Vuelta a Espana 2018: etap 18. Niedościgniony Jelle Wallays

Jelle Wallays

28-letni Jelle Wallays (Lotto Soudal), wygrał po całodniowej ucieczce, osiemnasty etap wyścigu dookoła Hiszpanii.

Belg na finiszowych metrach pokonał Svena Eryka Bystroma (UAE Team Emirates). Peleton przyprowadził na metę mistrz świata Peter Sagan (Bora-hansgrohe).

Klasyfikacja generalna pozostała bez istotnych zmian, prowadzi Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Po trudach jazdy indywidualnej i górskiej wspinaczki na Monte Oiz peleton Vuelty wjechał na drogi Aragonii i Katalonii, zmierzając płaską trasą do Lleidy, położonej między Barceloną a Saragossą (186 km).

Amatorów ucieczki znalazło się trzech: Jelle Wallays, Sven Eryk Bystrom i Jetse Bol (Burgos-BH). Peleton, nogami kolarzy Quick-Step Floors i Trek-Segafredo, rozwinął krótką smycz, odpuszczając harcowników na zaledwie 3 minuty.

Tempo było wysokie, przekraczało 45 km/godz. Lotna premię (127 km) pościg minął ze stratą 2 minut i chyba sobie przysnął. Pobudka była gwałtowna, gdyż 4 kilometry przed metą, pozostający na czele Wallays i Bytrom, utrzymywali w zapasie 30 sekund.

Ekipy sprinterów zdwoiły swoje wysiłki, na próżno, pociąg im odjechał. Za plecami dwójki ruszył na ostatniej prostej Sagan, zbliżył się na kilka metrów, ale finiszującego z nadaktywnym językiem Wallaysa, a nawet Bystroma, nie dopadł.

Wyniki 18. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Ejea de los Caballeros - Lleida (186,1 km):

  1 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                      3:57:03
  2 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
  5 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  7 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
  8 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
  9 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 10 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 11 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
 12 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 13 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 14 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 15 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 17 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 18 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 20 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 21 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 22 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 23 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
 24 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 25 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 26 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 27 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 28 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 29 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 30 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 31 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 32 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 33 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 34 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 35 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 36 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 37 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 38 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 39 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 40 Benjamin King (USA) Dimension Data
 41 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 42 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                       00:17
 43 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
 44 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                     00:20
 45 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                        00:21
 46 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                       00:24
 47 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                 00:30
 48 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 49 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         00:36
 50 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 52 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 54 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 55 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 56 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 57 Sergio Henao (Col) Team Sky
 58 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 59 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      00:40
 60 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 61 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 62 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 63 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 65 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 66 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 67 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                           00:51
 68 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      00:55
 69 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:06
 70 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           01:09
 71 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                01:11
 72 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                       01:13
 73 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              01:17
 74 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 75 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 76 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 77 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 78 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   01:28
 79 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       01:34
 80 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    01:57
 81 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           02:10
 82 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    02:18
 83 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                     02:21
 84 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 85 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                       02:24
 86 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 87 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                  02:38
 88 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 89 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              02:46
 90 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                   02:48
 91 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 92 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 93 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                    03:06
 94 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 95 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 96 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 97 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 99 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
100 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
101 Winner Anacona (Col) Movistar Team
102 Igor Anton (Spa) Dimension Data
103 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
104 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
105 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
106 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
107 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
108 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
109 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
110 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
111 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
112 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
113 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
114 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
115 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
116 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
117 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
118 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
119 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
120 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
121 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
122 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
123 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
124 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
125 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
126 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
127 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
128 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
129 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
130 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
131 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
132 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
133 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
134 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
135 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
136 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
137 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
138 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
139 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
140 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
141 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
142 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      04:33
143 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                 04:38
144 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
145 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
146 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
147 José Mendes (Por) Burgos BH
148 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
149 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
150 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
151 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
152 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
153 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
154 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
155 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
156 Jose Herrada (Spa) Cofidis
157 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           05:13
158 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      06:13
159 Loic Chetout (Fra) Cofidis                              07:46
160 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo

Punkty

  1 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                           25 pkt
  2 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates                  20
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           16
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       14
  5 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                           12
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       10
  7 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country           9
  8 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac            8
  9 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                        7
 10 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                           6
 11 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                     5
 12 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                       4
 13 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                       3
 14 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                           2
 15 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                           1

Lotna premia - Monzón - 127 km

  1 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                            4 pkt
  2 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                                   2
  3 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates                   1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bora-Hansgrohe                                       11:51:09
  2 Quick-Step Floors
  3 Mitchelton-Scott
  4 Euskadi Basque Country
  5 Groupama-FDJ
  6 LottoNl-Jumbo                                           00:17
  7 Movistar Team                                           00:20
  8 Team Sunweb                                             00:21
  9 UAE Team Emirates                                       00:30
 10 Bahrain-Merida                                          00:36
 11 Trek-Segafredo
 12 AG2R La Mondiale                                        01:12
 13 Astana Pro Team                                         01:16
 14 EF Education First-Drapac                               01:17
 15 Caja Rural
 16 Lotto Soudal                                            01:34
 17 Team Sky                                                02:29
 18 Dimension Data                                          03:06
 19 Katusha-Alpecin                                         05:36
 20 BMC Racing Team                                         06:28
 21 Burgos-BH                                               06:44
 22 Cofidis                                                 09:18

Klasyfikacja generalna po 18. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   73:02:37
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  00:25
  3 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:22
  4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                01:36
  5 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:48
  6 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      02:11
  7 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       04:09
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          04:36
  9 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        05:31
 10 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    06:05
 11 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   06:33
 12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       09:15
 13 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         09:55
 14 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        10:27
 15 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 11:35
 16 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        14:40
 17 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                          17:31
 18 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       25:06
 19 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     27:45
 20 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     31:22
 21 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             34:40
 22 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     34:48
 23 Sergio Henao (Col) Team Sky                             37:44
 24 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     40:43
 25 Benjamin King (USA) Dimension Data                      42:24
 26 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      42:36
 27 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     45:59
 28 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              46:32
 29 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    48:00
 30 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       49:22
 31 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      52:49
 32 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       55:56
 33 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      56:18
 34 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           59:05
 35 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                  01:01:16
 36 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data         01:01:24
 37 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                   01:03:08
 38 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                        01:03:37
 39 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   01:06:09
 40 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         01:06:47
 41 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors              01:07:05
 42 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  01:11:51
 43 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                    01:15:57
 44 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac        01:18:09
 45 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural            01:18:14
 46 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                01:19:43
 47 Jose Herrada (Spa) Cofidis                           01:19:48
 48 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                01:20:02
 49 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                  01:25:27
 50 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               01:27:00
 51 Igor Anton (Spa) Dimension Data                      01:27:19
 52 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C  01:29:42
 53 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                   01:31:52
 54 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural              01:31:53
 55 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                   01:32:25
 56 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                      01:33:09
 57 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                01:33:15
 58 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                01:36:46
 59 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                    01:36:55
 60 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                    01:37:12
 61 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:39:32
 62 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac       01:40:04
 63 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                    01:40:30
 64 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin               01:40:46
 65 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country  01:41:58
 66 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                        01:42:57
 67 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                  01:43:33
 68 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   01:45:54
 69 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                 01:48:48
 70 Winner Anacona (Col) Movistar Team                   01:50:02
 71 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team               01:52:50
 72 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      01:53:34
 73 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  01:54:43
 74 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    01:58:24
 75 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           02:05:33
 76 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr  02:05:53
 77 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                   02:07:01
 78 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                       02:09:32
 79 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                       02:10:48
 80 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                  02:11:17
 81 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                  02:12:47
 82 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                   02:17:22
 83 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                    02:18:03
 84 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                    02:18:19
 85 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac     02:19:48
 86 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country      02:19:51
 87 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                    02:20:10
 88 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                    02:23:14
 89 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                 02:26:15
 90 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              02:27:39
 91 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                   02:28:22
 92 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                  02:29:36
 93 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                    02:31:43
 94 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      02:33:55
 95 José Mendes (Por) Burgos BH                          02:34:09
 96 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                  02:37:46
 97 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors               02:39:27
 98 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                 02:42:54
 99 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                     02:43:17
100 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      02:50:47
101 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                            02:52:06
102 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                 02:55:40
103 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 03:04:01
104 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin              03:06:07
105 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                  03:06:43
106 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               03:11:25
107 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                     03:12:43
108 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates            03:13:29
109 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                03:14:28
110 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              03:15:00
111 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                03:16:17
112 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates         03:16:41
113 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott              03:18:20
114 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                    03:20:29
115 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                03:20:46
116 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country  03:21:57
117 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis               03:22:10
118 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                     03:23:02
119 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     03:29:12
120 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                  03:29:39
121 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                03:30:30
122 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count  03:30:31
123 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                     03:30:58
124 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                03:31:27
125 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural            03:32:30
126 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac  03:32:50
127 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                   03:39:40
128 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH                   03:39:42
129 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                03:40:15
130 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                  03:41:48
131 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                 03:43:21
132 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                   03:44:39
133 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                    03:46:19
134 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
135 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  03:47:19
136 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors               03:49:00
137 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                    03:51:29
138 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                 03:56:14
139 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                03:56:27
140 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                   03:57:24
141 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                   03:58:17
142 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                    04:02:55
143 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates              04:03:49
144 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 04:03:58
145 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                04:04:34
146 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     04:05:03
147 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                      04:06:37
148 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors               04:08:43
149 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country    04:09:10
150 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           04:10:19
151 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                04:10:39
152 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      04:11:14
153 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors               04:15:15
154 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             04:19:56
155 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        04:21:08
156 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural         04:22:26
157 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                04:26:22
158 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      04:27:55
159 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  04:43:37
160 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                04:52:31

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    117 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           99
  3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          93
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       80
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   71
  6 Benjamin King (USA) Dimension Data                         69
  7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         68
  8 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          66
  9 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       66
 10 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 63
 11 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       60
 12 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          57
 13 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           56
 14 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      55
 15 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             48
 16 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       46
 17 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         44
 18 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                           44
 19 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           43
 20 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         42

Klasyfikacja górska

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         74 pkt
  2 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     64
  3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         60
  4 Benjamin King (USA) Dimension Data                         56
  5 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             31
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   25
  7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           22
  8 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         22
  9 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              20
 10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          17
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     16
 12 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          16
 13 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           13
 14 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C        12
 15 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
 16 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                         7
 17 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  6
 18 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
 19 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                             5
 20 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             4

Klasyfikacja kombinowana

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     14 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   15
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         16
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           29
  5 Benjamin King (USA) Dimension Data                         35
  6 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      40
  7 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          45
  8 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           46
  9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         48
 10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          50
 11 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         51
 12 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                          59
 13 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                      74
 14 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              74
 15 David De La Cruz (Spa) Team Sky                            86
 16 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               92
 17 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         96
 18 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C        98
 19 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                   101
 20 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                102

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                       219:22:47
  2 Bahrain-Merida                                          02:35
  3 Bora-Hansgrohe                                          28:04
  4 Team Sky                                                35:07
  5 Astana Pro Team                                         43:29
  6 EF Education First-Drapac                               44:45
  7 Dimension Data                                          49:34
  8 LottoNl-Jumbo                                        01:00:36
  9 Mitchelton-Scott                                     01:00:56
 10 AG2R La Mondiale                                     01:04:53
 11 Euskadi Basque Country                               01:18:15
 12 Caja Rural                                           01:53:20
 13 BMC Racing Team                                      01:55:53
 14 Groupama-FDJ                                         01:59:12
 15 Team Sunweb                                          02:01:45
 16 Trek-Segafredo                                       02:02:52
 17 Lotto Soudal                                         02:11:51
 18 UAE Team Emirates                                    02:15:50
 19 Quick-Step Floors                                    02:17:59
 20 Cofidis                                              02:28:18
 21 Katusha-Alpecin                                      02:54:03
 22 Burgos-BH                                            03:41:02

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. irek

    14 września 2018, 13:31 o 13:31

    Sky wysłał b.słabą drużynę przez co Kwiatek nie miał wsparcia i jest jak jest

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: