot
 13 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
 14 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 15 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 16 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 17 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNl-Jumbo
 18 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 19 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 20 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
 21 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 22 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNl-Jumbo
 23 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 24 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 25 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 26 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 27 Wouter Wippert (Ned) Roompot
 28 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 29 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 30 Tom Van Vuchelen (Bel) AGO-Aqua Service
 31 Ross Lamb (GBr) T.Palm-Pôle Continental Wallon
 32 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 33 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 34 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan
 35 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 36 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 37 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 38 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 39 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 40 Ylber Sefa (Alb) Tarteletto-Isorex                     00:11
 41 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 42 Guillaume Seye (Bel) Veranda's Willems Crelan
 43 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal
 44 Ian Garrison (USA) Hagens Berman Axeon
 45 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot
 46 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 47 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 48 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 49 Wim Reynaerts (Bel) Cibel-Cebon
 50 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 51 Adam Lewis (GBr) T.Palm-Pôle Continental Wallon
 52 Niels De Rooze (Bel) Tarteletto-Isorex
 53 Jelle Cant (Bel) Tarteletto-Isorex
 54 Michiel Dieleman (Bel) Cibel-Cebon
 55 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 56 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan
 57 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
 58 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon
 59 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop
 60 Brian Van Goethem (Ned) Roompot
 61 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             00:21
 62 Edward Walsh (Can) T.Palm-Pôle Continental Wallon
 63 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 64 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
 65 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 66 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
 67 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         00:24
 68 Jo?o Almeida (Por) Hagens Berman Axeon                 00:31
 69 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 70 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 71 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic
 72 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 73 Lennert Teugels (Bel) Cibel-Cebon                      00:34
 74 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                00:40
 75 Jos Van Emden (Ned) LottoNl-Jumbo                      00:45
 76 Karl Patrick Lauk (Est) Fortuneo-Samsic
 77 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy
 78 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon
 79 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    01:10
 80 Sergio Torres Jorro (Spa) Tarteletto-Isorex            01:19
 81 Paul Martens (Ger) LottoNl-Jumbo
 82 Tomas Petit (Bel) T.Palm-Pôle Continental Wallon
 83 Louis Bendixen (Den) Team Coop
 84 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNl-Jumbo
 85 ?ivind Lukkedal (Nor) Team Coop
 86 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club                    01:23
 87 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx                      01:58
 88 Vincent De Sy (Bel) T.Palm-Pôle Continental Wallon
 89 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic
 90 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic
 91 Robby Cobbaert (Bel) Cibel-Cebon
 92 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      02:27
 93 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     02:40
 94 Gordon De Winter (Bel) AGO-Aqua Service
 95 Félix Dopchie (Bel) AGO-Aqua Service
 96 Yann Pestiaux (Bel) AGO-Aqua Service
 97 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 98 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 99 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club
100 Jimmy Janssens (Bel) Cibel-Cebon
101 Gaillard Marlon (Fra) Direct Energie                   03:14
102 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
103 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
104 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
105 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
106 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       03:28
107 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
108 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             04:16
109 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     05:09
110 Bram Tankink (Ned) LottoNl-Jumbo
111 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin                      07:15
112 Trond H?kon Trondsen (Nor) Team Coop
113 Arne De Groote (Bel) Tarteletto-Isorex                 07:54
114 David Boucher (Bel) Tarteletto-Isorex
115 Bohdan Musiienko (Ukr) Lviv Cycling Team
116 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
117 Robert Wagner (Ger) LottoNl-Jumbo
118 Olav Hjemsoter (Nor) Team Coop
119 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
120 Charlie Arimont (Bel) AGO-Aqua Service
121 Kenny Nijssen (Ned) Katusha-Alpecin
122 Gil D'Heygere (Bel) Veranda's Willems Crelan
123 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon
124 Kevin De Jonghe (Bel) Tarteletto-Isorex
125 Marvin Tasset (Bel) AGO-Aqua Service                   07:58
126 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
127 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
128 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: