Tour de Slovaquie 2018: etap 1. Julian Alaphilippe wciąż dokazuje

Julian Alaphilippe

Julian Alaphilippe po podjeździe do Szczyrbskiego Jeziora triumfował na mecie pierwszego etapu wyścigu dookoła Słowacji i zdobył koszulkę lidera.

Zawodnik Quick-Step Floors na finiszu pokonał Bena Hermansa (Belgia) i Węgra Attilaę Valtera (Pannon Cycling Team). Czołówkę zamknął Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

Kolarze na królewskim etapie mieli do pokonania siedem górskich premii, w tym pod koniec dwukrotnie zaliczyli drogę pod Szczyrbskie Jezioro (8,8 km; 4,7%).

Wyniki 1. etapu Tour de Slovaquie / Okolo Slovenska 2018 (2.1), Poprad - Štrbské Pleso (164,4 km):

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors           4:14:40
  2 Ben Hermans (Bel) Belgium
  3 Attila Valter (Hun) Pannon Cycling Team
  4 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
  5 Pieter Weening (Ned) Roompot                           00:02
  6 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   00:04
  7 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
  8 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       00:05
  9 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 10 Tobias S. Foss (Nor) Uno-x Norwegian
 11 Steff Cras (Bel) Belgium
 12 Josef Cerny (Cze) Elkov - Author
 13 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
 14 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:12
 15 Hans-Jörg Leopold (Aut) WSA Pushbikers
 16 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    00:20
 17 Andreas Leknessund (Nor) Uno-x Norwegian               00:23
 18 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 19 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 20 Kevin Inkelaar (Ned) Roompot                           00:32
 21 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis                     00:34
 22 Viktor Verschaeve (Bel) Belgium
 23 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil                         00:41
 24 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 00:48
 25 Jan Barta (Cze) Elkov - Author
 26 Márton Dina (Hun) Pannon Cycling Team
 27 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               00:57
 28 Serge Pauwels (Bel) Belgium                            01:03
 29 Philipp Walsleben (Ger) Germany                        01:18
 30 Piotr Konwa (Pol) Elkov - Author
 31 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-x Norwegian                 01:23
 32 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil                          01:45
 33 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                          01:49
 34 Jonas Rutsch (Ger) Germany                             01:54
 35 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       02:19
 36 Matus Stocek (Svk) Slovakia
 37 Michael Kukrle (Cze) Elkov - Author                    02:20
 38 Stefan Pöll (Aut) WSA Pushbikers
 39 Johannes Schinnagel (Ger) Bora-Hansgrohe
 40 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 41 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 42 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  04:09
 43 Maxim Van Gils (Bel) Belgium
 44 András Szatmáry (Hun) Pannon Cycling Team              04:57
 45 Brent Van Moer (Bel) Belgium                           05:08
 46 Kristian Kulset (Nor) Uno-x Norwegian
 47 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 48 Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak
 49 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
 50 Aljaz Jarc (Slo) Adria Mobil
 51 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 52 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 53 Kamil Zieliński (Pol) Team Hurom
 54 Torstein Troen (Nor) Uno-x Norwegian
 55 Florian Stork (Ger) Germany                            06:04
 56 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom
 57 Idar Andersen (Nor) Uno-x Norwegian                    06:45
 58 Etienne van Empel (Ned) Roompot                        07:05
 59 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica               07:10
 60 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica               07:37
 61 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica           07:43
 62 Sebastian Lander (Den) Riwal Ceramicspeed
 63 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom
 64 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 65 Andrii Bratashchuk (Ukr) Team Novak
 66 Nicolae Tanovitchii (Mda) Team Novak
 67 Matej Zahalka (Cze) Elkov - Author
 68 Alberto Marengo (Ita) Kobanya Cycling Team
 69 Jonas Aaen (Den) Riwal Ceramicspeed
 70 Julian Mertens (Bel) Belgium
 71 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                           08:14
 72 Jakub Otruba (Cze) Elkov - Author
 73 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               10:30
 74 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 75 Victor Lafay (Fra) Cofidis                             10:39
 76 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
 77 Elmar Reinders (Ned) Roompot                           10:53
 78 Jesper Asselman (Ned) Roompot
 79 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
 80 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 81 Christian Maximilian Koch (Ger) Germany
 82 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 83 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
 84 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis
 85 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 86 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 87 Jan Hugger (Ger) Germany
 88 Oleksandr Prevar (Ukr) Team Novak
 89 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       11:26
 90 Juraj Karas (Svk) Slovakia                             11:31
 91 Juraj Michalicka (Svk) Slovakia
 92 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Kobanya Cycling Team        11:35
 93 Oleg Zemlyakov (Kaz) Apple Team
 94 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed               13:10
 95 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
 96 Felix Ritzinger (Aut) WSA Pushbikers
 97 Jodok Salzmann (Aut) WSA Pushbikers
 98 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom
 99 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
100 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica
101 Adrian Babic (Svk) Slovakia
102 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Apple Team
103 Anton Lavrentyev (Kaz) Apple Team
104 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
105 Martin Mortensen (Den) Riwal Ceramicspeed
106 Paul Taebling (Ger) Germany                            13:49
107 Paul Rudys (Ger) Germany
108 Stefan Kolb (Aut) WSA Pushbikers                       15:17
109 Robert Malik (Svk) Slovakia
110 Stefan Nota (Svk) Slovakia
111 Dániel Móricz (Hun) Kobanya Cycling Team
112 Miklos Szabo (Svk) Pannon Cycling Team
113 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica
114 Botond Holló (Hun) Pannon Cycling Team
115 Péter Simon (Hun) Pannon Cycling Team
116 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
117 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica
118 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
119 Juraj Lajcha (Svk) Slovakia
120 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov - Author
121 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
122 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed
123 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
124 Samuele Oliveto (Ita) Kobanya Cycling Team
125 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom–Rusvelo
126 Sultan Khalel (Kaz) Apple Team
127 Tobias March Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed
128 Jesper Morkov (Den) Riwal Ceramicspeed
129 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
130 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
131 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica
132 Dániel Dina (Hun) Pannon Cycling Team
133 Nurgali Turebekov (Kaz) Apple Team
134 Torjus Sleen (Nor) Uno-x Norwegian                     18:43
135 Stanisław Aniołkowski (Pol) Team Hurom                 18:55
136 Ahmed Amine Galdoune (Mar) Kobanya Cycling Team        19:42
137 Vadim Galeyev (Kaz) Apple Team                         20:40
138 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom                      21:17
DNF Zsolt Istlstekker (Hun) Kobanya Cycling Team
DNF Lorant Balazsi (Rom) Team Novak
DNF Péter Laszlo (Rom) Team Novak
DNF Maxat Ayazbayev (Kaz) Apple Team

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors           4:16:33
  2 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                00:11
  3 Attila Valter (Hun) Pannon Cycling Team                00:15
  4 Ben Hermans (Bel) Belgium
  5 Josef Cerny (Cze) Elkov - Author                       00:19
  6 Tobias S. Foss (Nor) Uno-x Norwegian                   00:20
  7 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
  8 Steff Cras (Bel) Belgium
  9 Pieter Weening (Ned) Roompot
 10 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   00:24
 11 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       00:25
 12 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 13 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 14 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        00:28
 15 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:32
 16 Hans-Jörg Leopold (Aut) WSA Pushbikers
 17 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             00:35
 18 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    00:40
 19 Andreas Leknessund (Nor) Uno-x Norwegian               00:43
 20 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis                     00:51
 21 Viktor Verschaeve (Bel) Belgium                        00:53
 22 Kevin Inkelaar (Ned) Roompot                           00:56
 23 Ziga Groselj (Slo) Adria Mobil                         00:58
 24 Jan Barta (Cze) Elkov - Author                         01:02
 25 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 01:06
 26 Márton Dina (Hun) Pannon Cycling Team                  01:08
 27 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:09
 28 Serge Pauwels (Bel) Belgium                            01:23
 29 Piotr Konwa (Pol) Elkov - Author                       01:36
 30 Philipp Walsleben (Ger) Germany                        01:40
 31 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-x Norwegian                 01:42
 32 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil                          02:02
 33 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                          02:07
 34 Jonas Rutsch (Ger) Germany                             02:10
 35 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  02:29
 36 Johannes Schinnagel (Ger) Bora-Hansgrohe               02:32
 37 Matus Stocek (Svk) Slovakia                            02:37
 38 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 39 Michael Kukrle (Cze) Elkov - Author                    02:39
 40 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 41 Stefan Pöll (Aut) WSA Pushbikers                       02:46
 42 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  04:20
 43 Maxim Van Gils (Bel) Belgium                           04:28
 44 András Szatmáry (Hun) Pannon Cycling Team              05:20
 45 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 46 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  05:21
 47 Brent Van Moer (Bel) Belgium                           05:24
 48 Aljaz Jarc (Slo) Adria Mobil                           05:25
 49 Kamil Zielinski (Pol) Team Hurom                       05:27
 50 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil                           05:29
 51 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 52 Torstein Tr?en (Nor) Uno-x Norwegian                   05:30
 53 Kristian Kulset (Nor) Uno-x Norwegian                  05:32
 54 Yehor Dementyev (Ukr) Team Novak
 55 Florian Stork (Ger) Germany                            06:25
 56 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom                       06:26
 57 Idar Andersen (Nor) Uno-x Norwegian                    07:01
 58 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica               07:25
 59 Etienne van Empel (Ned) Roompot                        07:28
 60 Juraj Bellan (Svk) Dukla Banska Bystrica               07:52
 61 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 07:59
 62 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom                          08:00
 63 Nicolae Tanovitchii (Mda) Team Novak
 64 Julian Mertens (Bel) Belgium                           08:01
 65 Matej Zahalka (Cze) Elkov - Author                     08:04
 66 Jan Andrej Cully (Svk) Dukla Banska Bystrica
 67 Jonas Aaen (Den) Riwal Ceramicspeed                    08:05
 68 Sebastian Lander (Den) Riwal Ceramicspeed              08:07
 69 Andrii Bratashchuk (Ukr) Team Novak
 70 Alberto Marengo (Ita) Kobanya Cycling Team             08:09
 71 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                           08:28
 72 Jakub Otruba (Cze) Elkov - Author                      08:35
 73 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               10:41
 74 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               10:48
 75 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
 76 Victor Lafay (Fra) Cofidis                             10:56
 77 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    11:06
 78 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       11:08
 79 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
 80 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              11:09
 81 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                11:10
 82 Elmar Reinders (Ned) Roompot                           11:11
 83 Jan Hugger (Ger) Germany                               11:13
 84 Jesper Asselman (Ned) Roompot
 85 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      11:14
 86 Oleksandr Prevar (Ukr) Team Novak
 87 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis                         11:15
 88 Christian Maximilian Koch (Ger) Germany                11:16
 89 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       11:43
 90 Juraj Michalicka (Svk) Slovakia                        11:52
 91 Juraj Karas (Svk) Slovakia                             11:53
 92 Oleg Zemlyakov (Kaz) Apple Team                        12:05
 93 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Kobanya Cycling Team        12:11
 94 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil                        13:22
 95 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
 96 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom                      13:23
 97 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed               13:25
 98 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     13:27
 99 Martin Mortensen (Den) Riwal Ceramicspeed
100 Jodok Salzmann (Aut) WSA Pushbikers
101 Adrian Babic (Svk) Slovakia
102 Felix Ritzinger (Aut) WSA Pushbikers                   13:29
103 Anton Lavrentyev (Kaz) Apple Team                      13:30
104 Martin Mahdar (Svk) Dukla Banska Bystrica              13:34
105 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Apple Team                     13:36
106 Paul Taebling (Ger) Germany                            14:15
107 Paul Rudys (Ger) Germany                               14:26
108 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 15:28
109 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice              15:30
110 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
111 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica
112 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
113 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   15:32
114 Marek Canecky (Svk) Dukla Banska Bystrica              15:35
115 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
116 Samuel Oros (Svk) Dukla Banska Bystrica                15:36
117 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF
118 Vojtech Hacecky (Cze) Elkov - Author                   15:37
119 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed
120 Stefan Kolb (Aut) WSA Pushbikers
121 Tobias M?rch Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed
122 Dániel Dina (Hun) Pannon Cycling Team                  15:38
123 Robert Malik (Svk) Slovakia
124 Stefan Nota (Svk) Slovakia                             15:40
125 Botond Holló (Hun) Pannon Cycling Team
126 Miklos Szabo (Svk) Pannon Cycling Team
127 Péter Simon (Hun) Pannon Cycling Team
128 Dániel Móricz (Hun) Kobanya Cycling Team               15:41
129 Nurgali Turebekov (Kaz) Apple Team
130 Juraj Lajcha (Svk) Slovakia                            15:42
131 Jesper Morkov (Den) Riwal Ceramicspeed                 15:43
132 Samuele Oliveto (Ita) Kobanya Cycling Team
133 Sultan Khalel (Kaz) Apple Team                         15:47
134 Torjus Sleen (Nor) Uno-x Norwegian                     18:56
135 Stanisław Aniołkowski (Pol) Team Hurom                 19:20
136 Ahmed Amine Galdoune (Mar) Kobanya Cycling Team        20:09
137 Vadim Galeyev (Kaz) Apple Team                         21:04
138 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom                      21:44

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: